Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy ha valaki egyetemre jár az eljár buliba, meg iszik?

Figyelt kérdés

Ezek ugyanolyan része az egyetemi éveknek, mint a tanulás. Ez a pihenés. Persze itt nem arra gondolok, aki 2 naponta jár buliba, hanem arra, aki 1-2 hetente egyszer. Bárkit megkérdezek (aki végzett) mind úgy gondolja, hogy ez hozzá tartozik, és ezt nem cserélné el semmire.

Az egyetem nem arról szól, hogy csak tanulás, mert csak ott van lehetősége annak lenni, ami akar.


2011. júl. 11. 12:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy. Legalábbis szerintem nem ez a helyzet, de az egyetemisták helyenként "hírhedtek" a féktelenségükről, és arról hogy sokuk gondolja, hogy ők ezt megtehetik, mert sokat tanulnak, feszültek, és ez nekik "jár".

Pedig legtöbbjének csak a szája jár.

2011. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
49%

13:35-ös, jobban figyelhettél volna irodalom órán. Petőfi soha nem szerette az alkoholt, ezek a versei HELYZETDALOK voltak, ami arról szólt, hogy szerepjátékosdit játszik, más személyiség bőrébe bújik. Itt most elástad magad előttem. És ne gyere az összeesküvés-elmélettel, hogy zsidók meghamisították az irodalomtörténelmet.


Egy gazdaságinformatika szakra készülő egyén, aki tanulni megy az egyetemre. A partihányást meghagyom a 13-15 éves gyökereknek és ribancoknak.

2011. júl. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
58%

Mert - ÁLLAM FINANSZÍROZÁSÚ - egyetemi tanulmányokkal nem egyeztethető össze ez az életmód.

- Gyakorlatilag ezt támogatják az állami képzéssel együtt az adófizetők.

Úgy gondolod, hogy szívesen?

Azt gondolom,hogy aki sűrű időközönként elő tudja teremteni arra az anyagi hátteret, hogy úgy fetrengjen a saját hányásában, mint az albán csacsi, azt nem kell támogatni anyagilag.

2011. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
33%

"Mert - ÁLLAM FINANSZÍROZÁSÚ - egyetemi tanulmányokkal nem egyeztethető össze ez az életmód.

Gyakorlatilag ezt támogatják az állami képzéssel együtt az adófizetők.

Úgy gondolod, hogy szívesen?

Azt gondolom,hogy aki sűrű időközönként elő tudja teremteni arra az anyagi hátteret, hogy úgy fetrengjen a saját hányásában, mint az albán csacsi, azt nem kell támogatni anyagilag."


Az állami finanszírozást leginkább a gimnáziumi tudás alapján adják, nem erkölcs/nevelés vagy anyagi helyzet alapján. Az ösztöndíjat adják megint felsőoktatási tanulmányi eredményre, a szoctámot pedig szociális helyzetre.

Én örülnék annak, ha olyan, mint költségtérítéses vagy finanszírozott nem lenne egyáltalán, csak fizetős. Aztán pedig mindenki a tanulmányi eredmények alapján kapna ösztöndíjat, a legjobbaknak akár a tandíj összegét is meghaladót. De itt sem lehet azt mondani, hogy a hülyébb, de szegényebbet a tanulmányai alapján jobban támogatod - arra maradjon meg csak a szoctám.


Szóval mondhatod, hogy ez az elvárás, de amíg minden embert megillet x félévnyi ingyen állami oktatás, addig nem lehet azt mondani, hogy ne támogassuk...

2011. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
62%

érdekes, hogy mindenkit leszavaztak, aki a bulizás mellett érvelt...

"Az állami finanszírozást leginkább a gimnáziumi tudás alapján adják, nem erkölcs/nevelés vagy anyagi helyzet alapján. Az ösztöndíjat adják megint felsőoktatási tanulmányi eredményre, a szoctámot pedig szociális helyzetre. " <--- ezzel el is mondott mindent az utolsó válaszoló, látszik mennyire buta emberek vergődnek itt...

2011. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamire a KÖZÖSBŐL adnak pénzt, akkor - teljesen mindegy, hogy minek nevezzük a pénzforrást, - méltatlan a züllött életforma bármilyen típusú finanszírozása, - kedves "vergődő", (mert valójában Te vergődsz,) én véleményt formáltam, - bár lehet, hogy Nálad a kettő egyenlő.

A segélyezést eleve úgy alakítanám ki, - akármennyire is "szőrösszívű" vagyok, - hogy amennyiben elő tudja valaki teremteni az élvezeti cikkeknek csak az egyikére is a pénzforrást, bizony nem kapna tőlem - állami minőségemben - egy buznyákot sem, sem természetben, sem máshogy, mert az élvezeti cikkek előteremtésének képessége azt jelenti, hogy nem is olyan tehetetlen az illető, - cigarettázgasson, piáljon abból, amit ő (!) teremtett elő, - ne azt várja el - "természetesen", - hogy majd a segélyből érzi jól magát.

Joga van mindenkinek ahhoz, hogy jól érezze magát, de tegye ezt abból, amit saját maga teremtett elő.


A "társadalmi igazságérzetnek" része kellene, hogy legyen ez is, - nem csak orrba-szájba "vezetni" azokat, akiken már évekkel ezelőtt sem volt több bőr, amit lehúzzanak, mégis ezt teszik velük az egymást viccelődve váltogató "kormányok".

2011. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
54%

"kedves "vergődő", (mert valójában Te vergődsz,) én véleményt formáltam, -"

Ne menjünk bele személyeskedésbe, nem szeretem ezt. Nem tudom, hogy mi különbség volt a te és az én vélemény-nyilvánításom között, hogy ezt így jellemezd...


"Ha valamire a KÖZÖSBŐL adnak pénzt, akkor - teljesen mindegy, hogy minek nevezzük a pénzforrást, - méltatlan a züllött életforma bármilyen típusú finanszírozása"

De akkor mondjuk ezt ki, legyen benne a kiírásban. Vannak olyan ösztöndíjak, amikbe beleveszik a példamutató magatartást, és ha valakiről kiderül, hogy lehányta az iskola kanapéját, akkor megvonják tőle. De amíg ez nincs kimondva, leírva, addig ne kérje senki se számon ezt! Mert amíg jól tanulok, teljesítem az elvárásokat, és nem az egyetem rovására teszem azt, miért ne csaphatnám szét magamat?


"A segélyezést eleve úgy alakítanám ki, - akármennyire is "szőrösszívű" vagyok, - hogy amennyiben elő tudja valaki teremteni az élvezeti cikkeknek csak az egyikére is a pénzforrást, bizony nem kapna tőlem - állami minőségemben - egy buznyákot sem, sem természetben, sem máshogy, mert az élvezeti cikkek előteremtésének képessége azt jelenti, hogy nem is olyan tehetetlen az illető, - cigarettázgasson, piáljon abból, amit ő (!) teremtett elő, - ne azt várja el - "természetesen", - hogy majd a segélyből érzi jól magát.

Joga van mindenkinek ahhoz, hogy jól érezze magát, de tegye ezt abból, amit saját maga teremtett elő."


Van különbség aközött, amikor valaki megélhetési segélyt kap, és van különbség aközött, amikor kvázi jutalomban, pénzbeli elismerésben részesül azért, mert jó eredményeket ér el. Ahogy egy sportoló kap pénzösszeget az olimpiai aranyérem mellé, függetlenül attól, hogy csóró vagy milliárdos, egy jó eredményt elérő diák is kaphat pénzbeli elismerést, melyet tanulmányi ösztöndíjnak neveznek az egyetemen.


"A "társadalmi igazságérzetnek" része kellene, hogy legyen ez is"


Értem, mire gondolsz, de nem mindenben értek egyet. Ha a szoctámot, azt a segélyt, amit megélhetési nehézségei miatt kap, valaki piára, cigire, drogra, kurv@kra, stb... költi, attól vonják meg. Ez így jó.

De ha arra akarjuk ösztönözni az embereket, hogy tanuljanak jól, akkor bizony anyagi helyzettől függetlenül kell ezt értékelnünk, mert annak semmi köze a teljesítményhez. Mert az én igazságérzetemet az sérti, hogy lehetnek nekem Nobel-díjas eredményeim egyetemistaként, de nem ismerik el annyira, mint egy tök beton-intelligenciával rendelkező egyén 1+1=2 felfedezését, csak azért, mert csóró.

Anno én a fősulin én is mehettem volna szoctámért, meg is kaptam volna (elvált szülők, bejelentkezhettem volna faluban élő rokonságomhoz, több gyerek,stb...), de nem tettem, mert nem szorultam rá. De a tanulmányi ösztöndíjat (nem is keveset) igenis felvettem, mert benne voltam a top 5%-ban.

Amúgy pont a fenti okok miatt volt a fősulis szoctám elbírálásban egy objektív rész, ahol megadott paraméterek (egy főre jutó jövedelem, szülők száma, távolság a fősulitól, albérlet vagy koli) alapján kapták a pontszámokat a jelentkezők, és volt egy kis szubjektív, ahol az elbírálók, akik ismerték az igénylőt, dönthettek arról, hogy mennyit adnak. Itt volt az, hogy tényleg csóró a csávó, vagy eredeti rolexszel mászkál, és mindig a legújabb iPhone-ja van...

És igen, én is támogatnám (ahogy azt már leírtam), hogy a felsőoktatás legyen mindenkinek fizetős (ja, hogy ezt leszavazták az emberek), és tanulmányok alapján kapjanak ösztöndíjat, mely akár fedezi a tandíj teljes összegét. És emellett kapjanak a rászorultak megélhetési támogatást.

2011. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 ava87 ***** válasza:
74%
Kedves 73%-os! Az a gond, hogy te morális, erkölcsi kérdést csinálsz ebből. Csakhogy ezek nem egységesek minden adófizető esetében. Te azt mondod, hogy a te pénzedből ne tanuljon olyan, aki iszik, bulizik (bár még mindig nem értem, mi rossz van a bulizásban). És ha más meg azt mondja, hogy az ő pénzéből az se tanuljon, aki mondjuk erkölcstelen filmeket néz, vagy szeret szennylapokat olvasni? Hiszen van, akinek ez sem fér bele. Egyszerűen csak el kéne fogadni, hogy mindenkinek más az értékrendje, és a jelenlegi rendszerben nem annak jár az államilag finanszírozott hely, aki bizonyos emberek mércéje szerint elfogadható életet él, hanem annak, akinek a korábbi tanulmányi eredménye szerint olyan képességei vannak, hogy bekerül a meghúzott ponthatár fölé.
2011. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

21:59

Vettem! Értettem! Köszönöm!

- Ez egyenes beszéd volt!

2011. júl. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

22:16

Nem lenne szabad, hogy ez csak egyes emberek erkölcsi mércéje legyen, - véleményem szerint ez egy alapvető "követelmény" lehetne, - akár tanulmányi eredményekre épül az állami finanszírozású oktatás, akár nem, ha a közösből (!) megy, akkor méltatlan viselkedés ez ahhoz, hogy támogassuk mi, adófizetők. - Ebben benne vagy Te is, ha adózol becsülettel, - márpedig miért ne adóznál?

( -Közelítsük meg jóhiszeműen az ilyen típusú dolgokat!)

Az ösztöndíj - elismerem, - tabu!

Itt arra a pénzösszegre gondolok konkrétan, amivel a felsőoktatásban tanuló egyén tanulmányi eredményeit ismerik el, - nem mást!

2011. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!