Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért drágább minden Magyarors...

Miért drágább minden Magyarországon, mint a környező országokban?

Figyelt kérdés
Minden ami drága, ezt a magyarok minőséggel magyarázzák. Ha azt a minőséget tüzetesen megvizsgáljuk, számtalan esetben silányabb terméket találunk, mint a környező országból származó sokkal olcsóbb termék. Akkor miért is nálunk a legdrágább minden?
2011. ápr. 3. 08:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Mert a magyarok hülyék birkák ha ezt belátod nem csodálkozol majd semmin
2011. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Menj be Romániába egy áruházba, ha meglátod a végösszeget felsikítasz XD.

De egyébként én nem veszem észre, hogy a magyar drágább lenne, sőt mostanában sok olcsó magyar dolgot találok, kivétel itt persze a szlovák tej, mert egy qva olcsó.

2011. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Azért drágábbak, mert Mo gazdasága a béka segge alatt van. A mezőgazdaságot kinyírták, a területeket eladták... szinte csak külföldi cégek tudnak vállalkozást alapítani, mert őket nem üti agyon a magyar adó.

Szinte minden termék exportból van...


Bár nem vagyok közgazdász gondolom ez összefügg a pénz értékével is... a GDP-vel meg hasonló.

2011. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem az élelmiszer a drága, hanem a fizetések alacsonyak. A nyugat-európai turisták szerint Magyarország egyik legfőbb vonzereje, hogy minden pofátlanul olcsó, a minőség pedig majdnem nyugati szintű.
2011. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Dymo ***** válasza:
50%
igen,szolgáltatásoknál,de nem a kaja,elektronikai cikkek,stb
2011. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Azért a kaja is drágább kint valamivel, kivéve a Tesco és a Lidl cuccokat. Azok mindenhol ugyanannyiba kerülnek. Angliában a jó minőségű alapélelmiszerek kifejezetten drágák (hús, tojás stb).
2011. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Jah, mindig a minőségre fogják a nagymagyarok. Nem tudom, hogy vagytok vele, de én inkább a külföldi banánt eszem, mint a magyart.
2011. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

igaz az hogy a magyar "paraszt" mindent 10 X drágábban termel

pl legyen példa a paradicsom a magyar adja 200 f-t ért a spanyol meg beszállítással , utazással is 99 ft ba kerül .... amíg nem tudnak versen y képesen termelni csak sírni hogy most esik most süt a nap kérek kártérítést... nonszensz

2011. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

"példa a paradicsom a magyar adja 200 f-t ért a spanyol meg beszállítással , utazással is 99 ft ba kerül"


ez azért egy oltári nagy hazugság. Nem vettem észre, hogy sokkal drágább lenne a magyar piaci paradicsom mint a spáros külföldi. Sőt... Elég gyakran járok ki mostanság piacra, sőt minden bolt mellett ott van erre fele a kis zöldséges pult is.

2011. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!