Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Ausztriának császára volt,...

Ha Ausztriának császára volt, akkor miért nem volt Magyarországnak is a király helyett császára?

Figyelt kérdés

Osztrák-Magyar Monarchia: Osztrák császárság+Magyar királyság.

Ebből kiderül hogy Ausztria császárság volt, ok tudom előtte is császára volt a Habsburg Birodalomnak, de a Habsburg uralkodók magyar királyok is voltak. Nem is ez a lényeg.

Hanem az, hogy a Monarchiában egyenlő státusza volt Magyarországnak és Ausztriának egyaránt(nagyjából) a két országot a közös uralkodó kötötte össze, aki Ausztria császára és Magyarország királya volt. Ausztria körülbelül 300000km2 volt, míg Magyarország 325411km2, tehát nagyobb volt mint Ausztria, így hogy lehet az hogy Ausztria császárság volt, míg Magyarország csak királyság?


2010. okt. 16. 18:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

"hát hogy jogilag minek minősíthető, az egy dolog, de ha belegondolsz, csupán tényt közöl, hiszen bebizonyosodott sokszor és folyamatosan h a magyar nép erre képtelen ..


nem járnánk mi olyan rosszul, higgyétek el ..."


Már miért lenne képtelen egy magyar irányítani az országot? Talán genetikailag alacsonyabbrendűek vagyunk, vagy mi?

Amúgy amit te rosszul működő magyar vezetésnek látsz, az valójában a jól működő (persze nem a mi szemszögünkből) idegen vezetés.

2010. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

"A Nagy-Ausztriai Egyesült államok Ferenc Ferdinánd fejéből pattant ki és jóval a kiegyezés után okoska! "


Ferenc Józsefnek is volt egy olyan terve hogy egységes Ausztriát hoz létre, okoska meg lehet nézni a terveket!

Magyarország egyébként akkor is létezett volna, sőt Horvátország stb is, tartományok lettek volna, és Magyarország lett volna a legnagyobb tartomány!

Érdekes módon itt lehúrrogsz meg oltasz engem, az osztrákokra is húzod a szád, de Magyarország mit csinált Horvátországgal? Nagy ívben tett rá! Annyit megengedett hogy horvátul tanuljanak, de semmi több! Ezzel szemben mi a Monarchián belül teljes önállósággal rendelkeztünk, saját kormányunk volt, képviselőket küldhettünk a gyűlésekbe, és saját országgyűlésünk volt! A horvátoknak még országgyűlése sem volt, a magyar-horvát kiegyezés előtt pedig még jobban elnyomva voltak!

2010. okt. 16. 21:11
 33/56 A kérdező kommentje:

"Már miért lenne képtelen egy magyar irányítani az országot? Talán genetikailag alacsonyabbrendűek vagyunk, vagy mi?

Amúgy amit te rosszul működő magyar vezetésnek látsz, az valójában a jól működő (persze nem a mi szemszögünkből) idegen vezetés."


Nem mondott ilyet hogy alacsonyabb rendű! Szerintem van igazság benne amit mond! A magyar mentalitás nem jó vezetésre, a magyarok nem álmodnak, nem tesznek az előrelépésért semmit sem, csak várják a sült galambot! Elhiszik egy politikai párt ígéreteit, és várják a sült galambot. Aztán ha nem jön ki semmi jó, kerekre nyitott szemmel nézik hogy hova is tűnt el az a sült galamb!

A magyar embereknek a felfogásukkal van gond, mint mondtam nincsenek álmaik, csak a pesszimizmus hajtja őket, semminek sem tudnak örülni, ez a mentalitás pedig alkalmatlan egy vezető szerep betöltésére!

2010. okt. 16. 21:16
 34/56 anonim ***** válasza:

"Nem mondott ilyet hogy alacsonyabb rendű! Szerintem van igazság benne amit mond! A magyar mentalitás nem jó vezetésre, a magyarok nem álmodnak, nem tesznek az előrelépésért semmit sem, csak várják a sült galambot! Elhiszik egy politikai párt ígéreteit, és várják a sült galambot. Aztán ha nem jön ki semmi jó, kerekre nyitott szemmel nézik hogy hova is tűnt el az a sült galamb!

A magyar embereknek a felfogásukkal van gond, mint mondtam nincsenek álmaik, csak a pesszimizmus hajtja őket, semminek sem tudnak örülni, ez a mentalitás pedig alkalmatlan egy vezető szerep betöltésére!"


A magad nevében beszélj! Amit leírtál, az leginkább rád jellemző. Te vagy az, aki azt akarja, hogy idegenek, az osztrákok oldják meg a problémáinkat, te vársz a sült galambra. Ezt azért nem kéne kivetíteni a teljes magyar népre.

2010. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
Amúgy ha annyira osztrák vezetés alatt szeretnél élni, akkor nem lenne egyszerűbb, ha te mennél Ausztriába, és nem Ausztria "jönne ide"?
2010. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

"A magad nevében beszélj! Amit leírtál, az leginkább rád jellemző. Te vagy az, aki azt akarja, hogy idegenek, az osztrákok oldják meg a problémáinkat, te vársz a sült galambra. Ezt azért nem kéne kivetíteni a teljes magyar népre."


Ne forgasd ki a szavaim! Én csupán egy osztrák származású embert jobbnak tartok egy vezetői szerepre! Ráadásul a Monarchia sok szempontból előnyösebb lenne mint egy kis Magyarország! Most arról nem tehetek hogy jobban húzódok egy új Monarchia felé mint Magyarország felé... Az osztrákokkal pedig jól megvoltunk. Amúgy meg lehhúrroghatsz de a magyar mentalitás csak pesszimizmusra képes, beletörődik saját rossz sorsába.

Oszthatatlan és elválaszthatatlan! Már a Pragmatica Sanctio kimondta ezt! A Monarchiában pedig nem a sült galambot látom, hanem egy erős egységes államot aminek léte mindig is létfontosságú volt!

2010. okt. 16. 21:33
 37/56 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha annyira osztrák vezetés alatt szeretnél élni, akkor nem lenne egyszerűbb, ha te mennél Ausztriába, és nem Ausztria "jönne ide"?"


Ne forgasd ki a szavaim! Én egy erős egységes új Monarchiára vágyok ahol az osztrákoké a vezető szerep! Egyébként igen szívesebben laknék ott, de a Monarchia az amire vágynék!

Egyébként nem tudom milyen ősi gyökerekkel rendelkezem,(biztos nem német) de az tuti hogy nem magyar, inkább elmagyarosodott.

2010. okt. 16. 21:35
 38/56 anonim ***** válasza:
Én nem forgattam ki a szavaidat. Te írtad, hogy a magyar csak üljön a seggén, az osztrák majd mindent megold helyette. Mi ez, ha nem a sült galambra várás? Ha ennyire imádod az oszrákokat, akkor gondolom tudsz németül. Már csak az a kérdés, hogy mi tart vissza attól, hogy hozzájuk költözz.
2010. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Szerintem az tartja vissza, hogy ha kiköltözne akkor mindenki jól járna de ha Magyarországon osztrák uralom lenne akkor ő örülne, mivel az általa alsóbbrendűnek tartott magyarokat újra elnyomnák.
2010. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
Amúgy a nagy Habsburg monarchián kívül (amin belül az osztrákok voltak a kisebbség, tehát kisebbség a saját országukban) mivel véste magát Ausztria a történelembe??Miután kirobbantotta, és végül elveszítette az első VH.-t, egy nyomorgó, jelentéktelen ország volt, mindaddig, amíg a (szerinted) nagy, sikeres VEZETŐ típusú osztrákok szemrebbenés nélkül, örömmel csatlakoztak a náci birodalomhoz, ezzel föladva a nagy Ausztriájukat, és egy mondhatni egy idegen birodalom tartományává téve magukat??? A háború után pedig szintén egy jelentéktelen folt volt Európa térképén, csak az utóbbi időben került néhány bizarr pedofil-ügy révén újra némileg a figyelem középpontjába.....nah meg amikor a neonáci politikusukról kiderül, h a nagy antiliberális politizálás közben melegbárokban itta részegre magát.......kb. ennyi Ausztria.
2010. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!