Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha leviszik az iskolakötelezet...

Ha leviszik az iskolakötelezettséget 15 évre, akkor dolgozni is ellehet menni (teljes állásba) ennyi idősen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
aha
2011. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem, 15 évesen csak a szünetekben szülői engedéllyel, 16 évesen pedig napi 8 órában kivéve az éjszakai munka, és nem túlórázhatsz. Egyébként én nagyon szerettem volna nyáron melózni, szorgalmas is vagyok mégsem kaptam munkát. Gondolod, hogy majd egy iskolázatlan suhancnak adnak valami munkát?
2011. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Szvsz inkább tanulj valami szakmát amit kedvelsz, de ne hagyd abba a sulit.
2011. márc. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

nagyon jó lesz akkor a szülőnek,h a h.ülye gyereke nem jár iskolába(és nem is kötelezheti mert csak 15 éves korig lesz kötelező járni),nem kap családi pótlékot se,mert ugye bár nem iskolás,de dolgozni nem tud menni.

Akkor vezessék be,h el is tudjon menni melózni,nem?

2011. márc. 6. 14:02
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Amíg gyermekmunkatörvény van addig sajnos ez a helyzet.
2011. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó,csak érdekel a téma. Öcsém jövöre betölti a 15öt,már hangoztatja h akkor ő otthagyja a sulit. Anyut már letöltendő börtönnel fenyegetik mert tesóm nem hajlandó bejárni suliba,mert őt nem érdekli. Szegény anyám meg több müszakba dolgozik,2 állása is van,h el tudja tartania családot,és nem tudja kisérgetni tesómat a suliba :S

Felháborít h ha bevezetik ezt a törvényt akkor ő 15 évesen ott hagyja a sulit,és anyám még 3 évig csak úgy tartsa el amig nem tud elmenni a dolgozni.

Ha ahoz nagy legény lesz h ne járjon suliba,akkor ahoz is legyen nagy h munkát vállaljon és ne anyánk vérét szívja

2011. márc. 6. 14:06
 7/19 A kérdező kommentje:
De akkor csak módosítják a törvényt ha már leviszik az iskolakötelezettséget,nem?
2011. márc. 6. 14:07
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megszerettetni tesóddal a szakmunkásképző gondolatát, hozd fel hogy lehetne autószerelő, amiből tök jó keresete lenne, vagy elmehet utcaseprőnek vagy vécésikálónak havi 60 ezerért ami szép zsebpénz, ellenben anyukája nem fog örökké élni és 60 ezerből kell majd fizetnie a megélhetését a gázt a villanyt a kaját a vizet. Meg a csajoknál is jobban hangzik az hogy verdákat javítok, mint a klotyót sikálom.
2011. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

Ilyenkor rá kell ijeszteni tesódra,hogy ha nem is tanulsz és nem is dolgozol akkor lásd el magad ahogy gondolod.Ha nem tud elköltözni senkihez akk beválik.

Egyébként hülyeség volt ez a csökkentés.Most még hamarabb lesznek munkanélküliek mint eddig.

2011. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

gondolom, hogy a munkavállalás korhatárát le fogják csökkenteni, bár amilyen retardált kormányunk van.


viszont akkor le kell csökkenteni a nagykorúság korhatárát is, hisz ha a gyereket nem kötelezhetik sulira, őt nem érdekli, akkor nem kötelezhetik a szülőt, hogy eltartsa miközben az nem tanul és nem dolgozik.


akkor rakhassa ki a fenébe a hülyegyereket.

ez az egyik oldal. a másik oldal pedig az ,hogy azért gázos lesz ha tele lesz az utca munkanélküli gyerekekkel akiket nem tudnak eltartani a szüleik, nem tudom, én is egyetértek azzal, hogy aki nem akar tanulni az hátráltatja a többit, tudom milyen is az, de valahol ez sem okés így. Persze ez is spórolás céljából lett kitalálva.

2011. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!