Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki rátámad egy cigányra...

Ha valaki rátámad egy cigányra, és a rendőrök egy olyan támadóeszközt találnak nála, amire az van írva, hogy "halál az összes cigányra", akkor ezt az embert el kell ítélni, vagy ezek megalapozatlan vádak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik, hogy (sajnos?) senki nem támad cigányra. Még a hős skinheadek is inkább a magyarokba kötnek bele.

Fordítva viszont annál gyakrabban megesik.

2011. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itéletet biróság hoz. Ehhez elöbb az illetö fel lesz jelentve. Az eset miatt könnyen vádat emelhetnek. A vád a garázdaságtól egészen az emberölési kisérletig terjedhet. Ez elsösorban a rátámadásra vonatkozik . A felirat csak hab lesz a tortán. Ha ilyen rá van irva akkor tutti, hogy nem csupán garázdaság miatt indul eljárás.
2011. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a rátámadás fordítva szokott történni.. :DDD
2011. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem rá se kell támadni ha ilyen feliratú cucc van nálad akkor már "kisebbség elleni uszításért" lecsuknak.
2011. máj. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fordított helyzetben mi történik ? Ha valakinél olyan feliratu valami van, hogy "halál a magyarokra"? Érvényesül az egyenlő mérce elve ?

Szerintem, sajnos nem.

2011. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!