Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent, ha régen valaki...

Mit jelent, ha régen valaki munkásőr volt?

Figyelt kérdés

Állítólag az apósom az volt régen. Engem hidegen hagy, nekem hálistennek a régi dolgok csak a retrót jelentik, meg a Balatont (33 éves vagyok.)

Most viszont, hogy a gyereknek nem akarunk keresztelőt, csak névadót, anyám kijelentette, hogy kommunisták vagyunk itt mindannyian... (nem tehetek róla,nem vagyok vallásos, bár nem zavar,ha a gyerek az lesz,majd ő eldönti.)

Talán az bántja,hogy ideköltöztem a férjemhez mikor hozzámentem, és nagyon jól kijövök az anyósomékkal, akik nagyon jó emberek és sokat köszönhetünk nekik (egy faluban lakunk, anyuék 100 kilométerrel arrébb egy városban).

Nekem kicsit fájt a kommunistázás, bár igazából teszek a politikára,csak felhúzom rajta magam, és főleg nem vájkálok a múltban (bár a jobbikra szavaztam mert velük szimpatizálok.)

Azért mégis érdekel, miért kell valakit utálni a munkásőr-dologért, aki ha jól tudom, párttag se volt,és soha nem bántana senkit (ennyire azért ismerem.)

Apám radikális szélsőjobbos,talán tőle ered a dolog..


2011. júl. 22. 22:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
"A kommunistázás csak a szellemi fogyatékosoknak fájhat." Ez igen. Magyarország 90 % - a szellemi fogyatékos. És még én vagyok beképzelt, sötét ember. Mert ugye a kommunista országokban nagyon jól élnek a dolgozók a kunyhóikban éhbérért dolgozva, nem igaz?
2011. júl. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

A válasz írója 54%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:08


Soha sem volt sehol igazi kommunizmus.A legfelsőbb rétegek leveszik a sápot,és ennyi.Ők egyenlőbbek.

2011. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
ja és igen, ezek azok az egyenlő aranybogarak, ugye? :)))) te szerencsétlen :)
2011. júl. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
5%
Végre más is kiosztotta ezt az 54% - ost. Még ha nem is vagyok jobbikos, és zavarom a légkört.
2011. júl. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem a 90% -a kolopele, mert csak a hozzád hasonlóknak fáj. De ti nem tesztek ki 1% -ot.
2011. júl. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Soha sem volt sehol igazi kommunizmus.A legfelsőbb rétegek leveszik a sápot,és ennyi.Ők egyenlőbbek."


Hol olvastál olyat , hogy volt? Vagy másképpen kérdem: Miért cáfolod azt amit senki sem állít?

2011. júl. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

És azon állítás igazát, hogy a kommunistázás csak a szellemi fogyatékosoknak jól bizonyítja és szépen illusztrálja a 61%-os felhasználó, aki összeállított nektek egy listát azon személyekről akik még csak tisztában sem voltak azzal, hogy mi a kommunizmus és nem is illenének abba bele. És még büszke is magára, megveregetvén saját vállát:

-De ügyes vagyok. :D

2011. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele! Most nincs kommunizmus. De az emberek többsége ma is éhbérért dolgozik,ha egyáltalán van munkája! Nem mindenki milliomos,mint te!

A kérdezőnek:

Megint olyanok beszélnek ezekről az időkről,akik nem éltek akkor.

Magyarországon szocializmus volt. Csupán a deklarált cél volt a kommunizmus elérése.

A Rákosi rendszerben csak azok léptek be a Kommunista Pártba,akik egyetértettek az eszmével.

A forradalom kitörésekor sokan vissza adták a tagsági könyvüket. Amikor a forradalom elbukott,újra szervezték a pártot. Ekkor még csak azok lettek párttagok,akik kommunistának tartották magukat. A 70-es évek után viszont a párttagok legtöbbje nem volt kommunista. Csak azért léptek be,mert a munkahelyen így juthattak előbbre. Vagy nem tudtak kitérni a "megtiszteltetés" elől.

Csak az lehetett párttag,akit két régi tag ajánlott. Nekem sikerült megúszni,de csak azért,mert abban az időben sok volt a szellemi dolgozók aránya a pártszervezetben. A főnököm és a párttitkár felajánlotta,hogy a pártfogóm lesz. Nehéz lett volna nemet mondanom,ha nem akartam hátrányos helyzetbe kerülni. Ez így ment,szinte minden munkahelyen.

A Munkás őrséget a forradalom leverése után alapították.

Fegyveres testület volt. Eleinte önkéntes alapon szerveződött,de később szintén "meghívásos" alapon is.

A munkásőrök nem voltak gazemberek. Igaz vallásosak sem.

A Munkásőrség inkább a civil életben nyújtott segítséget. Árvízi védekezésben,eltűnt gyerek keresésében,mezőgazdasági munkáknál stb.

Nagyon ritkán határsértők,vagy bűnözők üldözésében segítették a rendőrséget vagy a határőröket.

A jugó határhoz közel lakunk. A 60-as években egy férfi Pesten kirabolt és megölt egy családot. Ezen a tájékon akart átmenni a határon. Hetekig bujkált a környékbeli falvakban a rendvédelmi szervek elől. Valaki a városunkban felismerte,és szólt a rendőröknek. Az illető menekülni kezdett,de nem volt szerencséje. A vasúton lőtték le a munkásőrök.

Ez volt mifelénk az egyetlen eset,amikor a munkásőrök fegyvert használtak.

Apósod lehetett munkásőr,de ennek ellenére tisztességes ember is lehetett.

2011. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Aki párttag volt attól elvárták!, kötelezték, hogy munkásőr is legyen. Középvezető is csak munkásőr, pártag lehetett "megbízható személy".Politikailag egy besúgó kétszínű szervezet volt ,fegyverrel rendelkeztek és munka helyett, kiképzésekre jártak.Nem önkéntes szervezet volt, csak annak mutatták magukat.
2011. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
NEM volt minden párttag munkásőr,és nem is köteleztek rá minden párttagot.
2011. júl. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!