Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki rokkantként képtelen...

Ha valaki rokkantként képtelen dolgozni, akkor miből gondolják, hogy közmunkára alkalmas lesz?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem a logikát abban, hogy most egyszerűen visszaminősítik mondjuk 85-ről 30 %-ra, kimondják, h munkaképes, és mi van, ha márpedig nem képes dolgozni?


Elvégre eddig is azért volt rokkant.


Nem idióta egy megközelítés ez?


(és most nem a lefizetősdi rétegre gondolok, nyilván az más kategória)


2011. máj. 23. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ezt én sem értem.Egy ismerősöm, eddig 40%- ra volt véve, most vissza vették 25 5-ra.Se munkahelye, se az a kevés pénze mostmár amieddig volt.Nme mintha az olyan hűűű de sok lettvolna.

Műtötték alábát, nem bít álni.Gond van a medencélyével nem bír ülni.És a gerincévelel is gond van.Nos, nem tudom mit gondolnak, ő pl hol tudna dolgozni? Egyébként szoba festő.

2011. máj. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
A közmunka nem nehéz, nyírni kell a füvet. Nem tudom miért minősítettek vissza, de lehet hogy azóta megjavúltál pl skizo vagy, de valójában ez nem gától a fűnyírásban
2011. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen, sajnos, itt az van, hogy nem lenne szabad elmenni olyan helyre ahol tönkremegy az emberi test :S Már csak 1 évet kell várnotok. 2012-ben felemelkedünk:)
2011. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

A kormány ezen spórol. Közmunka akkor sincs,ha esetleg eltudná végezni. Nincs annyi fű az egész országban,amit a sok munkanélküli,és leszázalékolt nyírhatna. Különben is csak 4 hónapig biztosít havi 30.000.- Ft-ot.

Aki rokkant,az haljon meg vagy tartsák el a gyerekei.

2011. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

de most komolyan, ez a másik kedvencem, hogy miért ilyen fűnyírósdi meg árokásási munkákban tudnak csak gondolkodni? a közmunka csak ilyesmi tud lenni?


Na meg izgi dolog, hogy valaki 15 éven át volt teljesen rokkant, és akkor most politikai döntés alapján hirtelen megjavul.


És mit csinálnak azzal a réteggel, aki továbbra se képes a közmunkára se elmenni? Az megint benyújtja az igényét a leszázalékolásra?

2011. máj. 23. 09:42
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Azért fűnyírósdi mert mint említette az előző hozzászóló nincsen munka. Nem értem hogyan lehet 30at kifizetni embereknek és munkának nevezni, amikor a segéjből jobban meg lehet lenni.
2011. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

na ez az, hogy vissza akarják vezetni a tömegeket a "munka világába", csak éppen nincs munka


most akkor mennyivel vannak előrébb, ha álmunkákat végeztetnek, csak azért, hogy a statisztika jobb legyen, ugye addig is elvileg kevesebb a munkanélküli, de azt én se tudom, hogy 30 ezerből hogyan gondolják, hogy bárki megél

2011. máj. 23. 09:49
 8/20 A kérdező kommentje:

"pl skizo vagy, de "


na akiket meg mentális betegségek alapján százalékoltak le, az külön izgalmas, csak nem tudom, hogy a felelősséget is vállalják, ha valami történik a nagy munkavégzés közben pl egy skizo esetében?


De még mindig azt nem értem, hogy mi van akkor, ha márpedig közmunkát se képes végezni, és egyszerűen nem megy el az illető ... ez tök jó kérdés azért.

2011. máj. 23. 09:51
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha nem mész el annak ellenére hogy felvettek, akkor megvonják a segéjt és fizetheted még a TB-t is és ugrik a pénz is. Bár nem tudom.
2011. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem ha valaki valóban 85%-os rokkant, azt egy értelmes orvos sem fogja visszaminősíteni 30%-ra. Tehát a probléma azoknál áll fenn, akik mindent megtettek, hogy leszázalékolják őket egészségesen.

Egyébként ha valaki nem bír sem állni, sem ülni, az hogy él? Egész nap fekszik? Vagy sétálni tud? Mert ha igen, akkor pl. elmehet biztonsági őrnek, ahhoz még különösebb gógyi sem kell.

2011. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!