Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha régen valaki...

Mit jelent, ha régen valaki munkásőr volt?

Figyelt kérdés

Állítólag az apósom az volt régen. Engem hidegen hagy, nekem hálistennek a régi dolgok csak a retrót jelentik, meg a Balatont (33 éves vagyok.)

Most viszont, hogy a gyereknek nem akarunk keresztelőt, csak névadót, anyám kijelentette, hogy kommunisták vagyunk itt mindannyian... (nem tehetek róla,nem vagyok vallásos, bár nem zavar,ha a gyerek az lesz,majd ő eldönti.)

Talán az bántja,hogy ideköltöztem a férjemhez mikor hozzámentem, és nagyon jól kijövök az anyósomékkal, akik nagyon jó emberek és sokat köszönhetünk nekik (egy faluban lakunk, anyuék 100 kilométerrel arrébb egy városban).

Nekem kicsit fájt a kommunistázás, bár igazából teszek a politikára,csak felhúzom rajta magam, és főleg nem vájkálok a múltban (bár a jobbikra szavaztam mert velük szimpatizálok.)

Azért mégis érdekel, miért kell valakit utálni a munkásőr-dologért, aki ha jól tudom, párttag se volt,és soha nem bántana senkit (ennyire azért ismerem.)

Apám radikális szélsőjobbos,talán tőle ered a dolog..


2011. júl. 22. 22:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

A munkásőrök olyanok voltak akkoriban mint ma mondjuk a polgárőrök,csak nagyobb "hatalommal" bírtak.

Ez is "non-profit"szervezet volt.

Aki tehette csinálta többnyire szabadidejében.

hu.wikipedia.org/wiki/Munkásőrség

2011. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Így van. Csak nehogy visszajöjjenek újra, akár csendőrség formájában is. Hatalmuk viszont csak akkor lenne, ha mondjuk a jobbik választást nyerne. Azért lássuk be, ez sansztalan.
2011. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

"Aki tehette csinálta többnyire szabadidejében."


Tiltakozom! Engem pl. anno be akartak szervezni, és hosszú időbe telt, mire meg tudtam szabadulni ettől a "megtiszteltetéstől". 20 évesen, katonaság után egyáltalán semmi hangulatom nem volt még egy hasonló bohóckodáshoz!


Pedro

2011. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%

"Tiltakozom! Engem pl. anno be akartak szervezni"


Aztán mi ellen? Mi bajod lett? Mi a bajod most?

2011. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Pedro


Nyilván volt ugyanolyan szervezés mint a mai polgárőrségeknél,de még se volt kötelező.

Tehát akik csinálták azok önkéntesek voltak.

2011. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Az "Aki tehette csinálta" kitétel ellen tiltakozom.

Én csinálHATTAM VOLNA, sőt, akarták (főnökeim, meg a mindenhez-köze-van-párttitkár), de én MÉGSEM csináltam. (Jól mutattam volna a statisztikájukban, hehe... De nekem éppen elegem volt a fegyverlóbálásból.)


Pedro

2011. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
42%

először is kedves kérdező: ne foglalkozz kolopelével, neki sajnos minden ilyen témájú kérdésnél már elnézést, de ömlik a sz*r a szájából, jól tetted, hogy a Jobbikra szavaztál (egyelőre az az egyetlen pát amelyik nem hazudott a szavazói pofájába - ha tetszik ez kololalának, ha nem)


másodszor: a keresztelő azért lenne jobb, mert később, ha a kisfiad/kislányod olyan lányt akar elvenni/fiúhoz akar hozzámenni, aki legalábbis meg van keresztelve és templomi esküvőt akar, akkor ezt szépen a fejedhez és a férjed fejéhez fogja vágni a most még csak kis lurkó, akinek csak névadót terveztek


semmi kivetendő dolog nincs a keresztelőben - míg a munkásőrökben annál inkább


igen, lehet, hogy önkéntes alapú volt, de bocs már, az akkor még rosszabb, nem? koloblablától nem várom el, de a többi használja már a maradék eszét legyen szíves...


felénk, aki munkásőr volt, a legnagyobb r*hadékoknak tartják őket - okkal, mielőtt nekiálltok itt engem meggyőzni az ellenkezőjéről


pont.

2011. júl. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Egy jobbikos kiborulását olvashatták bizonyos kolopelével kapcsolatban.....................
2011. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

"felénk, aki munkásőr volt, a legnagyobb r*hadékoknak tartják őket "


Akkor felétek sok gyenge ember van!!!Ugyanis csak a gyenge ember tart ro****knak olyan embert aki nem követett el semmit.Ugyanis a munkásőrök nem követtek el semmit. Az meg hogy határsértők elfogásában résztvettek még a mai törvények szerint is rendben van!!

2011. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
"Zavarod a légkörünket." Akkor keress másik bolygót.
2011. júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!