Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha régen valaki...

Mit jelent, ha régen valaki munkásőr volt?

Figyelt kérdés

Állítólag az apósom az volt régen. Engem hidegen hagy, nekem hálistennek a régi dolgok csak a retrót jelentik, meg a Balatont (33 éves vagyok.)

Most viszont, hogy a gyereknek nem akarunk keresztelőt, csak névadót, anyám kijelentette, hogy kommunisták vagyunk itt mindannyian... (nem tehetek róla,nem vagyok vallásos, bár nem zavar,ha a gyerek az lesz,majd ő eldönti.)

Talán az bántja,hogy ideköltöztem a férjemhez mikor hozzámentem, és nagyon jól kijövök az anyósomékkal, akik nagyon jó emberek és sokat köszönhetünk nekik (egy faluban lakunk, anyuék 100 kilométerrel arrébb egy városban).

Nekem kicsit fájt a kommunistázás, bár igazából teszek a politikára,csak felhúzom rajta magam, és főleg nem vájkálok a múltban (bár a jobbikra szavaztam mert velük szimpatizálok.)

Azért mégis érdekel, miért kell valakit utálni a munkásőr-dologért, aki ha jól tudom, párttag se volt,és soha nem bántana senkit (ennyire azért ismerem.)

Apám radikális szélsőjobbos,talán tőle ered a dolog..


2011. júl. 22. 22:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%
A kórház igazgató főorvosa is párttag volt, az MNB igazgatója is. Sőt két gyárigazgatót is ismerek,akik párttagok voltak,de munkásőrök nem. Az előző linkelő csak propaganda szöveget szajkóz.
2011. júl. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
55%

És hogy a kérdésre is válaszoljak:


Az hogy régen valaki munkásőr volt, azt jelenti hogy a dolgozó népet szolgálta. Mindezt a szabadidejében és anyagi ellenszolgáltatás nélkül tette.

Voltak ugyan olyan kiképzések melyek munkaidőbe estek és ekkor a dolgozó mentességet kapott a munkavégzés alól de lényegében ez akkor is társadalmi munka jellegű volt.

Ők a hazájukért, a dolgozó népért tevékenykedtek, csak büszke lehet aki lehetett munkásőr!

2011. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
9%
Ez igen. Megkérdezhetem a korodat, hogy ilyen bölcs vagy?
2011. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

07:43

Helyesbítem, mindig vannak/voltak kivételek. A 90%-ra

jellemző volt a munkásőr, pártag előírás és a vezetőket

is ezekből jelölték ki! Politikailag megbízható, elvtársak voltak,-szovjet minta alapján.Ipari üzemekben főleg, ahol a sok - sok embert át kellett nevelni!

Kilépni nem lehetett csak nyomós indokkal!!

2011. júl. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Látom,megosztja az embereket ez a munkásőr-dolog, de azért örülök,hogy az általános vélekedés szerint mégse lövöldöztek napi szinten...

Ami meg a keresztelőt illeti, egy felnőtt ember is megteheti,szabad akaratából, és az talán jobban is esik. Utána elvehet templomban egy vallásos lányt nyugodtan, a papok fognak örülni,hogy még egy új tag a gyülekezetben,aki legalább komolyan gondolja:)

Én hat évig jártam ref.gimnáziumba, azóta nem igazán tudom őszintén felvállalni a kereszténységet (bár elképzeléseim azért vannak,de ez már másik kategória) legalábbis ami a külsőségeket illeti.

Köszönöm a sok választ!

2011. júl. 24. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!