Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire Szlovákiát?

Miért utálják ennyire Szlovákiát?

Figyelt kérdés

pár ismerősöm/osztálytársam folyamatosan szídja szlovákiát és az onnan származó embereket és pl. most lesz sítábor oda sem jönnek el mert nem hajlandóak "lopott területre" betenni a lábukat.. mindig azt mondják mindenkinek, hogy "szlovákia sosem létezett és nem is fog, az egy magyar terület, csak felvidék semmi más."


én nem szoktam belemenni ilyenekbe, de ez engem nagyon zavar, én szlovákiából származom és én nagyon szeretem azt az országot, nem értem mire fel mondanak ilyeneket, meg politizálnak folyamatosan 14-15 éves létükre, ez komolyan most egy új divat?? mert engem nagyon bánt és idegesít hogy egy 14-15 éves gyerek hogy foglalkozhat a politikával? én miért tudom magas ívből lexarni?


2011. jan. 6. 22:37
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
73%

"a szlávok már jóval régebben megvetették itt a lábukat."


A Kárpát-medencében aligha.

2011. jan. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
11%

válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:29

Mit szedsz?

2011. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
62%

"

"a szlávok már jóval régebben megvetették itt a lábukat."


A Kárpát-medencében aligha."


az avarok már a 6.században itt voltak. ergo nemzetiségi és visszatrianoni alapon vissza kéne adunk az egész országot az avaroknak.

2011. jan. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
36%
Nekem fel se tűnt hogy létezik Szlovákia.. mint ahogy nem érdekel az összes körülöttünk lévő ország.
2011. jan. 7. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
0%
Asszem kérdező az itt olvasható válaszokból is kiderül, hogy manapság miért ez megy a 14-15 évesek körében...
2011. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

Szlovákiát azért nem szeretem, mert területe Magyarország, a mi hazánk területéből lett kihasítva és a mi területünk ezzel is kevesebb lett.


Olyan ez, mintha lenne egy szép udvarod, aztán valaki levágná magának a végét, elkerítené a tiédtől, házat építene rá, családja lenne és vigyorogna a képedbe, hogy ő milyen ügyes volt, hogy kicseszett veled, ráadásul légpuskával lövöldözné a kutyádat, aki szerencsétlen módon az ő területén maradt és neked végig kellene nézned úgy, hogy nem tehetsz ellene semmit.


Szerintem érthető ok.

2011. jan. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%

Ma 08:08-as pontosan rátapintott a lényegre.


Másrészt ha engem valaki folyamatosan gyaláz és mocskol, azzal szemben én sem leszek barátságos.


A szlovák politika egyébként eléggé el van tévedve az időben. Ma is ugyanolyan pökhendi, sértő és megalázó módon viszonyul Magyarországhoz és a szlovákiai magyar kisebbséghez, mintha még mindig létezne Csehszlovákia, amelynek élén most is a nagy hatalmú "Benes Úr" állna, aki szigorú tanítómesterként alázhatná folyamatosan a feudális mocsárba süllyedt, engedetlen, barbár magyar népet.


Kissé megváltozott mára a világ, a csehek is lepattintották magukról a szlovák koloncot, talán helyre kéne tenni kissé magukat. Nem olyan nagy szám ma Szlovákia. Különben egy nap majd azt veszik észre, hogy a magyar határ megint Pozsony külvárosainál fog húzódni, Kelet-Szlovákiában pedig a helyi cigány dialektus lesz a hivatalos nyelv.

2011. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
79%

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:35



Ahhoz kéne felnőni, hogy ne higgyen el ilyen és efféle baromságokat az ember.

2011. jan. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
57%

Nagy baj van veled kérdező hogy szereted azt az országot.Nem vagy tisztában azzal hogy ők viszont utálnak téged.Nem személy szerint téged hanem mint a magyar közösség tagját.

A szlovákokban inkább ilyen kisf@szúság van.Bizonygatni akarnak és mindig minket találnak meg az ökörségeikkel.Ők haszonélvezői a mi tragédiánknak és úgy viseltetnek az ottani magyarok iránt mint autótolvaj a hátsó ülésen maradt gyerek iránt.

Hasonlattal élve te vagy kérdező a hátsó ülésen maradt gyerek aki azért szereti a kocsit mert szép,de nem érted a tulaj miért szidja a tolvajt.

2011. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

én minden hónapban feljárok szlovákiába, mert rokonaim ott laknak, és senki nem néz ránk csúnyán mert magyarul beszélünk.. (konkrétan pozsonyról van szó) és nagyon sok emberrel találkozom az utcán aki tud magyarul IS, ott is van jópár barátom és senki nem utál minket mert magyarok vagyunk.


ezt mind a politikusok intézik el.

de amugymeg itt élek magyarországon amióta az eszemet tudom és nem hallottam eddig senkit szlovákul beszélni itt, csak a rokonaimat amikor jöttek ide. na de havonta megyek szlovákiába és két kezemen nem tudnám már megszámolni hány magyarul beszélő embert hallottam..

szal ennyit arról, hogy "tilos magyarul beszélni szlovákiában."


de ezt a politikusok intézik el, azok az emberek akik ottvannak nem tehetnek róla, és szerintem szégyellik is, hogy ilyen politikusok irányítják az országukat.



miután befejeztem tanulmányaimat, valószínű, hogy angliába költözöm. jártam már ott és ott nagyon kemény szabályok vannak amiket ha nem tartanak be keményen büntetik. mindez Erzsébet királynő munkája és a népé aki nem csinál romhalmazt az országból.


egyszer menjetek el erre arra Budapestre, felszálltok akármilyen BKV járatra mindenhol grafiti, ülések széttépve stb. utcákon írtó sok szemét, megrongált kukák, padok, korlátok stb.

én ilyet nem láttam angliában, semmilyen esetben. ott még pl sosincs szmogriadó, mert a belvárosba aki személygépjárművel megy be annak 8 fontot kell fizetnie, dohányzó is nagyon kevés, egész angliai "betekintésem" alatt láttam összesen kb három dohányzót..


ezzel ellentétben, ma pl egy rendőrt láttam a buszmegállóban cigizni, ja és osztálytársaim körülöttem is folyamatosan dohányoznak..


szal ez az ország, meg szlovákia is (ha már magyarországhoz "tartozik") iszonyúan eltörpül a távolabbi országoktól, fegyelmileg is meg pénzügyileg is.

nem akarom tovább ragozni a semmit, remélem egyszer itthagyok MINDENT ami itt zajlik és élhetem a boldog életemet családommal és munkával.

2011. jan. 7. 15:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!