Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Olyan emberekkel szeretnék...

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik sikeresek, jól élnek, akár gazdagok is, és lehetőleg Fidesz pártiak, bár ez nem feltétel. Vannak ilyen emberek itt?

Figyelt kérdés
Szeretném ha csak a témába illő válaszok érkeznének, semmi szükség itt egy újabb vagdalkozásra, aki erre vágyik keressen egy másik kérdést. Jó lenne ha ilyen emberek is lennének itt a fórumon, kíváncsian várom az eredményt. Ha valaki ilyen azt mindjárt lehurrogják máshol, ezért gondoltam egy külön kérdés kiírására. Ami még fontos hogy ne a csalók, szélhámosok írjanak, hanem akiknek komoly munka van a hátuk mögött. Köszönöm.
2011. ápr. 2. 13:16
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Nem jelent gondot a tőzsdézés, és az hogy a szüleid megteremtették számodra a boldogulást, egyáltalán nem elitélendő, sőt! Az a szép az egészben hogy te tovább viszed amit ők felépítettek, én is remélem hogy legalább az egyik fiam a kettő közül folytatja amit én, bár kényszeríteni nem fogom rá őket. Inkább légy büszke rájuk és magadra, azzal meg ne foglalkozz hogy mások lepontoznak, ez csak annyit jelent jobb esetben hogy elértél valamit az életben, és le is mered írni. Többek között ezért is indítottam ezt a topic - ot, hogy hátha itt nem lesznek gyalázkodások mint sok helyen. Itt nem lesz irigy senki a másikra. Sok sikert majd a munkádhoz.
2011. ápr. 3. 13:02
 22/37 Dick Esmen ***** válasza:
62%
A nagyapám egész életében keményen dolgozott nem ivott,nem cigizet mégis szegényen halt meg.Csak úgy mondom hogyha szerintetek azért nincs pénze a többségnek mert nem dolgozik.
2011. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
37%

15:09- itt nem mondta senki, hogy azért nincs pénze az embereknek, mert nem dolgoznak. Én arra céloztam, hogy mindig van alternatíva. Kellő találékonysággal ügyesen meggazdagodhat az ember. Az egyik ismerősünk például autókkal kereskedett. Vett egy Trabantot és 5 mikor megkapta, akkor eladta többszörös áron egy olyan embernek, akinek sürgős volt. Ezt később folytatta és elég sokat keresett vele. A vége az lett, hogy mások Wartburggal jártak, ő pedig Amerikából szerzett magának Daihatsut. Pedig akkor még nem lehetett nyugatra utazni(illetve igen, de csak 70 dollárt vihetett magával), ráadásul eleve a gazdagság is tilos volt. Ugyanez az ismerősünk már 20 éve működtet sikeresen egy közértet úgy, hogy lényegében a közvetlen közelünkben 2 multi is van.

Az igazán élelmes emberek mindig megtalálják a módját a dolognak, legálisan, tisztességesen. Viszont a nagyapád helyzetét is megértem, sajnos itt már nem elegendő a kemény munka :(

02:10 voltam

2011. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
39%
Mit tett a fidesz értünk 1év alatt? Magánnyugdíjpénztárak (amiket eredetileg meg akartak védeni) beolvasztva, multicégadón keresztül mi fizetünk többet, vármegyéink lesznek, lázár luxusozik. Nem lett itt könnyebb élet, sőt...
2011. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Ezért is írtam oda hogy Fideszesnek lenni nem feltétel. Az egyik gyógyszergyár tegnap ajánlott fel havi 1,5 milliós fizetést nettóban ha csak nekik dolgozom a közeljövőben. Ehhez valóban nincs a Fidesznek köze, csak annyiban hogy a pénz jelentős részét nálam hagyja, mivel 16 % az adó. És ezért a pénzért emberek életéért is dolgozom majd, ha így nézzük nem is sok ez az összeg. Sajnálom hogy nincsenek ezen a fórumon hasonló emberek akikkel lehetne néha pár szót váltani, csak nagyon kevesen, hiszen pont ez lett volna a célom, de aki eddig írt azoknak így is köszönöm. Én is nagyon ritkán jövök ide persze, hisz nagyon elfoglalt vagyok, de hetente egy-két komment azért beleférne.
2011. ápr. 7. 22:43
 26/37 TOMAtm ***** válasza:
45%
"Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik sikeresek, jól élnek, akár gazdagok is, és lehetőleg Fidesz pártiak, bár ez nem feltétel" ez összefér nektek a "Ami még fontos hogy ne a csalók, szélhámosok írjanak, hanem akiknek komoly munka van a hátuk mögött" -vel?bár lehet hogy csak én vagyok pesszimista.
2011. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
26%
07:46- pontosan az ilyen gondolkodásmód miatt vannak az emberek rossz véleménnyel a gazdagokról és a sikeres emberekről. Egyébként idővel ez vezet a szocializmushoz is, de mindegy. Én megtoldom azzal, hogy nemcsak legálisan, hanem becsületesen, sőt, akár másoknak segítve is meglehet gazdagodni. Ideje abbahagyni azt a gondolkodásmódot, hogy akinek sok pénze van, az biztos lopta, de minimum erkölcsileg megkérdőjelezhető.
2011. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 TOMAtm ***** válasza:
45%
biztos igazad van,de én sajnos azt látom hogy tőlem balról mercis drogárus lakik,jobbról önkormányzati-s átlagdolgozó audi Q7el,velem szemben meg 2 nyugdíjas akik kb az éhhalállal küzködnek.szóval biztos vannak becsületes emberek,csak nem ismerek egyet sem.bennem van a hiba?
2011. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit szűrtél le az eddigi kommentjeimből, de te valóban úgy látod hogy csak csalók, szélhámosok vannak? Szerinted én is az vagyok? Lehet hogy kevés embert láttál még a jómódúak közül, és az mind olyan volt. De hidd el, az előtted szólónak van igaza. Sok ember van aki becsületes, van tudása és jól él. Soha nem szabad általánosítani.
2011. ápr. 8. 19:02
 30/37 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Engem nem az irritál,ha valakinek sok pénze van,hanem az a nagyképűség,amikor azt állítják,hogy erre mindenkinek lehetősége van,csak akarni kell.

Ez pedig nem igaz.

Eleve előnnyel indul az,akinek gazdagok a szülei a szegény szülő gyerekével szemben.

A gazdag szülő már gyerek korában jobb nevelést tud biztosítani a gyerekének,mint a szegény. Ez már jelentős előny.

Amikor elkezdi a pályáját,a szülei révén megfelelő kapcsolatokra tehet szert. Erre pedig szüksége van.

A másik "akadály": nem mindenki jófejű,kreatív. Nem mindenki tudja kiaknázni az előtte álló lehetőségeket,nem tud elég gátlástalan lenni,túlságosan szerény stb.

Azt érvényesüléshez pedig ezekre is szükség van.

Nem kell feltétlenül lopni,csalni,tisztességtelennek lenni,de a kiskapukat meg kell találni.

Ha végig gondolod a saját pályádat,erre te is rájössz.

Ami viszont nagyon irritál: amikor egy sikeres ember lenézi,elítélően nyilatkozik a kevésbbé sikeres emberekről,mert a saját munkáját többre becsüli a másikénál.

Pedig mindenkinek a munkájára szükség van. Te sem tudnál hasznos munkát végezni,ha ennek a feltételeit nem biztosítanák a különféle foglalkozású emberek. Még a takarító munkájára is szükséged van.

Te lehet,hogy több hasznot hajtasz az emberiségnek,mint egy takarító,vagy egy villanyszerelő. De nélkülük te sem tudnál dolgozni.

2011. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!