Aki szidja a szellemi munkát végzőket, hogy az mennyire könnyű, akkor ők miért nem tanultak anno és végeznek szellemi munkát?
19:49 - Vizsgadrukkról még nem hallottál? Tény, szerintem se kellene mindenkinek felsőoktatásra menni tanulni, nálunk is volt egy vízválasztó, de le kellett vinnie a sulinak a kreditet 50-ről 30-ra, mert nem lettünk volna elegen, nem kapták volna meg az állami támogatást az évfolyamra és nem vihettek volna tovább minket. Haragszom ezért az Oktatási Minisztériumra és állambácsira, mert így olyanok is bent maradtak, akik csak cseverészni jártak be, így viszont zavartak minket többieket, a sulit nem tudom ezért hibáztatni, hiszen nem vállalhatták, hogy aki komolyan gondolja, az ilyen létszámkvóta miatt kiessen. Csak így sajnos mi is lemaradtunk, volt, hogy nem fértünk be vizsgára, mert sokan maradtunk, a vizsgahely meg kevés volt és hamar betelt, tolódtak az időpontok. Minden esetre csak kiszórják azokat, akik nem oda valók, ha nem is akkor, de később, amikor már fizetni kellett a plusz félévért vagy a tantárgy sokadszori felvételéért, azok, akik csak melegedni jártak be, egy részük itt esett ki, a maradék pedig államvizsgán.
Nem voltak a legjobb jegyeim, de én izgulós vagyok vizsgán, akár írásbeli akár szóbeli, az életben megcsinálom jól, a vizsga az egy speciális szituáció.
Hogy a kérdésre is válaszoljak: Hála Istennek nem mindenkit zavar, hogy a másik más körökben mozog. Én testalkatom és biológiai adottságaim miatt nem vállalhatok nehéz fizikai munkát, maradtam a szelleminél, ami megy is, erre is szükség van, de sokszor könnyebb fizikai munkával pihenek, mert a hosszú ideig tartó agymunka fárasztja az elmét, ha már nagyon határon vagyok, fáj a fejem, és le kell vezetni, nem lehet mindig gondolkodni, az agynak is van egy terhelhetőségi korlátja.
Akik akármelyik oldalról cseszegetik a másikat a munkája miatt, azok egyszerűen csak primitív bunkók, akár van papírjuk akár nincs.
"A kérdező kommentje:
A kérdés azoknak szántam, akik elítélik a szellemi munkát, hogy az könnyű és többet lehet vele keresni, csak tanulni kell hozzá.
akkor ők miért nem tanultak és miért nem erre a pályára álltak át?"
ők tanultak. Egy diplomát egy közepes képességű parasztgyerek megszerez néhány év alatt. Egy szakmát nem tudsz egy élet alatt elsajátítani maradéktalanul.
23:43 - Erről eszembe jutott az egyik államvizsga tételem, amihez apám volt segítségemre a tanulásban. Ő a vasútnál dolgozik, az alja munkával kezdte, mozdonyvezetőként 2 diplomát tett le, mára a szellemi munkát végzi. A segítsége a következő volt, van náluk egy olyan rendszer, ami egy központi adatbázison alapul, és a számítógépes program "figyeli", hogy egy vonatban hol tart a rakodás, hogy szabad-e az út, lent van-e a sorompó, és ha minden együtt van, a vagonok megteltek, a kimenő jelzés szabad, a sorompó lent van, akkor bent, aki a monitor előtt ül, megnyom egy gombot, és indító jelzést ad. Régen ez több ember ellenőrző munkája volt, ma a gép figyel és egy ember csak egy gombnyomással adhat engedélyt az induláshoz. Persze nem mindenhol, de fokozatosan korszerűsítik, egyre több munkát vesznek át gépek az embertől, és aki ezt nem látja, az nem azért nem látja, mert nem veszi észre, hanem azért, mert nem akarja észrevenni. Régen nagyon utópisztikus volt, hogy az ember helyett gép dolgozzon, sok futurisztikus fantasztikus regény született, és az a helyzet, hogy ezek már nem tűnnek olyan távolinak, már van, ami megvalósult. Hogy más példát is hozzak, régen a telefonközpontokban sok ember kapcsolgatta ide-oda a vonalat, ma már ehhez se kellenek telefonközpontos kisasszonyok, a "gép" megcsinálja magától, és csak arra kell ember, hogy időnként ellenőrizzék a hálózatot, fejlesszék, és ha esetleg valami elromlik, javítsák, de ez jóval kevesebb munkaerőt igényel. A technika fejlődése által viszont lettek olyan új munkakörök, amiket az újdonság hozott, és van elméletibb meg gyakorlatibb munka is.
Csak eszembe jutott, bocs, hogy hosszú voltam.
Szerintem addig ez nem fontos, ameddig egyesek itt élik ki a frusztrációjukat és állandóan átmegy az egész személyeskedésbe!
Jó lenne, ha a szellemi munkások nem néznék le a fizikai munkásokat
Jó lenne ha a fizikai munkások nem néznék le az értelmiségieket!
Érdekes, hogy a "szellemi munkát védelmező" hozzászólók körében (ebben a kérdésben) kevesebb a személyeskedés!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!