Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Ausztriának császára volt,...

Ha Ausztriának császára volt, akkor miért nem volt Magyarországnak is a király helyett császára?

Figyelt kérdés

Osztrák-Magyar Monarchia: Osztrák császárság+Magyar királyság.

Ebből kiderül hogy Ausztria császárság volt, ok tudom előtte is császára volt a Habsburg Birodalomnak, de a Habsburg uralkodók magyar királyok is voltak. Nem is ez a lényeg.

Hanem az, hogy a Monarchiában egyenlő státusza volt Magyarországnak és Ausztriának egyaránt(nagyjából) a két országot a közös uralkodó kötötte össze, aki Ausztria császára és Magyarország királya volt. Ausztria körülbelül 300000km2 volt, míg Magyarország 325411km2, tehát nagyobb volt mint Ausztria, így hogy lehet az hogy Ausztria császárság volt, míg Magyarország csak királyság?


2010. okt. 16. 18:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
A egyiknek ez a neve, másiknak az. Magyarországon a királyság volt az uralkodói államforma, és nem volt ok ezen változtatni.
2010. okt. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
Csak most tűnik föl, h az Oszt.-Magyar monarchia csak nevében kezelte egyenlő félként a két országot? Osztrák megszállás/elnyomás volt mindvégig.
2010. okt. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

"A egyiknek ez a neve, másiknak az."


Ez nem így van, amúgy is császára volt Ausztriának!


"Magyarországon a királyság volt az uralkodói államforma, és nem volt ok ezen változtatni."


Értem én, de akkor Ausztriának, egy kisebb területnek, miért volt császára?

2010. okt. 16. 18:36
 4/56 anonim ***** válasza:

Most őszintén nem mindegy melyiknek hogy hívták az uralkodóját?

Miért nem nevezték fáraónak őket???????

2010. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
Ezek csak a hagyományos elnevezések. Német nyelvű vidékeken megfigyelhető, hogy az uralkodót császárnak nevezték, másutt viszont (Anglia, Magyarország, Franciaország) a király elnevezés vált elterjedté. Nincs miért ebben logikát keresni.
2010. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

"Csak most tűnik föl, h az Oszt.-Magyar monarchia csak nevében kezelte egyenlő félként a két országot? Osztrák megszállás/elnyomás volt mindvégig."


Hát ez nem így van, Magyarország a Monarchián belül teljes önállósággal rendelkezett, saját kormánya volt, egyedül a külügy, hadügy, pénzügy volt közös. Magyarország saját képviselőkkel volt jelen a gyűléseken. Saját országgyűlése volt Magyarországnak, míg pl Horvátország ezt nem mondhatta el, a magyar országgyűlésbe küldhetett képviselőt, de saját országgyűlése NEM volt!

A közös költségekben Ausztria a költségek 70%-át állta, Magyarország csak a 30%-át!

Egyáltalán nem volt semmi elnyomás, inkább megköszönhetjük azt az időszakot Ferenc Józsefnek hiszen akkoriban fejlődött legtöbbet az ország, akkor épült számos épület Budapesten, abban az időben egyesült, és lett világváros Budapest! Magyarország sokat köszönhet Ausztriának, sőt a Birodalom védelmet jelentett a megerősödő poroszokkal szemben, védelmet jelentett az előrenyomuló oroszokkal szemben! Széchenyi, Deák ők egyik legnagyobb történelmi alakjaink, ők tudták hogy Magyarország számára előnyös a Birodalom egysége! Megkérdem én, mi volt neked elnyomás/megszállás ebben? Jobb lett volna ha az oroszok meghódítják Magyarországot? Vagy jobb lett volna Kossuth Dunai Konföderációs terve? Hát nem! Akkor tényleg megszállva lettünk volna, és akkor elvesztünk volna a szláv tengerben!

2010. okt. 16. 18:45
 7/56 A kérdező kommentje:

"Ezek csak a hagyományos elnevezések. Német nyelvű vidékeken megfigyelhető, hogy az uralkodót császárnak nevezték, másutt viszont (Anglia, Magyarország, Franciaország) a király elnevezés vált elterjedté. Nincs miért ebben logikát keresni."


értem köszi :)

Tényleg van benne logika, hiszen a Német-Római Birodalomnak is császára volt.

Viszont Franciaországnak volt az is a neve egy időben hogy Francia császárság.

2010. okt. 16. 18:47
 8/56 anonim ***** válasza:

"hogy lehet az hogy Ausztria császárság volt, míg Magyarország csak királyság?"


Eleve onnan indul a hülyeség, hogy te azt hiszed, hogy a császárság valami magasabb rangú dolog.

Pedig nem az.

Különbség tényleg nem nagyon van az elnevezésen kívül. Mindkét helyen az uralkodót jelölte.

2010. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

"Eleve onnan indul a hülyeség, hogy te azt hiszed, hogy a császárság valami magasabb rangú dolog.

Pedig nem az.

Különbség tényleg nem nagyon van az elnevezésen kívül. Mindkét helyen az uralkodót jelölte."


Nem hiszem, csak voltak idők amikor egy császárnak nagyobb hatalma volt mint egy királynak, pl ha hatalmas terület ura, azok általában császárnak nevezik magukat(Ausztria viszont nem volt túl nagy sosem)

Napoleon is császárnak nevezte magát, nem véletlenül, tudta hogy egy császár nagyobb befolyással bír.

A Római Birodalom is először királyságként indult, aztán köztársaság lett, majd nem tértek vissza a királysághoz hanem császárság lett. Egy császár mindig is nagyobb befolyással bírt.

Az elnevezésen kívül szerintem több van, Oroszországban is pl cár az uralkodó, de azt a császárhoz hasonlítják nem a királyokhoz! Meg általában ott van a Birodalom szócska azoknál az országoknál amelyekben császárság van. csak néhány példa: Német Birodalom. Bizánci Birodalom. Római Birodalom, Orosz Birodalom.

2010. okt. 16. 18:57
 10/56 anonim ***** válasza:
Szerintem két különböző uralkodási forma (még ha nem is nagyon). Az egyiknek ez volt, a másiknak az volt, és amikor össze olvadtak, nem akartak nagyon belenyúlni egyikbe se. Egyszerűen egy ember töltötte be a fő pozíciót mindkét helyen.
2010. okt. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!