Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Ausztriának császára volt,...

Ha Ausztriának császára volt, akkor miért nem volt Magyarországnak is a király helyett császára?

Figyelt kérdés

Osztrák-Magyar Monarchia: Osztrák császárság+Magyar királyság.

Ebből kiderül hogy Ausztria császárság volt, ok tudom előtte is császára volt a Habsburg Birodalomnak, de a Habsburg uralkodók magyar királyok is voltak. Nem is ez a lényeg.

Hanem az, hogy a Monarchiában egyenlő státusza volt Magyarországnak és Ausztriának egyaránt(nagyjából) a két országot a közös uralkodó kötötte össze, aki Ausztria császára és Magyarország királya volt. Ausztria körülbelül 300000km2 volt, míg Magyarország 325411km2, tehát nagyobb volt mint Ausztria, így hogy lehet az hogy Ausztria császárság volt, míg Magyarország csak királyság?


2010. okt. 16. 18:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:

Hát ebbe most nagyon hosszú lenne belemenni, azt hiszem alapvetően másképpen látjuk ezt.

Röviden csak annyit mondanék, h szerintem a "legjobb" az lett vna, ha Magyarország mindig egy független, teljesen önálló állam lett volna.

Egyébként meg a Magyar politika rossz irányba való haladása már Szt. István a németekhez való közeledésével elkezdődött....ez az irányvétel a későbbiek folyamán is nagy hatással volt mind politikailag, mind pedig társadalmilag Magyarországra, viszont (sztem) szinte kizárólag negatív hatással.

2010. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
25%

gondolj bele, bárcsak megmaradt volna az a bizonyos ....., most le lehet engem hurrogni, de enyhén szólva nem itt tartanánk, csak az a fantasztikus magyar öntudat, az visz minket a sírba, de mi kőkeményen akkor is kitartunk mellette.


én pl tökre támogatnék egy szavazást h legyünk Ausztria egy új tartománya, ááá de jó lenne a színvonalat tekintve, és nyugodtan töröljék el magyarországot, mint önálló ország (hiszen úgysem képes önálló lenni), na csak az osztrákok se kattantak meg h minket "befogadjanak"


Én ebben csak előnyöket látok, de ha valaki tud hátrányt is, írja meg nyugodtan!

2010. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

"gondolj bele, bárcsak megmaradt volna az a bizonyos ....., most le lehet engem hurrogni, de enyhén szólva nem itt tartanánk, csak az a fantasztikus magyar öntudat, az visz minket a sírba, de mi kőkeményen akkor is kitartunk mellette.


én pl tökre támogatnék egy szavazást h legyünk Ausztria egy új tartománya, ááá de jó lenne a színvonalat tekintve, és nyugodtan töröljék el magyarországot, mint önálló ország (hiszen úgysem képes önálló lenni), na csak az osztrákok se kattantak meg h minket "befogadjanak"


Én ebben csak előnyöket látok, de ha valaki tud hátrányt is, írja meg nyugodtan!"



Szerintem hasonlóan gondolkozunk :))

Én is szívesebben élnék egy Ausztria által vezetett országban mint egy gyenge önálló Magyarországon. Le lehet húrrogni a Monarchiát, de az vak aki nem látja hogy csak előnyös volt számunkra!

Én szeretném ha újra létrejönne az egykori hatalmas Monarchia, egyébként a szekrényem ajtaján ki van téve egy Monarchia térkép, Ferenc Józsefről egy kép, a Monarchia címere, és egy kézzel rajzolt Monarchia zászló. Szóval "csak" ennyit jelent nekem a Monarchia! Lehet sárral dobálózni, de Ferenc József egyik legnagyobb királyunk!

Örülnék ha szerveződne egy csoport, egy mozgalom a Monarchiáért. Nem hiszem hogy nem lenne érdeklődő!

VIVAT ÖSSTERREICH-UNGARN!!

2010. okt. 16. 20:03
 14/56 anonim ***** válasza:
előző, sztem a te őseid lekésték 45-ben a marhavagont hazafelé, de sebaj, nyitva a határ lehet takarodni szépen......áufvíderzén
2010. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
mármint a 19:36-nak
2010. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:

"Magyarország a Monarchián belül teljes önállósággal rendelkezett, saját kormánya volt, egyedül a külügy, hadügy, pénzügy volt közös."


Magyarán minden, ami alapján önálló országnak nevezhetőek lettünk volna XD

2010. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:

Az eszem megáll komolyan mondom... Hihetetlen.


Jelen pillanatban a 67%-os válaszolóval kell egyetértenem (ami igen ritka). Hát, barátom Ferenc Józsefnek köszönhetjük az aradi 13 kivégzését és több névtelen hősünk lemészárolását. Ráadásul Trianon is a Habsburgok hibája volt. Ferenc Józsefről tudniillik, hogy ha magyar szót hallott dühbe gurult és kardot rántott, ennyit a mi nagy királyunkról.


Egyébként abban igazad van, hogy a Monarchi8 védelmet nyújtott, de cserébe köszönhetjük a nevetséges finnugor elméletet, mellesleg a török háborúk alatt a Habsburgok magyarokat irtottak.


Hazánk idegenek általi betelepítése is nekik köszönhető. Többek közt a Habsburgok több száz idegen családot honfisítottak pl. a Kárpátaljai Rákóczi uradalmat a Schönborn család kapta.

2010. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

"Magyarán minden, ami alapján önálló országnak nevezhetőek lettünk volna XD"


ikszdézhetsz ezen, de igen! A szovjet megszállás alatt elvileg önálló ország voltunk, de valójában mégsem... Mindent Moszkva határozott meg! és csak hátrányunk volt belőle!

A Monarchia viszont előnyt jelentett mindenben!

2010. okt. 16. 20:21
 19/56 anonim ***** válasza:
0%

20:03

A kicsit is értelmesebb, gondolkodó réteg érdeklődne nagyon is, a turbómagyar réteg pedig fújjogna. Ennyi.

2010. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

"Hát, barátom Ferenc Józsefnek köszönhetjük az aradi 13 kivégzését és több névtelen hősünk lemészárolását."


Az aradi 13ból több volt külföldi német származású mint magyar! Hibát mindenki követ el, ennyi erővel II. András lesz@rta magasról mi van az országgal, csak saját életével törődött, pedig ő árpádházi volt! Ferenc József mindenképp fenn akarta tartani a Habsburg Birodalmat, ő is tudta hogy csak úgy lehetséges ha egy egységes Birodalmat hoz létre! A Nagy-Ausztriai Egyesült államok terve kudarcba fulladt, de utána is fenn akarta tartani Birodalma nagyhatalmi státuszát, ezért kiegyezett a magyarokkal! Egyébként meg letette a királyi esküt, és a magyarok is elfogadták királyuknak!


"Ráadásul Trianon is a Habsburgok hibája volt. Ferenc Józsefről tudniillik, hogy ha magyar szót hallott dühbe gurult és kardot rántott, ennyit a mi nagy királyunkról."


Trianon az az utolsó nem Habsburg királyaink hibája, hiszen ők nagy ívben tettek rá hogy a török betör-e vagy sem, aztán betörtek, és mészárlás kezdődött, olyannyira hogy hagyni kellett a betelepülő nemzetiségeket.


"Egyébként abban igazad van, hogy a Monarchi8 védelmet nyújtott, de cserébe köszönhetjük a nevetséges finnugor elméletet, mellesleg a török háborúk alatt a Habsburgok magyarokat irtottak."


Nem csak védelmet nyújtott, de nagyhatalom is voltunk együtt Ausztriával. A finnugor elméletben meg van igazság is, ugyanis a nyelvünk abba a családba tartozik!

Az egykori Királyi Magyarország területén el/élt a legtöbb magyar, inkább Erdélybe és a hódoltság területére települtek nemzetiségek, ennyit a mészárlásról!

2010. okt. 16. 20:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!