Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azon országokban, ahol még...

Azon országokban, ahol még van hadkötelezettség (meg Magyarországon, amíg még volt) a nőket is behívják? És ha nem, az nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés

Az elmúlt száz évben a nők azért harcoltak, hogy tessék őket egyenjogúként kezelni. Akkor e-téren miért nem?

Persze, gondolom a nők még kevésbé mennének szívesen katonai kiképzésre, mint a férfiak, de sokuknak szerintem kifejezetten jót tenne.

Valószínűleg az előzetes (orvosi és egyéb) vizsgálatokon nagy részüket így is kiszórnák, de vannak, akik kifejezetten jót tenne és így is van sok nő, aki jelentkezik hivatásos katonának.

Nektek mi a véleményetek?


2010. jún. 28. 16:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Én csak katonai kiképzésről beszéltem, ami ugyebár 18-20 éves kor körül esedékes. Ma már nem igazán tartunk ott, hogy egy 18-20 éves lánynak gyereke legyen. "


Az egy hó volt amíg létezett sorkatonaság. A többi már a szakkiképzés, pl lövészt lövésznek, harckocsizót harckocsizónak. De az alap, amitől katonává válik az egy hó volt, és az esküt is azután tették le.

2010. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és nők esetében azt az egy hónapot elégnek is tartanám. Tanuljon meg lőni, fegyvert szétszedni, kézigránátot dobni, gyújtózsinórral robbantani, vegyvédelmi felszerelések kezelését, közelharcot, és elsősegélynyújtást. Szerintem egy nőnek ennyi épp elég.
2010. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Az egy hó volt amíg létezett sorkatonaság. A többi már a szakkiképzés, pl lövészt lövésznek, harckocsizót harckocsizónak. De az alap, amitől katonává válik az egy hó volt, és az esküt is azután tették le."


Na ezt, mármint az alapkiképzést, simán eltudnám képzelni sok nőnek is. (Persze messze nem mindenkinek.)

2010. jún. 28. 17:11
 14/19 anonim ***** válasza:
51%
Erről beszélek én is kedves kérdező. Persze aki fizikailag nem alkalmas annak nem kell erőltetni. De az épeknek kötelezővé tenném.
2010. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Na akkor mi tökéletesen egyet értünk. :)

Én is erről beszélek az első pillanattól fogva.

Bár, mint mondtam, én nem erőltetném a bevezetést, tehát nálam az, hogy "kötelezővé tenném", nem egyenlő azzal, hogy a kormánynak kötelezővé kéne tenni, különben mondjanak le.

Én csak elgondolkoztam azon, hogy hogy is van ez és milyen is lenne.


Csak úgy csendben megjegyzem, hogy talán így a nők kevésbé lennének kiszolgáltatva és kevesebb lenne a nők ellen elkövetett erőszakoskodás.

2010. jún. 28. 17:16
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Én nő vagyok..Soha nem akartam katona lenni,és távol áll tőlem a "fegyver" és egyéb dolgok használata.Mégis amíg iskolás voltam (az általános,és a szakközépiskolában is) voltak olyan napok amikor a hadseregből jöttek ki katonák egy kis kurzus erejéig oktattak minket is.Meg tanítottak lőni,és kellett is arra a kis papírra lőnünk...majd kaptunk egy papírkát,hogy a képzésen részt vettünk..

Ma már nincs ilyen? Mi lányok kimondottan élveztük,mert újdonság volt---De hogy teljes 1 hónapra be legyek zárva 50-100 másik nővel,hogy kiképezzenek???Szerintem a férfiak is sejtették,hogy ez nagyobb katasztrófa lenne mint az,hogy a nők nem tudnak a fegyverrel bánni...

2010. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
24%

szerintem pedig a nők nem tenyészkancának születnek, így hát gusztustalannak tartom, hogy bárki megmondja a női szervezet mire van kitalálva.

Mondom ezt úgy, hogy katonaNŐ vagyok 10 éve, tudnék mesélni mik voltak az afganisztáni misszókba óriási differenciák férfiak és nők között, csak azért nem teszem meg, mert nem süllyedek a szintedre.

Már belefutottam ilyen kérdésbe, mikor a férfi egyed azt gondolja magáról, hogy csak ő alkalmas mindenre, mert a lába közt pöccsel született, de az intelligenciája is olyan.

2010. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szívesen hallgatnék tőled történeteket. Persze nem feltétlenül a férfi és női katonák közti különbségről, hanem úgy általában, hogy mi van ott.

Biztos tanulságos lenne.

2010. jún. 28. 19:54
 19/19 anonim ***** válasza:

Ti annyira ostobák vagytok. (kérdező is részben)


Ha a férfiakat besorozzák 5 évre, akkor a nőket is ugyanúgy 5 évre sorozzák be!


Ha sorkötelezettség van és kitör egy háború, akkor a nőket is ugyanúgy mind hívják be kötelezően harcolni, mint a férfiakat! Nehogy már csak férfiak haljanak meg a fronton, miközben a nők élik a világukat otthon! Akkor menjenek a nők is szenvedni és meghalni ugyanúgy!

___________


Egyébként nagy baromság a sorkötelezettség. Vannak alapvető emberi szabadságjogok. Még ha a nőket és a férfiakat is ugyanúgy besoroznák, akkor is baromság lenne, mert a szabad embert nem kényszerítheti senki arra, hogy menjen a háborúba megdögleni!


(Ha itt bevezetnék a sorkötelezettséget, akkor én 100% hogy nem vonulnék be. Azonnal kimennék külföldre.)

2011. márc. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!