Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Járnak ide olyan emberek akik...

Járnak ide olyan emberek akik úgy gondolják, hogy itthon maradni nem éri meg, vagy csak én vagyok az egyetlen?

Figyelt kérdés
Ha igen , akkor mi az oka annak , hogy még mindig itthon vagy?
2011. jan. 13. 10:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
68%
Én meg azt mondom az aki itthon marad meg is érdemli :) Nyomorogjatok csak itthon meg álmodozzatok. Az igényesebbje és okosabbja megy külföldre :)
2011. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
10%

"otthon meg a tescóban szenvedtünk annó, hogy melyik gazdaságos izét vegyük meg, és mire telik. "


Akkor neked köszönhetjük hogy leépült a gazdaság. Jobb is hogy kihasítottál. Bár menne utánad a többi is.

2011. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
29%

"Az igényesebbje és okosabbja megy külföldre :)"


És akkor mivel magyarázod azt hogy csak ostoba parasztokkal van teli a külföld? Ők ott születtek? :D

2011. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
32%

"Nyomorogjatok csak itthon meg álmodozzatok."


Én tanultam, képeztem magam, és ennek köszönhetően egyáltalán nem nyomorgok, sőt! Aki csak panaszkodni tud, de nem hajlandó cselekedni, fejlődni, tanulni, az még Angliában sem lesz takarítónál több.

Szegény külföldiek megkapják azt az emberanyagot, amelyik azt hiszi, hogy a kis diplomájával már milliós fizetésre jogosult. Nem úgy van az, barátocskám! A diploma az csak az első lépés.

A külföldiek ugyanúgy rühellik a magyar bevándorlókat, mint mi a román vendégmunkásokat. Maximum a szolgamunkákat tölthetik be ott magyarok, de sokukat jól át is verik, és akkor persze már kullognak haza, és követelik a segélyeket.

Szerintem aki kimegy dolgozni, az veszítse is el az állampolgárságát, aztán megtudja, milyen érzés bevándorlónak lenni haza nélkül.

2011. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos itt már nincs remény, évtizedek múlva sem lesz jobb :( Sajna van itt egy házunk, ha azt sikerülne eladni, másnap már én is külföldön lennék, vissza sem néznék.

Persze kint is kell dolgozni de ha ott dolgozol, jobban megbecsülnek.Az "ügyeskedőket" ott sem szeretik, ez normális.

Nem kell úgy lenézni a takarítói munkát sem !! Az is meló, és én boldogan csinálnám azt is ha tudom hogy meg tudok élni normálisan.

Pedig itt "kormánytisztviselő" vagyok, minimálbérért.

Büszke lehetek rá ugye ? Hogy nem tudom a számláimat kifizetni.

A nagy magyar öntudattal nem lehet jóllakni.

Arról nem is beszélve ha itt megbetegszel vagy baleset ér, akkor meghaltál !!

Szóval hajrá magyarok külföldön ! Akinek van lehetősége, INNEN EL KELL MENNI !! Veszteni való nincs, max visszajösz. Sajna lassan már bárhol jobb mint itt !!

2011. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Részben nem is éri meg, de engem inkább a kaland része vonz, az, hogy világot lássak ,megismerjek rengeteg kultúrát. Igaz, én különleges, mások által nem annyira preferált helyekre szeretnék eljutni.


Az oka, hogy itthon vagyok: tanulok, főiskolára járok. Plusz anyagi előkészítése zajlik a kalandoknak, mindenképp kell tőke hozzá. :)

2011. jan. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

Én az emberek miatt megyek el, nem azért, mert kolbászból van a kerítés.

Agyamra megy a gyűlölet, a másik lenézése, kirekesztése, meg az orbitális nagy irigység, álszentség.

Itt a kérdésnél is már rögtön bunkóztok azzal, aki megunta ezt a légkört.

2011. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg kimenni, ha kint is jól felhasználható végzettséggel rendelkezel, legyen akár orvos, mérnök vagy vízszerelő. Csakúgy, egyszál érettségivel, nulla nyelvtudással nem igazán éri meg. Egyrészt lenéznek, másrészt takarítóként tengődhetsz a minimálbérért, ami hiába többszöröse az itteninek, ha a lakásbérlésre, mindennapi megélhetésre elmegy a nagy része.
2011. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként szerintem az ilyen depressziósok, mint a 12.51-es és 13.52-es válaszolók keltik az egész rossz hangulatot, és tipikusan azt a nagy magyar depresszív mentalitást képviselik, ami miatt el akarnak innen menni. Elég vicces ez számomra.
2011. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

"Kint sincs kolbászból a kerítés, ott is tenni kell érte.

"

Igaz, de nézd meg az életszínvonalat.

Míg az árak ott vannak mint itt, addig a fizetés eléggé elmaradtak. Versenyképesnek kell lennünk, de valahogy a fizetéseket elfelejtik.

" Itthon több munka marad nekünk"

A szakmámban (ami lesz) így is van munkalehetőség.

Ha én kimegyek, nem biztos, hogy több lehetőséged lesz, ha nincs meg hozzá a végzettséged.

2011. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!