Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz amit hallottam? A nagykor...

Igaz amit hallottam? A nagykorúságot is leviszik?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy a tankötelezettséget leviszik 15-re. Le is vitték, eddig oké, de azt is hallottam hogy a nagykorúságot is leviszik (ezt nem tudom mennyire 15-15-17?) Igaz lehet hogy azt is leviszik?
2011. márc. 6. 00:11
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Az alkohol és dohányárút is 15 éves korhatáron kellene árulni, így is sokan dohányoznak és isznak pláne ha legálisság tennék... rossz ötlet. Különben egy év a fiatalkorúság? Akkor már meg is szüntethetnék.
2011. márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Isten ments.Ennyi idióta suhanc,meg idióta tinilány mint nagykorúak? Neeeeeeeeee !!!!!
2011. márc. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hol hallottad?
2011. márc. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ilyet én még nem hallottam, és az is elhamarkodott kijelentés, hogy "Le is vitték, eddig oké", mert még nem vitték le, csak tervezik.
2011. márc. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem, sőt valószínűleg felfelé fogják vinni, mert a mai kölkök többsége 25éves kor alatt nem képes önálló döntésre. Egyre tovább maradnak az anyjuk szoknyája mellett és ebből kifolyólag társadalmilag és éretlenebbek maradnak a koruknál.
2011. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sokszor a gyermek bandák a 11-12 éveseket küldik lopni mert úgysem büntethetők, aztán meg osztoznak.


Abban azért bízom, hogy csak a felelősségre vonás szempontjából változtatják meg a korhatárt, a cigaretta, alkohol szempontból ha nem is növekszik de legalább ne csökkenjen. Azért ezek különválaszthatók csak törvény kérdése.

2011. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A büntethetőséget akarják levinni, szerintem azzal keveri a kérdező.
2011. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nagykorúság leviteléről is volt szó, ami azt jelenti, hogy 16 évesen szavazni is lehet majd.
2011. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!