Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy ha valaki egyetemre jár az eljár buliba, meg iszik?

Figyelt kérdés

Ezek ugyanolyan része az egyetemi éveknek, mint a tanulás. Ez a pihenés. Persze itt nem arra gondolok, aki 2 naponta jár buliba, hanem arra, aki 1-2 hetente egyszer. Bárkit megkérdezek (aki végzett) mind úgy gondolja, hogy ez hozzá tartozik, és ezt nem cserélné el semmire.

Az egyetem nem arról szól, hogy csak tanulás, mert csak ott van lehetősége annak lenni, ami akar.


2011. júl. 11. 12:27
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetemista élethez, ugyanúgy, ahogyan az életed többi szakaszához is, az tartozik hozzá, amit te beleviszel. Nekem pl. nem tartozott hozzá a bulizás, mert én nem szeretek. :) De ízlések és pofonok, amíg a tanulás az első, addig szerintem belefér.
2011. júl. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
21%

Én úgy látom, hogy az egyetemista élethez hozzátartozik egyfajta szabadság érzés. Az egyetemisták között mindig is voltak olyanok, akik buliztak, megbotránkozást keltettek. Már elég idősek, hogy saját maguk gondolkodjanak, megkérdőjelezzenek értékeket, de még nem elég elkötelezettek család/cég/stb iránt, hogy le kelljen nyugodniuk.

Ezért volt annyi egyetemista párbaj, ezért volt akkora szerepük mindig is a forradalmakban, ezért nézték őket mindig is egy kicsit fura szemmel... és ezért buliznak mostanában annyit.

2011. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
50%

@Helmet


Petőfi minden második verse a beb_szásról szól, úgyhogy ő elég rossz példa.


Másrészt, hogy a kérdéshez is hozzászóljak, igaz amit a többiek írnak, hogy az tartozik hozzá, amit hozzátartozónak tekintesz. Tölthetnéd azt az időt mással is, de te inkább be_úrsz, ami ráadásul 22-23 évesen (esetleg 25-26, hiszen aki hetente (többször) részeg, annak fordítottan arányosan csökkennek az értelmi képességei is) szerintem eléggé gáz. Másrészt, ha makita voltál előző nap, ne mondd már, hogy másnap bemész az egyetemre. Na nem mintha megérné előadásra járni.

2011. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Persze a tanulás az első. DE mi abban a baj ha valaki egyetemre megy és néha eljár bulizni? Persze nem hányásig issza magát. Ez egy szerves része. Persze nem kötelező, de ha valaki elmegy akkor már nehogy ez miatt szólják le.
2011. júl. 11. 13:38
 15/41 anonim ***** válasza:
35%
És ki szólja le? Az, aki 1. nem járt egyetemre 2. álszentek, és nem vallják be, hogy ők is buliztak 3. nem voltak barátai, akikkel mehetett volna 4. nem volt idejük/pénzük bulizni, mert dolgozni kellett, és emiatt irigyek 5. azok, akik nem buliban élik ki társasági életüket, és joggal kérdőjelezhetik meg a többiek viselkedését. Szerintetek melyik csoportba hányan tartoznak? :P
2011. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 ava87 ***** válasza:
23%
Én se igazán értem a dolgot. Vannak csoporttársaim, akiknek este beszólt egy bácsi az utcán, hogy na szép, ilyenek a magyar egyetemisták, ahelyett, hogy tanulnak, csak a bulizáson jár az eszük. Ez persze csak egy kiragadott példa, de sokaknak ez a véleményük. Miközben honnan is tudják, hogy a bulizni járó fiatalok mennyit tanulnak? Azért, mert eljárnak szórakozni, miért ne tanulnának?
2011. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy időnként KULTÚRÁLTAN lazít az ember, semmi baj. De amikor sorozatosan lóg és megbukik a vizsgáin, az eléggé problémás, pláne állami pénzből.
2011. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 doboszoli ***** válasza:
0%
Farizeusok!!!
2011. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
45%

Mert az emberek buták, és tudatlanok.


Az egyetemhez hozzátartozik a bulizás.


Az ember, betöli a 18-at, felnőtt lesz, elkerül otthonról, végre felnőttnek, szabadnak érzi magát. Naná hogy bulizik, élvezi az életet. Mikor élvezze ha nem most?


Aki nem megy egyetemre, hanem mondjuk asztalos legénynek tanul, az is eljár bulizni, de érdekes ,ez senkit sem zavar...na mindegy.


A lényeg, hogy fiatalon, az ember bulizni jár.


Azonfelül, a vizsgákkal járó feszültséget le kell vezetni.


Erre pedig remek egy jó buli, ahol néha az ember szétcsapja magát.


Na és? Nem arról van szó, hogy minden nap hányásig kell inni.


De néha jól esik, jó mocskos módra berúgni. Mert csak. Nincs ezzel semmi baj. Aki normális, az tudja hol a határ.


Aki meg nem normális, annak úgy is mindegy.


És amint mondtam, nem az egyeteminsták, hanem a fiatalok járnak ilyen ,,vad" bulikba.


Csakhát, egy egyetemi városban sok a fiatal, így sok a bulizó.


De mesélhetnék a szakmunkás képző diákjainak életéről is!


Ők is a szüleik pénzén élnek, és bizony (némelyik) úgy iszik, hogy az egyetemisták a fasorban sincsenek!


Harmadszorra is, a hangsúly a fiatalságon van, nem az egyetemen.


Nem rég nőttem ki ebből a korból, tudom mit beszélek.

2011. júl. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 ava87 ***** válasza:
52%
Csak hogy tisztán lássam a helyzetet: azok, akik ennyire rossz véleményen vannak arról, hogy az egyetemisták bulizni járnak, azok úgy vélik, hogy egy felsőoktatásban tanuló fiatalnak EGYÁLTALÁN nem szabadna bulizni járnia? Most ez tényleg érdekel.
2011. júl. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!