Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tetszik az új 50 forintos...

Tetszik az új 50 forintos visszaváltós rendszer?

Figyelt kérdés

#50 forintos #REpont #Visszaváltós
júl. 9. 10:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

Eddig csak rossz tapasztalatom van.

A külföldi visszaváltós jelölésre is rászámolták sokszor az 50 forintot és csak később jöttem rá, hogy a magyar rendszerben vissza se lehet váltani.

A sunyi boltos kb 2 ezer forint haszonért elveszített egy törzsvásárlót. Inkább megyek máshova pénzt költeni, oda ahol nem akarnak átverni.

júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, nem próbáltam és nem is láttam még ilyen visszaváltót.
júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%
Felemás tapasztalatom van. Nálunk több mindent nem fogadott el az automata, amin amúgy ott volt a címke, így sok ember bukott többször 50 forintot. Be is hozták a kukát az automata mellé, hogy ott gyűjtsék az el nem fogadott üvegeket.
júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Elég nehéz elképzelni ,hogy a több millió palacknak teljesen egyedi kódja van.És nyilván aki kitalálta annak az a célja ,hogy ne kelljen visszafizetni a pénzt amit a vásárláskor kifizetsz.
júl. 9. 11:34
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Sz@rok bele!

A környezetvédelem ott kezdődik, hogy eleve nem gyártok le környezetet, emberi egészséget veszélyeztető anyagokból termékeket és ott folytatódik, hogy nem forgalmazom környeztet súlyosan károsító csomagolásban.

Akik kamion számra temetik el, ürítik ki a sz@rukat oda, ahová éppen kedvük szottyan, azok meg hülyére röhögik magukat az egyénen!

A többi színház, amelyben tömegesen nézik hülyének a mindenre is áfát többszörösen megfizető "Tisztelt Vásárlót"!

júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem teszik.


Kb. tíz éve a kistérség minden településén minden ingatlan kapott egy 240 literes kukásedényt az újrahasznosítható hulladék gyűjtésre (PET palack, fémdoboz, papír stb.), és egy 90 literes kukásedényt zöldhulladék gyűjtésre. (Utóbbi nem jelent korlátot, mert műanyag zsákban zöldhulladékot, és átkötve, ágakat mellé lehet tenni.) Egyik héten egyiket ürítik, a másikat a másik héten.

Azaz, laposra tapostam a műanyag palackot, és az udvaron a kukába tettem, a kerekes kukát kéthetente kitoltam a kapu elé.


Most, ha a helyi falusi boltban vásárolok ásványvizet, akkor őrizgethetem a műanyagpalackot eredeti méretében, és mivel a kisbolt nincs visszaváltásra kötelezve, szállíthatom a városba. Ott pedig kérhettem az üzletvezetőt, mert a rendelettől eltérően, csak az általuk forgalmazott palackot akarták visszaváltani, és szintén a rendeletben megszabott kötelezettségüktől eltérően, nem akarták készpénzben kifizetni. Mikor kértem a vásárlók könyvét, hivatkozva a papírra felírt kormányrendeletre, akkor változott az álláspontja, odakísért egy pénztárhoz, és intézte, hogy megkapjam a pénzem.

Elmondtam, hogy sajnálom, de számíthatnak rám, mert ők a legközelebbiek, a helyközi busznak előttük van megállója, ingyenes a parkolás, úgyhogy számomra náluk a legkedvezőbb a visszaváltás. Azt is elmondtam, hogy mennyit romlott számomra a helyzet; ha már ilyenbe kényszerültem, akkor a számomra legkedvezőbb megoldást választom.

júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégén voltam fesztiválozni és olyan alu dobozra is felszámolás az 50 forintot, amin nem is volt logó. Arról nem is beszélve, hogy egy fesztiválon ki fog ezzel szórakozni, hogy összenyomas nélkül őrizgesse és majd visszaváltsa. Akkor minimum lennie kéne a fesztiválon is visszaváltó pontnak. Ezzel biztos valaki jól jár anyagilag, mert rengetegen nem fogják visszaváltani, nem véletlen, hogy pont július 1-től vezették be teljesen ezt. Pont amikor a fesztiválszezon kezdődik. Ez is egy újabb lehúzás, a környezetvédelem az nem elsődleges szempont ebben, csak arra fogják.
júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit káosz van. A boltosok olyanra is rászámolják az 50 forintot, amire nem kellene. Aztán néha működik a visszaváltás, néha nem.


Összességében elégedett vagyok, mert a fene fog ezentúl felesleges üdítőket venni. Pár napja csak csapvizet iszok. Kezdek hozzászokni, nem is rossz.

júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
13-as nekem is volt olyan hogy nem fogadta el az automata és egyszerűen megfordítottam a flakont és úgy már elfogadta. Az összes olyan palackot meg dobozt elfogadja amin ott a 50ft-os jel kivéve a sérült rajtra a vonalkód vagy ha úgy van benyomódva a vonalkódnál hogy nem tudja be olvasni rendesen az autómata
júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a vonalkódok nem egyediek, termékkódok. Most van nálam 6 db visszaválthatós Zafír ásványvizes palack és mindnek ugyanaz a vonalkódja.
júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!