Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan kiakadva...

Miért vannak sokan kiakadva azon, hogy ha valaki egyetemre jár az eljár buliba, meg iszik?

Figyelt kérdés

Ezek ugyanolyan része az egyetemi éveknek, mint a tanulás. Ez a pihenés. Persze itt nem arra gondolok, aki 2 naponta jár buliba, hanem arra, aki 1-2 hetente egyszer. Bárkit megkérdezek (aki végzett) mind úgy gondolja, hogy ez hozzá tartozik, és ezt nem cserélné el semmire.

Az egyetem nem arról szól, hogy csak tanulás, mert csak ott van lehetősége annak lenni, ami akar.


2011. júl. 11. 12:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Mert az egyetemre járók többsége annak ellenére hogy az ország óriási összegeket költ rájuk nem a tanulásra koncentrál és a végzők többsége tudása nagyon harmatos nem sokat érő.
2011. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én tudok máshogy is pihenni.
2011. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Én se járok bulizni.
2011. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%

Jelentős szerepe van az általnosításnak is.

Az emberek egy jelentős része szerint az egyetemista "aranyifjú", aki a szülei pénzén él, és tanulás "címén" versenythányni jár a haverjaival.

Sajnos sok esetben még a komolyabb szakokon is jellemző, hogy sokan képtelenek másképen lazítíni mint hogy szanaszét csapják magukat a kevés szabadidejükben. Mert van ilyen nem is kevés.

Más szakokon pedig tényleg valóság, hogy diplomás munkanélkülieket képeznek, és alkoholistákat, valamikor a szobafestőinasok.

A diplomás világis felhígult.

Ne törődj vele, te csak tanulj, mintha ez a gond nem létezne. Nem a kritikusoknak tanulsz, végülis.

2011. júl. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
66%
Ja, és nem tartozik hozzá. Csak te teszed bele a napirendedbe.
2011. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
86%

Részben talán az is probléma, hogy szétverték az oktatást.

Valamikor régen egy érettségi egy jobb iskolából, volt akkora szó, mint ma némely diploma.

2011. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem része.

Az egy dolog, hogy a legtöbb hallgatónak összekapcsolódik. De attól még nem tartozik az egyetemi oktatódáshoz.

2011. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
93%
Mert a legtöbb egyetemista azért és csakis azért lesz egyetemista, hogy bulizhasson. Nagyon sok ilyen embert ismerek a környezetemben, aki ráadásul ezt még csak nem is tagadja, hogy ne így lenne. Nyilván vonzóbb életforma egyetemistának lenni évi 2-3 hónap nyári szabadsággal, korlátok közt de te alakítod az órarendet, előadásokra nem kötelező bejárni, több hét kihagyás esetén sem rúgnak ki, mint úgy általában egy dolgozó embert. És mielőtt még jön az ésmielőtt, én is egyetemista vagyok, nem az az apáca típus, hetente-kéthetente én is ott vagyok a bulikban, de a többséghez képest ez szolid viselkedésnek mondható...
2011. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
88%

Például Petőfi Sándor, Doráti Antal, Tátrai Vilmos, Neumann János, Stein Aurél, Kandó Kálmán, Harsányi János, Wigner Jenő… Művészek, tudósok, Nobel-díjasok, akik az élet különböző területein alkottak világra szólót. Egy valamiben azonban közösek voltak: mindnyájan ugyanabból a gimnáziumból indultak el a sikerek felé, a Budapest-Fasori Evangélikus Gimnáziumból...

Az ő érettségihük ért annyit, mint ma egy jó diploma. Ezenkívül nem gondolom, hogy olyan stílusban "lazítottak" volna, mint ahogyan manapság lehet látni "lazítani" egyes egyetemi bulikon a fiatalokat.

Hagyomány, kultura, család, tisztelet, értékismeret, értékítélet, stb.

Ezeket nem az egyetem adja meg, ezeket otthonról hozza, akinek van.

Akinek nincs, az ezt az egyetemen sem fogja elsajátítani.

Azokat látni, amint mint az állatok "lazítanak", mert ők olyan nagyot teljesítenek, hogy nekik ez "jár".

Pedig csak a szájuk jár.

A

2011. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve úgy mentem egyetemre, hogy én tanulni megyek oda, bár te lehet, hogy máshogy gondolod.
2011. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!