Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkaprogramról mit tudtok,...

Közmunkaprogramról mit tudtok, köteles vagyok-e bemenni közmunkára az önkormányzathoz?

Figyelt kérdés
23 ledolgozott napom van, 8 óra hosszába. A munka ügyön is regisztrálták a 23 napomat. Igaz 30 napot mondanak, de azt nem tudják hogy 4 órában vagy 8 órában kell meglennie a 30 napnak, mert nekem 4 órában megvan akkor a 30 nap.
2011. szept. 27. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Nap-nap.

Ők csak azt nem tudják, hogy a 4 órás munkaidő is 1 napnak számít-e.

Ha 8 órában dolgoztál is, akkor is csak 23 napnak számít.


De miért, te csak 30 napot akarsz dolgozni?

Utána miből élsz?

A 17ezres bérpótlóból (mert jövőre remélhetőleg megszavazzák ezt az összeget)?

2011. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
76%
Szerintem, ha behívtak, köteles vagy. Az önkormányzatoknak nem nagy öröm a közmunkások foglalkoztatása, biztos lehetsz benne, ha nem lenne muszáj, nem hívtak volna.
2011. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az nagyon gáz,ha az ottani hivatalnokok(mármint akik a munkaügyön ülnek) se tudják,hogy neked mit kell teljesítened.Akkor mit kérnek számon az emberektől,mi alapján folyósítják a segélyt?Ec-pec-kimehetsz alapon? Ez így nekem nagyon gáznak tűnik.
2011. szept. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15.58. Remélem,hogy nem gondoltad komolyan ezt a megszavazást? Az eddigi összegből is csak éhen lehetett halni,de 17.000.-ből még hideg vízre is alig futja. Örülj,hogy neked van munkád.
2011. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: 30 nap kell, de 8 órában. Tehát "normál" 4 órás munka esetén 60 nap. Egy kivétel van: az önkéntes munka. Ott 4 óra = 1 nap.

Legalábbis nálunk, de lehet, önkormányzat válogatja.

2011. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Nekem sincs munkám,a bérpótlót kapom, de épp szociális gondozónak tanulok, ott beszéltük ezt a tanárunkkal aki képben van a jogi ügyekben.


És igazat adok neki, mert ha belegondolsz, 4 órás közmunkára annyit kap az ember, mint a bérpótló (ill. már más a neve ).

8 órás minimálbér sem sokkal több, max. a duplája.

Ha lecsökkentik a támogatást, egyrészt csökkenhet az államadósság, másrészről az emberek jobban motiválva lesznek arra, hogy elmenjenek dolgozni.


Ez a mostani 28500Ft túl sok azért, hogy az ember otthon üljön.

Persze a másik oldala a dolognak az, hogy több munkahelyet kellene teremteni, mert hiába van meg a szándék sok emberben, ha nem veszik fel sehová.

2011. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azoknak a többsége, akik bérpótlót kapnak, csak otthon ülnek? Én is azt kapom, hiába próbálok elhelyezkedni, nem kellek sehova. "Köszönjük, majd értesítjük". Mondják interjú végén. Az e-mailben küldött önéletrajzaimra nem érkezik válasz. Nemrég voltam közmunkán, jövő héten kell mennem a munkaügyi központba. Megnéztem az afsz.hu-n, támogat-e vmilyen oktatást a munkaügyi központ, de azt írták, 30. évet betöltött embereknek nincsen. ha csak a 17.000 Ft lesz, és addig nem találok munkát, meg a többiek, akik nem találnak, mit csinálnak? Felkötik magukat? Mindenesetre a kormány jó úton halad afelé, hogy a szegényeket még szegényebbé, a gazdagokat még gazdagabbá tegye, és egyre többen kényszerülnek feketemunkára. Sorra szűnnek meg az ismerőseim munkahelyei. Ennyit az Orbán-kormány eredményeiről. Próbálok optimista lenni, de nem megy. Ma pláne nem. Bocs, hogy ennyit rinyáltam.
2011. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Hogy a kérdésre is válaszoljak, én úgy tudom, köteles vagy.
2011. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már megtudtam hogy 4 órahosszában 60nap, 8óra hosszában 30 ledolgozott nap kell és nem vagy köteles bemenni dolgozni az önkörmányzathoz, ha bérpótló juttatáson vagy. Nekem 23 napom van 8 órába bejelentve, de utánna néznek a munkaügyön, mert lehet hogy így csak 1 hónapot kell dolgoznom az önkormányzatnál 4 órába, de a 28500 Ft, ha dolgozol, ha nem, akkor is ennyi marad.
2011. szept. 28. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!