Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért utálják ennyire Szlovákiát?

Miért utálják ennyire Szlovákiát?

Figyelt kérdés

pár ismerősöm/osztálytársam folyamatosan szídja szlovákiát és az onnan származó embereket és pl. most lesz sítábor oda sem jönnek el mert nem hajlandóak "lopott területre" betenni a lábukat.. mindig azt mondják mindenkinek, hogy "szlovákia sosem létezett és nem is fog, az egy magyar terület, csak felvidék semmi más."


én nem szoktam belemenni ilyenekbe, de ez engem nagyon zavar, én szlovákiából származom és én nagyon szeretem azt az országot, nem értem mire fel mondanak ilyeneket, meg politizálnak folyamatosan 14-15 éves létükre, ez komolyan most egy új divat?? mert engem nagyon bánt és idegesít hogy egy 14-15 éves gyerek hogy foglalkozhat a politikával? én miért tudom magas ívből lexarni?


2011. jan. 6. 22:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%

Nem téged utálnak és nem a szlovák embereket, hanem a szlovák politikusokat akik kavarják a tudjukmit. Valóban soha nem is létezett. Idősebb vagyok, mint az ún. "szlovákia". Felvidék volt a neve mindig is. A címerük úgy készült, hogy Felvidék címerét átszínezték "szláv színűre".

A himnuszuk pedig Bartók Béla által készített gyűjteményből egy népdal.


Hogy ki hány évesen politizál, az az ő dolga.

2011. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

értem. a politikusokat énis utálom :/ nagyon "szerencsétlenek".


viszont szlovákia létezik, hivatalosan létezik meg mindenhogy létezik csak ez "efféle" emberek képzelik be maguknak hogy nem létezik, de ez hülyeség mert létezik csak hát több 1 kicsit a magyar meg minden.


de figy, most te mit csinálnál ha az lenne, hogy alkalmazott lennél 1ik főnöknél, aztán áttennének egy másik teljesen ismeretlen főnökhöz akaratod ellenére és eleged van egyből a rakosgatásból, és létrehozol egy saját vállalkozást ahol te vagy a főnök és mittudomén egy pár dolgot, "elcsórsz" az egyik volt főnöktől és a másik voltfőnöktől és akkor igy a kettő ötvözete lesz ?


mert ez kb ha jól emlékszem így történt, hogy felvidéket lekapcsolták magyarországról és rátették csehországra (csehszlovákia) aztán szlovákia önállósította magát.



mondd ha nem így van, én mindig is a kettes alját súroltam a történelemben.

2011. jan. 6. 22:51
 3/41 anonim ***** válasza:
93%

nem így van, nem üzleti érdekek, hanem nemzeti érdekek sérültek, valamint ott maradtak a bányáink, stb.


erről ezer oldalakat lehetne írni, nem a gyakorikérdésekre való dolog ez

2011. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
75%

Így már világos.

Amúgy a politizálást mindenki döntse el maga. Bár ennek most semmi köze a politizáláshoz. Akkor lenne politizálás, ha Robert Ficot és Slotát b@szogatná.

Így pedig csak azt akarja kifejezni, hogy a szlovákok elnyomják a magyarokat, nem beszélhetnek magyarul, és NEM TUDUNK CSINÁLNI SEMMIT. Az EU pedig a szlovákok oldalára állt. Teljes függésben vagyunk, akkor még jó, hogy utáljuk.

Ugyanez igaz Szerbiával és Romániával is, de a szerbek már mondhatni lenyugodtak, a románok meg az elmúlt években nem csináltak semmit. De akkor egy 18 éves ország ne pattogjon az anyaországgal, hogyha semmije sem igazi.

Az ország alapja külföldieknek a:

- történelem (és a jelenlegi politika)

- zászló (címer, még akár a himnusz is)

- szórakozási lehetőségek

- kultúra

Ezek alapján ítélem meg az országokat. Mivel a szlovákoknak nincs saját történelmük, a zászlójuk a szlávok általánosan elfogadott zászlaja, a himnuszuk egy magyar dal, a címerük átfestett, önálló kultúrájuk pedig nincs. A szórakozási lehetőségek pedig azonosak, mint Magyarországon, nem Nyugat-Európa, de nem is rossz.

Szóval van okunk utálni Szlovákiát, amikor így pattog velünk.

2011. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
36%
mert azt írta a kurucinfo...
2011. jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%
na a harmadik tökéletesen összefoglalta :D
2011. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
62%

A 3. valóban jól összefoglalta. Részünkről elég sok a sérelem. De erről se te,se egy nemtom milyen szlovák állampolgár nem tehet. Manapság a 9 éves kislány is zsidózhat,mert ezt hallja otthon. Az ilyenektől én is kiakadnék. Amúgy,ha magyar területnek tartják,egyszer azért elátogathatnának oda,a nagy logikájukkal... "szlovákia sosem létezett és nem is fog, az egy magyar terület, csak felvidék semmi más."

Létezik és létezni is fog! Volt idő ,amikor nem létezett. És akkor mi van? A címerük hasonlóságát pedig vehetnénk megtiszteltetésnek is. Dehát nem vesszük,mert mi is gyökerek vagyunk. Eggyüt szocializálódott a két nép és hasonlítunk is a gyökérségben. Tisztelet a kivételnek mindkét oldalról!

2011. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
20%
A kis agitátor. Érdekes, már 15 évesek nevébe is írogatnak a bértollnokok?
2011. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
43%
"én is rühellhetném a dunántúlt, hisz egykor a római birodalom része volt" A magyarok is max 1200 éve flangálnak errefelé, a szlávok már jóval régebben megvetették itt a lábukat. Fel kell nőni ahhoz, hogy ne nemzetiségi alapon ítélkezzen az ember.
2011. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim válasza:
97%

"a szlovákok elnyomják a magyarokat, nem beszélhetnek magyarul"


Ehhez annyit, hogy én nem hagyom magam elnyomni. És úgy beszélek ahogy nekem tetszik, nekem egy "Jano" sem fogja előírni milyen nyelven beszéljek.

2011. jan. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!