Szerintetek is keveset tudunk a Holokauszt™ -ról?
A múltkor hallottam a Tv-ben hogy a magyar fiatalok milyen milyen tájékozatlanok e témában, és már óvodás kortól el kéne kezdeni az oktatását képregény formájában.
Szerintetek?
Wampa: a háború egy olyan dolog, hogy abba a közembernek nincs igazán beleszólása, az teljesen felette dől el.
A Holokausztban pont az volt a döbbenetes, hogy az nem felülről jött, hanem egy folyamat végterméke volt, amelyik folyamat viszont a társadalmon belül zajlott le - amíg eljutott a társadalom addig, hogy ezeket meg lehetett tenni, az egy nagyon tanulságos folyamat, főleg, ha azt is hozzávesszük, hogy mindez a "civilizált" Európa közepén zajlott le. Épp ezért hordoz sokkal több tanulságot számunkra, mint a sima háborúk vagy ha mondjuk egy afrikai diktátor lemészárolja a szomszédos törzset, mert ellentéteben ezekkel, a Holokauszt nem juthatott volna el az ismert végkifejletig, ha a társadalom nagy része nem támogatja kisebb-nagyobb részben az errefelé menő lépéseket, vagy legalább nem huny szemet.
"míg a nekünk sokkal nagyobb érvágás jelentő Trianonról szinte semmit nem tudnak, csak annyit "Hát szétesett az ország... ez van"."
Annyira szánalmas... ugyan miért ne tudnánk Trianonról?
Ozmiumnak pedig üzenem, hogyha tanult is volna németet nem csak bejárt volna az órákra nem bukdácsolt volna.
<covenant>
Vagy csak egyzserűen nem fekete-fehéren látja a világot, ahogy te.
ma 16:19 - de igazad van!
Ha az ember jobban odafigyel, akkor is, észre veszi az ellentmondásokat, nem kell kuruc.info-t, vagy a jövőnk.info-t olvasnia, arról nem is beszélve, hogy Simon Wiesenthal hogyan élte túl a Holokausztot. Egyszer WC-re kelletett mennie és lemaradt az, aznapi kivégzésről. Máskor meg, a cipőfűzőjét kötötte be, ezért maradt ki... . Cáfoljatok meg nyugodtan, ha ez, csak urban legend.
A másik, érdekesség - Sorstalanság írója, Kertész Imréről kiderült egy furcsaság: nem csak, hogy nem járt külföldön, hanem a határnál megállították a vonatot, onnan sikerült kiszöktetniük őket (pontosabban őt és egy pár, másik diákkori társát). Nos, elbújtak, de ő jelzett az egyik SS tisztnek, hogy a szobában vannak és ő jött, lett golyózápor, aminek az egyik túlélője ő és az, aki a széke alá bebújt.
Bár megjegyzem, a Sorstalanság könyvvel így is problémák voltak, a rendszer váltás előtt, valami oknál fogva, ki sem tudta adni (pedig milyen idő is volt akkor? Ja a szovjet, akik korábban a 3. birodalom ellen mentek), csak alig 10 éve.
Érdekes történetek.
A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 16:19
Ennyire miért izgat téged?
eleged van belőle... na és?
nem kötelező vele foglalkozni.
az iskolában kötelező volt a jelentés is óra előtt, amint kikerülsz már nem az.
Szerintem igazából te túlzod el az egészet.
A válasz írója 59%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 19:27
Hát ez az... Hogy letojnám az egészet, ha nem kéne mindenhol ezt hallgatni... Az iskolában (legyen az általános, közép vagy egyetem), a híradóban, a különböző hírportálokon, a mozifilmekben stb... Ezért van az, hogy immúnis lettem rá. Eljutottam arra a szintre, hogy már csak éppen, hogy sajnálom az áldozatokat. És ez nagy baj. Ha nem rágták volna ennyire a szánkba, akkor sokkal kevesebb lenne a "holokauszttagadó".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!