Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azon országokban, ahol még...

Azon országokban, ahol még van hadkötelezettség (meg Magyarországon, amíg még volt) a nőket is behívják? És ha nem, az nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Az elmúlt száz évben a nők azért harcoltak, hogy tessék őket egyenjogúként kezelni. Akkor e-téren miért nem?

Persze, gondolom a nők még kevésbé mennének szívesen katonai kiképzésre, mint a férfiak, de sokuknak szerintem kifejezetten jót tenne.

Valószínűleg az előzetes (orvosi és egyéb) vizsgálatokon nagy részüket így is kiszórnák, de vannak, akik kifejezetten jót tenne és így is van sok nő, aki jelentkezik hivatásos katonának.

Nektek mi a véleményetek?


2010. jún. 28. 16:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Az, hogy örök és múlhatatlan hálám az szdsz-nek, hogy már nincs sorkötelezettség.
2010. jún. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ez hol válasz a kérdésemre?
2010. jún. 28. 16:17
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Izraelben pl. a nőket is behívják.


"Az elmúlt száz évben a nők azért harcoltak, hogy tessék őket egyenjogúként kezelni. Akkor e-téren miért nem?"


A női szervezet gyerekszülésre van kitalálva, nem fegyvercipelésre, futásra, gyakorlatozásra.


"Persze, gondolom a nők még kevésbé mennének szívesen katonai kiképzésre, mint a férfiak, de sokuknak szerintem kifejezetten jót tenne."


Sok férfinak is jót tenne.


"Valószínűleg az előzetes (orvosi és egyéb) vizsgálatokon nagy részüket így is kiszórnák"


Sok férfit is kiszórnának.


"de vannak, akik kifejezetten jót tenne"


Még mindig nem írtad le, hogy miért is tenne jót egy nőnek az, ha ötvenkilós aknavetőket kellene cipelnie.


"és így is van sok nő, aki jelentkezik hivatásos katonának."


És fel is veszik őket, de az edzésprogram könnyített.


"Nektek mi a véleményetek?"


Az, hogy hülyeségeken agyalsz.

2010. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"A női szervezet gyerekszülésre van kitalálva, nem fegyvercipelésre, futásra, gyakorlatozásra."


De ha már egyenjogúságról van szó...

Amúgy pedig a katona lét nem csak abból áll, hogy a frontos harcolnak. Vannak irodai alkalmazottak is.

De azért egy visszafogott kiképzés sok nőnek sem ártana.


"Még mindig nem írtad le, hogy miért is tenne jót egy nőnek az, ha ötvenkilós aknavetőket kellene cipelnie."


Miért? Attól mert valaki nő, még legyen hótgyenge és beteges? A testedzés nem csak arra jó, hogy erős legyen az illető.


"És fel is veszik őket, de az edzésprogram könnyített."


Azt nem mondtam, hogy ugyanazt a kiképzést kéne elvégezniük. Ésszerű könnyítés logikus lenne persze.

Felveszik őket, igen. De ha már itt tartunk, akkor a hadkötelezettség nem lenne logikus?

2010. jún. 28. 16:27
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez az egyenjogúsgatás egy baromság, és ezt minden normális ember tudja. Van férfi és van a nő, nem pedig egyetlen egyenrangú nem létezik. És gondolom nem véletlenül.


Férfiaknak kellene a sorkötelezettség, a nőknek nem annyira. Nekik elég lenne a normális testnevelés óraszám iskolában, hogy erősek legyenek felnőttkorban és a szervezetük is bírja a gyerekszüléssel járó megterhelést.


Esetleg megtanulhatnának lőni és fegyvert szétszedni, összerakni-szétszedni, tisztítani, hogy ha szükségük lenne rá, akkor menjen, de a női besorozástól távol vagyok.

2010. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Hoppá, szédszedni kétszer van, elnézést.

Megsütött a nap. :)

2010. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Ez az egyenjogúsgatás egy baromság, és ezt minden normális ember tudja. Van férfi és van a nő, nem pedig egyetlen egyenrangú nem létezik. És gondolom nem véletlenül."


Ezzel egyet értek. De ha már a mai társadalom az egyenjogúságra törekszik...


"Nekik elég lenne a normális testnevelés óraszám iskolában, hogy erősek legyenek felnőttkorban és a szervezetük is bírja a gyerekszüléssel járó megterhelést.


Esetleg megtanulhatnának lőni és fegyvert szétszedni, összerakni-szétszedni, tisztítani, hogy ha szükségük lenne rá, akkor menjen, de a női besorozástól távol vagyok."


Ez logikus és egyet értek vele.

Én sem elsősorban arra gondoltam, hogy a nőket is ugyanúgy sorozzák be, mint a férfiakat, de egyfajta kiképzés valószínűleg nem ártana.

Én is "legrosszabb esetben" tartalékosnak képzelném el az így kiképzett nőket az öregek és a túl fiatalok mellé.

2010. jún. 28. 16:44
 8/19 anonim ***** válasza:
26%

"De ha már egyenjogúságról van szó..."

Igen a nők akartak egyenjogúságot,azért,hogy dolgozhassanak,hogy őket is emberszámba vegyék,hogy szavazhassanak,hogy olyan munkabeosztásban is dolgozhassanak ahová eddig csak férfi mehetett.És igen vannak nők akik katonák akarnak lenni...

de a sorkötelesség nem a nőknek találták ki..

ha már annyira agyalsz azon,hogy női egyenjogúság akkor képzeld el azt,hogy elmennek a nők a laktanyába és addig a férfiak nevelik a gyerekeket(pelenkázás,etetés,délutáni foglalkozás stb) de legyen kitakarítva a lakás,legyen megfőzve az ebéd/vacsora,és ha esetleg nagyobbak a gyerekek akkor mindezt 8-10 óra munka után csináld meg...

Szóval az egyenjogúságot értelmez másképp,mert nem a katonaságról van szó..

Csak megemlítem hátha nem tudsz róla..

Vannak országok(és nagyon régen Magyarországon is így volt,hogy a leány gyermek születése nem volt érdekes,ezért nem is rögzítették..Ha egy nő meghalt,sokszor még sír feliratot sem kapott,hiszen nem rögzült a születési éve és a halálozási éve sem...Ez is a férfiak kiváltsága volt(egyes arab országokban még ma is így van..)

2010. jún. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

1. Én csak katonai kiképzésről beszéltem, ami ugyebár 18-20 éves kor körül esedékes. Ma már nem igazán tartunk ott, hogy egy 18-20 éves lánynak gyereke legyen.


2. Azt is említettem, hogy a nőket behívni én is max. akkor tartanám szükségesnek, hogyha a rendes hadsereg nem elég. Amikor már az öregeket és a gyerekeket is behívják.


3. A nők többsége nem alkalmas erre. Ezt én is belátom. Ahogy a férfiak között is sokan vannak, akiket nem soroznak be, mert fizikálisan, vagy pszichésen nem alkalmasak rá. De egyrészt a lehetőséget meg kéne adni nekik (még akkor is, ha ők nem akarják, tehát nem a hivatásos katonaságról beszélek), másrészt köztük is vannak sokan (még ha az összlétszámukhoz képest kevesen is), akik épp annyira alkalmasak, mint sok férfi.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezt be kéne vezetni. Csak eszembe jutott.

2010. jún. 28. 17:05
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk csak a férfiakra vonatkozott a sorkötelezettség. Mondjuk én személy szerint a nőknek is megadnám legalább az egyhó alapkiképzést. Az én barátnőm például egy kézigránátot sem tud normálisan eldobni. De már képzem. :)
2010. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!