Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nincs magyarországon...

Miért nincs magyarországon halál büntetés?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 20:51
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
Alkotmányellenssé nyilvánították, de mióta EU-tagok vagyunk a nemzetközi jog szerint sem vezethetjük be SAJNOS!
2011. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:

Erre a legjobb példa:

AZ USA-ban tavaly volt egy koma akit 15-16 év után kiengedtek a börtönből, mert kiderült, hogy ártatlan. (valami gyilkosság miatt csukták le) Viszont mondták ha egy a mellettük lévő államban követte volna el a tettét kivégezték volna. Tehát kivégzik majd 15 év múlva kiderül, hogy bocs rosszat öltünk meg.

2011. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:

"Miért ne volna? Úgy is vállalná ha tudná hogy kivégezhetik?"


Egy elenyésző hányaduk ami kevesebb mint tíz százalék igen. Azok akiknek eltud borulni az agya és olyankor nincs semmi önkontrolljuk, ugyanakkor még beszámíthatónak minősülnek. A többség viszont egyáltalán nem ilyen, ők nem vállalnák.

2011. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

"én nem értem miért olyan nagy költségvetés kivégezni valakit, de hogy még drágább mint élete végéig etetni, öltöztetni, fürdetni...valaki magyarázza már el"


Nem drágább, sőt töredéke annak. A bürokrácia tudja drágítani de azt meg ki kell küszöbölni. Ne az amerikai "mindenszarhozjogomvan" rendszert vegyük már alapul. Egy tarkólövés és egy sírgödör mai árfolyamon 16 400 Forint.


Ebből az összegből tudnál valakit élete végéig etetni? Szerintem egy hétig sem.

2011. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
46%

"AZ USA-ban tavaly volt egy koma akit 15-16 év után kiengedtek a börtönből, mert kiderült, hogy ártatlan. (valami gyilkosság miatt csukták le) Viszont mondták ha egy a mellettük lévő államban követte volna el a tettét kivégezték volna. Tehát kivégzik majd 15 év múlva kiderül, hogy bocs rosszat öltünk meg."


És ez mért zavar? Akit kivégeztünk az már biztos nem fog bűnözni. Én mindig azt mondom inkább százat tévedésből, mint egyet élni hagyjunk bűnösen.

2011. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
51%
ne haragudj de sztem inkább hagyjunk 100 bűnözőt élve, mint kivégezni egy ártatlant
2011. júl. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
40%

Nem jó logika!

És ha élvehagyott bűnöző megöl mondjuk 10 embert?


Akkor mi van?

2011. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:

"És ez mért zavar? Akit kivégeztünk az már biztos nem fog bűnözni. Én mindig azt mondom inkább százat tévedésből, mint egyet élni hagyjunk bűnösen."


te is idióta vagy. Lecsuknak, de te tudod, hogy ártatlan vagy és kivégeznek. Majd 3 év múlva kiderül, hogy mégse te voltál akkor is így gondolnád. vagy ha valamelyik rokonodat végeznék ki ártatlanul.

2011. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
nemjó logika? ha? ha...talánra, esetlegre ne alapozzunk
2011. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

És ha a futni hagyott bűnöző másnap kinyír egy csomó embert!?

Akkor mi van?

2011. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!