Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki rokkantként képtelen...

Ha valaki rokkantként képtelen dolgozni, akkor miből gondolják, hogy közmunkára alkalmas lesz?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem a logikát abban, hogy most egyszerűen visszaminősítik mondjuk 85-ről 30 %-ra, kimondják, h munkaképes, és mi van, ha márpedig nem képes dolgozni?


Elvégre eddig is azért volt rokkant.


Nem idióta egy megközelítés ez?


(és most nem a lefizetősdi rétegre gondolok, nyilván az más kategória)


2011. máj. 23. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Hallottam tv-be hogy voltak perek, mert olyanokat százalékoltak le akik nem is voltak rá jogosak. Régen ez nagy divat volt mindenkit mindennel leszázalkékolni.


Kb most van reális érték alatt az ember. Sok ismim dolgozik betegen is, mert kell és bírják is. De füvet nyírni sztem mindenki tudna, sőt nem is lenne rossz meló, csak nem fizet

2011. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

hát én speciel tudok olyanról, aki asszem 80 % körüli és bizony egész nap fekszik, mert a felkelés is elég nagy energia neki (csak olykor vannak jobb napjai, h netán kimegy az utcára)


na most ha egy ilyen embert visszaminősítenek 30%-ra és kéne mennie dolgozni, akkor nem igazán értem ez hogyan fog működni

2011. máj. 23. 10:27
 13/20 A kérdező kommentje:
igen, van most is folyamatban ilyen per, volt a híradóban is, na de az ellenkezője is igaz ám, mert rengeteg olyan per is van, ami meg a felülvizsgálatot támadja
2011. máj. 23. 10:28
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Ezt az egészet én sem értem. Ezen akarnak spórolni vagy mi?

Mindenekelőtt a cigány problémával kéne foglalkozni, aztán jöhetne a többi teendő. Ez a legfontosabb. Megvonni tőlük minden segélyt, aztán elzavarni innen az összeset (eddig nem törekedtek a beilleszkedésre, s ezután sem fognak). Rengeteg pénz megy el rájuk, de miért? Semmi hasznuk. Hasznuk? Csak kárt okoznak.

Persze most le lehet szólni, hogy "már megint cigány téma". Igen, Magyarország 2011. Betörnek hozzám és nem tehetek semmit, mert engem akarnak lecsukni.

2011. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
igen, az is érdekes, hogy most pont kinézték maguknak a rokkantnyugdíjasokat, hogy itt akarnak spórolni, de sztem is van még pár hely, ahol inkább lehetne
2011. máj. 23. 10:36
 16/20 anonim ***** válasza:

Amikor ilyen híreket hallok nekem nyílik a bicska a zsebemben, és legszívesebben ütnék. Nem véletlen! Nekem sajnos nem egy olyan ismerősöm van, aki azért százalékoltatta le magát mondvacsinált ürügyekkel, hogy ne kelljen dolgoznia. Olyanokkal mint pl valamilyen lelki betegség, depresszió szerű, ráfogták hogy mentálisan leépült, bumm leszázalékolták. Volt olyan akinek gyakran volt ínhűvelygyulladása, ráfogták valami súlyos kéz problémára, hopp szegény már abszolút nem tud dolgozni, hát teljesen leszázalékolták. Ezt nem irigységből mondom, egyszerűen csak utálom az ilyen embereket, akik sírnak hogy rossz, hogy kevés segélyt kapnak, de két gyufaszálat nem tennének arrébb azért, hogy jobb legyen. Szerintem a visszaminősítések lényegében ezért kezdődtek, és nyilván aki tényleg "megérdemli" azt a 80%-ot, mert pl lebénult, és az ágyból sem tud kikelni, azt nem fogják visszaállítani munkasorba, de az ilyeneket, akik mondvacsinált indokok miatt lebzselnek otthon, én amondó vagyok azért a 30 ezer forintért is megdolgozhatnának, ami ingyen pottyan az ölükbe jelenleg.


A másik téma, ami nem ide tartozik, de engem szintén kiakaszt... Diák vagyok, néhány falura lakom a főiskolától, a közlekedés jó, bejárós vagyok. Mivel az iskola és az otthonom között ingázom, jár a 90%-os diákbérlet, ami így is 4 ezer ft havonta. Ami azt jelenti, hogy a felnőtt bérlet 40, tehát ha csak az 50%-os diákkedvezmény járna, 20, azaz HÚSZ ezer forintba kerülne nekem az, hogy bejárok iskolába. Teszem hozzá havi ösztöndíjként szintén 20 ezer ft-ot kapok, és nem kevés munkám van benne, ebből vásárolom a bérletet, füzeteket, tollat, ruhát, mindent ami éppen kell. (szerencsém van, mert ételt kapok itthon) A diákok nagy része még ígysem hajlandó jegyet vagy bérletet venni, inkább hamisít magának egy ingyenes utazásra feljogosító igazolványt. Helyben a nyugdíjasok nagy része is azt mondja egy 90%-os jegyet hajlandóak lennének megfizetni, azon ne múljon... Viszont még is mi van tervben? Hogy a diákkedvezményeket jelentősen csökkentik, és igaz hogy a nyugdíjasok teszik ki az utazók 60%-át (nem én találtam ki), de ők továbbra is ingyen utaznak. Értem én hogy senkinek sem könnyű már ebben az országban, de miért nem lehet megállítani a papír hamisításokat? Miért nem lehet egy jelképes összeget fizettetni a nyugdíjasokkal is? Pl amiért én fizetek 250 ft-ot diákként, ők fizetnek 50-et... Nem hiszem hogy vita lenne belőle, még is előrébb lennénk, és még a nyugdíjasoktól sem hallottam felháborodást arra a felvetésre, hogy egy kicsit igenis fizessenek ők is.

Ebben az országban már csak tönkreteszik mindenki életét.... fogalmam sincs hova akarnak ezzel kilyukadni, de az, hogy itt állok 21 évesen, látom mennyire igazságtalan minden, és kb kilátástalannak találom a jövőmet, az szerintem nem normális.

2011. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
figyi persze h nem normális, de attól még ez a nagy magyar realitás ....
2011. máj. 23. 17:28
 18/20 A kérdező kommentje:

figyelj, nagyon fiatal vagy te még, ahogy látom, de azért két dolog csak röviden:

1, bizony egy kemény depresszió tud olyan súlyos is lenni, hogy abszolút munkaképtelen mert max csak fekszik egész nap, és fizikailag is leépül, szal a mentális betegségeket nem kell kapásból kamunak beállítani

2, azért mert van egy réteg, aki valóban megvette a leszázalékolást és álindokok alapján rokkant lett, na de ez egy elenyésző kisebbség, csak az a helyzet, hogy az emberek szemét mégis ez a réteg szúrja a legjobban

de ne akarjuk a valóban komoly betegségekkel kűzdőket is egy kalap alá venni ezzel a kisebbséggel


Így 21 évesen nem vagy elég bölcs még, majd 15 év múlva másképp látod a helyzetet talán!

2011. máj. 24. 07:51
 19/20 anonim ***** válasza:

Én azt mondtam, amit a közvetlen környezetemben látok, márpedig aki felnőttként (40-42 éves felnőttről beszélek) eltud menni BULIZNI (!), barátnőzni, strandolni, vásárolgatni, és a legkevésbé sem látszik rajta, hogy bármi problémája lenne, arra nem tudom azt mondani, hogy szegény depressziós, ne is járjon dolgozni. Lehet, hogy van mentális problémája, de aki ilyenekre nevetve, kacarászva képes, az nem létezik, hogy nem tudna napi pár órát dolgozni legalább. Én abszolút egyetértek azzal, hogy igenis felül kell vizsgálni azt, hogy ki kapja jogosan a segélyt, és ki nem, mert akár tetszik akár nem, az én szüleim tartják el őket, ahogy 1-2 év múlva én is fogom. Egy olyan embert, nyilván nem fognak újra munkába állítani, aki mozdulni nem bír, aki jogosan van teljesen leszázalékolva, attól nem is sajnálom a pénzt egy percig sem, sőt...! (A környékünkön többynire azért nem talál senki munkát, mert minden helyre csökkent munkaképességű személyeket keresnek.)

Lehet, hogy fiatal vagyok, és nincs elég sok évnyi tapasztalat a hátam mögött, de éppen elég pofont kapunk mi fiatalok is mostanában, onnantól kezdve, hogy a diplomáink semmit sem érnek, nem lesz munkatapasztalatunk, saját vagyonunk, még családunk sem 30 alatt, odáig hogy tőlünk várnák el a "népesség növelést", csak elég irreálisan, a főiskolákat bezárják, a diákkedvezményeket megszüntetik, stb. Elvárások ugyanúgy nálunk is vannak, mint az idősebbeknél, természetesen lehetőség nincs!

2011. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

most megint sok ellenérvet írhatnék, de egy dolog:


"Egy olyan embert, nyilván nem fognak újra munkába állítani, aki mozdulni nem bír, aki jogosan van teljesen leszázalékolva"


Ebben ne legyél olyan biztos! Ugyanis most politikai nyomásra dobálnak ki mindenkit tök komoly betegségekkel, hallottam bizony olyanról, akinek a 80 %-át 40-re vették vissza és hasonlókat, szal sztem naiv vagy nagyon a "logikát" illetően.

2011. máj. 24. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!