Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy ha valaki egyetemre jár az eljár buliba, meg iszik?

Figyelt kérdés

Ezek ugyanolyan része az egyetemi éveknek, mint a tanulás. Ez a pihenés. Persze itt nem arra gondolok, aki 2 naponta jár buliba, hanem arra, aki 1-2 hetente egyszer. Bárkit megkérdezek (aki végzett) mind úgy gondolja, hogy ez hozzá tartozik, és ezt nem cserélné el semmire.

Az egyetem nem arról szól, hogy csak tanulás, mert csak ott van lehetősége annak lenni, ami akar.


2011. júl. 11. 12:27
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Kitörölték az előző kommentemet? Miért?
2011. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Nem tudom, - válaszoltam rá.
2011. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Pedig sikerült lezárnunk egy vitát, a fenébe :)
2011. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 ava87 ***** válasza:
52%

22:41

Hát pedig az a helyzet, hogy az erkölcs meglehetősen relatív. És nem is gondolom, hogy a sajátunkat kell egyetemesnek tekinteni. Eleve más tartozik bele az erkölcsi mércéjébe egy falusi és egy városi embernek, egy huszonévesnek és egy nyolcvan évesnek, egy szakmunkásnak és egy orvos professzornak, egy vallásosnak és egy nem vallásosnak, és még sorolhatnám. Miből lehetne megmondani, hogy kié a jó?

Amúgy persze, hogy adózom, minden egyes vásárlásommal adót fizetek. Más formában én személy szerint nem fizetek adót, mert én is egyetemista vagyok, ráadásul államin, bár én nem vagyok az a nagy bulizós, de teljesen hidegen hagy, hogy mások mennyit járnak szórakozni. És történetesen az államilag finanszírozott helyről is át lehet kerülni fizetősre, ha nem úgy tanul az illető, ahogy kellene. Szóval ha az életmódja a tanulás rovására megy, akkor változik a helyzet. De nem érzem úgy, hogy az egyes személy életmódját, értékrendjét másoknak kéne meghatározni vagy jóváhagyni.

2011. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Annyiból pedig igenis, bele kellene szólni, hogy ha én így vagy úgy támogatok valakit, - vonatkoztassunk el most az egyetemtől, - akkor arra élje fel az anyagi támogatást, hogy tisztességgel helytálljon, ne arra, hogy eldáridózza.

- Tudod jól, hogy most miről írok, - nem vagy "Gyagya Tódi"! :)


Valahogyan tükröződnie kellene valami hasonlónak az állami finanszírozású oktatásban részesülők esetében is.

Nincs közöm ahhoz, hogy valaki "detox üzemmódban" érzi jól magát nap mint nap, - de akkor hadd ne én fizessem már (több százezer adófizető társammal együtt) ezt a "felemelő érzést", - fizesse az, akinek erre van igénye, a sajátjából.

Szerintem ez nem irreális és ördögi dolog, amit leírtam.

2011. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

" akkor méltatlan viselkedés ez ahhoz, hogy támogassuk mi, adófizetők. "

Te csak a tanulmányait fizeted. vagy te fizeted neki azt amiből elmegy buliba? Kétlem. Azt vagy a szülei vagy dolgozik. Ugyanez megy középiskolában, illetve szakiskolában. A gyerekek az adófizetők által befizetett pénzen tanulnak. DE mégse gond, hogy elmennek bulizni. Úgy gondolom senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki milyen amíg tanul. Ha nem tanul normális helyeken, szakokon kib@sszák.

Felőlem lehet egy tapló paraszt, aki minden nap bulizik ha tanul. (persze nem támogatom azt, hogy minden nap bulizzon, de semmi kivetni való nincs abban ha 2 hetente eljár 1-2X).

2011. júl. 14. 23:42
 37/41 A kérdező kommentje:

"Hát pedig az a helyzet, hogy az erkölcs meglehetősen relatív."


Ez igaz. Ha az öregeken múlna akkor a fiatalok 90%-át a Taigetoszról dobnák le.

2011. júl. 14. 23:44
 38/41 A kérdező kommentje:

"Nincs közöm ahhoz, hogy valaki "detox üzemmódban" érzi jól magát nap mint nap, - de akkor hadd ne én fizessem már (több százezer adófizető társammal együtt) ezt a "felemelő érzést", - fizesse az, akinek erre van igénye, a sajátjából. "


Nem te fizeted. Ha nem járna egyetemre akkor nem járna bulizni. Mint az előző kommentemben kifejtettem aki közép vagy szakiskolában tanul az is elmegy bulizni. Ők semmivel sem másabbak mint akik egyetemre mennek. Azokkal miért nincs gondod. Amúgy nem te fizeted nekik az ital. Te csak a tanulásukat fizeted. nem is látják azt a pénzt amivel a félévét fizetik ki. Tehát ha valaki dolgozik az is eljár bulizni és saját pénzből fizeti. Nekik ez a munkájuk és ők is a saját pénzükből fizetik. (amit kapnak a szülőtől vagy amit megkeresnek)

Igazából én sem vagyok az a nagy bulizós. Inkább egy kisebb baráti társaság az ami nekem való. viszont van az a tulajdonságom , hogy védem az embereket.



Tehát összefoglalva. Az adófizetők csak a tanulást fizetik, nem a szórakozásukat. Ha ingyen lennének a belépők és az italok akkor megérteném, viszont azt ők fizetik. És ha az életmódja a tanulás rovására megy akkor kibuknak vagy költ. tér.-re kerülnek.

2011. júl. 14. 23:59
 39/41 anonim ***** válasza:

Még mindig nem látod a fától az erdőt, - Kérdező!

Akinek futja züllött életvitelre, az tudja fizetni a tanítását is.

- Nincs szó az ösztöndíjról, de a kérdésed okán, JELENLEG az egyetemistákról van szó, - ha nem emlékeznél rá, (ne ködösíts, nem szeretem a félrebeszélőket, megmagyarázókat).

Ennél ékegyszerűbben már nem lehet leírni, - ha ezt nem érted, akkor vitára alkalmatlan vagy.

2011. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

De gy buli és egy tandíj nem ugyanaz. TAndij félévenként 200 ezer míg egy buli 20E.

És ha valaki államin tanul akkor ne mehessen bulizni vagy mi? Akkor ha valaki elmegy szakmunkásképzőbe és elmegy bulizni fizesse ki az iskolát.

2011. júl. 15. 12:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!