Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Trianon előtti határvonalak...

Trianon előtti határvonalak vissza állítása lehetséges lenne? Mit kellene hozzá tenni? Mik lennének az előnyei és hátrányai? Békés úton?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 12:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%

off:

"De akiknek a Fidesz sem jó, annak senki nem volna jó."

Ezt most olvasd el kérlek mégegyszer. Semmi nincs abban, hogy szíved a fideszhez húz. Sőt. De attól még lehet, hogy nem mindenki van ezzel így. Azoknak meg más jó. Nem?

ON:

Nem hiszem, hogy lehetséges lenne. Több nemzetközi szerződést írtunk alá, ami meggátolja, hogy a határainkon komolyan alakítsunk. És ha ezeket fel is rúgnánk: melyik ország adna területet önszántából?? Nyilván egyik sem. Akkor marad az erőszak?

Hát, SEMMILYEN haderőnk sincs.

Építsünk ki egyet? Az ország a csőd szélén lavíroz, és nem valószínű, hogy pont olyan költséges tervekre akad pénz, mint egy komoly, jól felszerelt hadsereg kiépítése (nem beszélve arról, hogy mindent vennünk kéne, mert nehézipara-és nyersanyaga nincs az országnak -- így még csak a foglalkoztatottságot sem pörgetné fel). Hitelből sem menne, hisz a.) senki sem adna erre hitelt b.) ha nőne a hitelállományunk az EU keményítene be, és megint csak kevesebb pénzből tudnánk gazdálkodni.

Szóval a realitás talaján maradva, nem megvalósítható politika cél a jelen viszonyok között.


Békés út - Nincs olyan ország, mely önként mondana le területének részeiről, kikényszeríteni pedig nincs eszközünk.


Előnyök/hátrányok: Ha anno nem történik ez meg, más lenne, mert ténylegesen egységes volt a terület. Azóta ez már nincs így. A síneket felszedték, a népesség egy részét kicserélték. Ha hirtelen megkapnánk ezeket a területeket, nagyon valószínű, hogy összeroppanna a teher alatt a gazdaságunk. az infrastruktúra újraszervezése meghaladná a mai erőnket.

2011. máj. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
89%

Tehát összegezve:


Nem tudnánk visszaszerezni őket, mert a magyarok 80%-át nem érdekli a téma. A 19,99% pedig lényegében álmodozik róla, hogy lehet, de nem tesz semmit. Van 0,01%, aki tesz is érte, de őket meg nem hallgatja meg senki.

2011. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, vegyünk inkább 90%-9,99%-0,01%-okat.

Ez még reálisabb és még rosszabb eredmény így.

2011. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 aligator50 ***** válasza:
100%
csak gondolkodj Nagy Magyarorszag milyen elonyokkel jarna'Pl;termeszeti kincs ami meg megvan.gyonyoru tajak tengeri kikoto .Meghatarozo katonai szerepunk kozep europaba. Teruletunk franciaorszageval vetekedn lakossag novekedes,.Ez persze megvaltoztatna az europai ero egyensulyt.Na ezt nem vallaljak be a nagy hatalmak.Egy nagy Magyar Orszag nekik a vilag veget jelentene
2011. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
100%
Békés úton nem lehetséges, és semmi nem ér annyit, hogy megint vér folyjon.
2011. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem lehetetlen.
2011. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer összefogna a magyar nemzet igazán, akkorbiztosna sikerülne :)
2011. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer osszefogna a magyar nemzet... álomvilág. Szerinted a román, a szlovák, a szerb, a szlován, az ukrán és az osztrák nemzet nem fogna ossze? És szerinted nem melléjük állna az ENSZ, a NATO, az EU? Ébredjünk már fel.
2011. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a nemzetállamban való gondolkodás hülyeség.

Olyan hogy nemzetállam nincs !Mert minden 8. európai állampolgár nemzeti kisebbségben él.Egyébként az is marhaság , h kisebbség, mert az adott régióban az a bizonyos kisebbség igen nagy részt képvisel.

Sokkal okosabb volna 4-5 megyét összefogó régiókra osztani Európát.Egységes pénznem és egy nagy közös jogokon és szabályokon alapuló szövetség a régiók között.Nem túlképviselve és nem túlbürokratizálva.

Az átköltözést a munkavállalást rájuk bízni mennyire engedélyezik.Ezekben a régiókban a számottevő(pl 20% fölött) nyelveket tanítani kellene, hogy mindenki élhessen a saját kultúrájában beszélhessen a saját anyanyelvén, de senki ne kényszeríthesse erővel a saját nyelvét másokra.Épp elég kényszerítő erő az ÉRDEK.Mert az , h mikor melyik hivatalos nyelvet használják a polgárok csak a tiszteletmegadás és az érdekek mentén történjen(pl mint Svájcban).Persze volnának egy nyelvű régiók és 3 nyelvű régiók is , de egy adott gazdasági régión belül nem a kulturális vagy nyelvi különbségeken lenne a hangsúly hanem a gazdasági érdekeken.Lennének elmaradott és lennének jól működő területek ami a lakosság hozzáállásától és a természeti adottságaitól is függne.

Ahol van befogadó készség és szükség rá oda engednének betelepedni embereket amennyiben betartja és megtanulja a szabályokat és helyi nyelveket.

Ez a mostani országokra történő és telehaplatyolt nemzetieskedő jól megidealizált túl nagybani ,egymás szívatásán , túladóztatáson alapuló ország felosztás és szocialistalusta érdekek mentén történő segélyezés imitálása, a dolgozók és alkotók copatása nem igazságos világrend sem az egyedekre sem a közvetlen környezetre nézve.

2011. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:

Kicsi régiók sokkal jobban kezelhetőek szervezhetőek , ellenőrizhetőek önmaguk számára ,egy nagy Európai Egyesült Államok nevű szervezet(ország) keretien belül a helyi sajátosságokat és érdekeket figyelembe véve.A régiók létrehozása a történelmi és lakossági szempontok alapján történne, legkevesebb 500 ezer lakos legtöbb 3 millió.Olyan , h ország nem létezne csak egy ami Ojerópa lenne kb 500milló lakossal és versenyképes gazdasággal és nagy befolyással a világ többi többi részére nézve a saját érdekei mentén.

Kínával az oroszokkal vagy az USA-val másképp nem tudunk versenyben maradni.

2011. máj. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!