Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mi történne, ha...

Szándékos Bendegúz kérdése:

Szerintetek mi történne, ha megszüntetnék a Személyi Jövedelem adót. Kiváltanák valami egyenes adózással, például ÁFA növelés, vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
Nincs megjegyzés.
júl. 2. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Összeomlana az állami pénzháztartás
júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Szocializmusban így volt..tudjuk hova vezetett.
júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Még többen panaszkodnának itt, hogy magasak az árak.
júl. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Helyreállna a rend.
júl. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

A szegények többet adóznának a gazdagok kevesebbet.

Megnőne az ÁFA csalások száma.


Megfelelő kulcsokkal a bevétel maradna a mostani szinten.


Cserébe válságban sokkal jobban beesne az adóbevétel, mint most.


Nem tűik úgy, hogy jobb lenne össztársadalmi szinten. Nem véletlenül nem vezettek be ilyet sehol a világon.

júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Többen vásárolnának kölföldön.
júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Az ÁFA csak egységesen, más sországokkal együtt növelhető. Már így is túl sokan vásárolnak külföldön, mert a rekord ÁFA plusz különadó miatt megéri.

Az SZJA-nak van egy csomó kedvezményezettje (gyerekesek, fiatalok, tejallergiások, stb.), ezek így megszűnnének - ha ez nem szándék, akkor viszont elég bonyulult ezt más adónemekbe belevinni.


Amúgy meg első közelítésben az állami újraelosztás mértéke a lényeg, nem az, hogy ezt milyen jogcímen szedi be.

júl. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Az állam, adó formájában beszedett pénzből garázdálkodik. Van egy költségvetés, amiben a beszedett pénz nagysága is megvan határozva. Az már részletkérdés, kitől, mennyit, milyen címszó alatt szed be. Ebből adódóan, simán ellehetne törölni az SZJA-t és helyette bármilyen néven ugyanannyit beszedni. A költségvetésnek nem az a lényeg milyen jogcímen, hanem, hogy meglegyen a meghatározott összeg. Az alacsony SZJA azért jó, mert azt a látszatot kelti, keveset vesznek el tőled és jó propaganda szövegnek lehet eladni. Ezért jó hangzatosan a bankoktól, multiktól, elvenni, vagy extraprofit adót elvenni, mert az úgy hangzik, nem tőled vesznek el, pedig de.
júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Én tettem fel ezt a kérdést, és most valamit nem értek!

Ki adja ezeket az értékeléseket.

Én ugyanis semmilyen értékelést nem adtam.

Ti tudtok erről valamit?

júl. 2. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva tenném: Áfa megszüntet, személyi jövedelem adó fixen, minden - munkával szerzett - bevételből, havonta egyszer levon.

Pontosan azért kerül minden 600-szor annyiba nálunk, mint bárhol máshol, mert még a jézus fülzsírjára is vonják az áfát!

júl. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!