Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Járnak ide olyan emberek akik...

Járnak ide olyan emberek akik úgy gondolják, hogy itthon maradni nem éri meg, vagy csak én vagyok az egyetlen?

Figyelt kérdés
Ha igen , akkor mi az oka annak , hogy még mindig itthon vagy?
2011. jan. 13. 10:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
32%

"Én tanultam, képeztem magam, és ennek köszönhetően egyáltalán nem nyomorgok, sőt! Aki csak panaszkodni tud, de nem hajlandó cselekedni, fejlődni, tanulni, az még Angliában sem lesz takarítónál több. "

A különbség, hogy kint meg tudsz élni a végzetségedből, de itt nem biztos. (tanár,orvos,stb)

2011. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
49%

"és tipikusan azt a nagy magyar depresszív mentalitást képviselik, ami miatt el akarnak innen menni. "

Vagy az, hogy az emberek látjá és érzik a magyar fizetéseket, árakat és látják a külföldieket.

kint is dolgozni kell, de cserébe normális bért kapsz.

Miért van ausztriában 270E ft-os minimálbér?

Ott se drágábbak a dolgok.

2011. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%
Nézd meg a lakás bérleti díjakat Bécsben, és akkor mondd, hogy ott sem drágábbak a dolgok. Menj be egy üzletbe és vásárolj be egy hétre, de ne úgy mint egy turista, hanem ott lakóként. A minimálbér sehol sem jelent olyan húdenagy gazdagságot, és szerintem egy ember életének legfőbb célja ne az legyen, hogy a minimálbért megkapja.
2011. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
82%

"Aki csak panaszkodni tud, de nem hajlandó cselekedni, fejlődni, tanulni, az még Angliában sem lesz takarítónál több. "


Csak tudod kint takarítássak többet kapsz mint itthon diplomával !!

Gyógypedagogusi diplomám van, otthon netto 90 ezer volt a fizetésem.

Most Németországban dolgozom konyhai kisegítőként, salátákat rakok össze, havi 1500 EU-ért !!!!

Nem igaz hogy itt az árak ennyivel magasabbak !!

2011. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
49%

"Nézd meg a lakás bérleti díjakat Bécsben, és akkor mondd, hogy ott sem drágábbak a dolgok. Menj be egy üzletbe és vásárolj be egy hétre, de ne úgy mint egy turista, hanem ott lakóként."

Akkor mennyünk el Miamiba.

Ott az árak pont olyanok mint pesten, de érdekes módon a fizetés többszöröse.

2011. jan. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én is ki fogok menni, rögtön gimnázium után. Sokakkal folytatott beszélgetéseim is azt mutatják, hogy a többség tervezi, hogy kimegy, hosszabb-rövidebb időre vagy örökre. Az biztos, hogy a legtöbben sok mindent ki fognak próbálni, mielőtt valahol letelepednek... Szerintem csak gazdagodsz azáltal, ha keresed önmagadat, a jövődet, kihasználod a tehetségedet. Tedd ezt Angliában, Németországban vagy Tokióban, bárhol a világban. Ha Magyarország az otthonod, legyen, örülj neki. De mindenkinek joga van, hogy keresse a sajátját, ha még nem találta meg.


Ott van az otthonod, ahol biztonságban érzed magad, ahol büszkén mondod: "Igen, itt akarok lakni, szeretem!", ahol vállalni tudod önmagad. Ami hozzád a legközelebb áll, ahol olyan emberek vesznek körül, akik között megtalálod a boldogságot, azt a légkört, ahol nem vagy idegen.

Lehet Magyarországon is idegennek lenni, ha valaki itt is született.

Egy német idézet : " Nur der Pass macht noch keinen Deutschen"


2 idegennyelvet beszélek folyékonyan, már így Magyarországon, napi szinten használom őket, és nem csak a nyelvvizsga magnós, multiple choice és a sablonos levéltémákra épülő feladatokat tudom megoldani. Voltam már kint külföldön, vannak kint igen jó barátaim, és a nyelvtanulás nekem eleve a hobbim. Így hát ezen téren semmi gondom nem lesz. Itt is a szorgalom, az idő és a rendszeresség meghozza gyümölcsét. Igen, lehet úgy külföldön élni, hogy nem makogsz és nem a magyar hangkészletedből gazdálkodsz. A "th" nem sz, nem "d" és nem "f". Vannak ki nem ejtett hangok. Van hanglejtés, intonáció a magyartól eltérően is. Meg lehet tanulni!


A tanulmányaim és a leendő munkám terén külföldön adottak a lehetőségek, jobbnál jobbak, ha nem mennék megbánnám. Nincs értelme feladni, és erőfeszítés nélkül élni itt. Igen is lehet!


-Sokkal jobb megtenni valamit és megbánni, mint azt bánni meg, hogy meg sem próbáltad.-


17F

2011. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Jó hogy vannak ilyen okosan gondolkozó fiatalok is mint Te !! Nagyon sok sikert kívánok Neked !! Büszke lehetsz magadra !!

2011. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, a probléma ott van, hogy nem mindenki ilyen. A többség végzettség nélkül, nyelvtudás nélkül vagy minimális nyelvtudással megy külföldre, hogy takarítóként vagy pizzafutárként tengesse az életét, ahonnan aztán nem is akar fejlődni, hanem elkönyveli, hogy ez nem jött be és hazajön. Az ilyeneket nem fogom megérteni soha.
2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"A többség végzettség nélkül, nyelvtudás nélkül vagy minimális nyelvtudással megy külföldre"

Ezeket én sem értem

Én nyelvtudás és diploma nélkül meg se próbálnám.

2011. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
ha megvan a diplomám már itt se vagyok. Lehet, hogy már Msc-t se itthon csinálom.
2011. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!