Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az emberek miért tesznek fel...

Az emberek miért tesznek fel annyi kérdést Izraelről?

Figyelt kérdés

Ha történik vmi (pl. a kémrepülős ügy) pár perc múlva már rögtön teszik fel itt a kérdéseket- "Izrael mit keres a mi légterünkben?" Ez egy jó kérdés b*szdmeg, de még csak rá sem kattintottam, már tudtam, hogy milyen válaszok lesznek.

"Izrael tényleg felvásárolja Magyarországot?"- nem, biztos csak részeg volt az öreg Simon :S

De tényleg, mire jó ez ? Az emberek ennyire szeretik visszahallani a saját véleményüket ?


Beírtam a google-be héberül Magyarországot הונגריה :

229000 találat. Aztán beírtam magyarul, hogy Izrael. 7 830 000 találat. Szóval mi sokkal többet foglalkozunk velük, mint ők velünk. Én sem szeretem amit csinálnak, de nem uncsi, hogy már lassan 4 éve velük foglalkozunk ?


2010. okt. 8. 01:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Mert utáljuk őket mint a szart. Mellékesen jegyezném meg teljesen jogosan.
2010. okt. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ezt már én is észrevettem, de legyünk realisták:

A Jobbik soha nem fog győzni -> Az izraeli cégek nem mennek el(mondjuk jogilag nem is távolíthatná el őket) -> semmi nem változik

Engem az bosszant, hogy 4 éve ott figyel Izrael minden politikai hozzászólásnál. Most tényleg, meg kell lennie az Izrael-ellenes adagnak ? Még azt is megkockáztatom, hogy azzal az országgal többet foglalkoznak az emberek, mint a többivel összesen.

2010. okt. 8. 01:34
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

már megint ez a jobbikozás. bnőm rokonai vérfideszesek, érts alatta, hogy számukra orbán az isten, szinte szó szerint. És mégis zsidóznak rendesen.



ha a zsidó vallás és társadalom nem lenne annyira kirekesztő, nem pattognának annyit, akkor nem foglalkozna senki sem velük. De az nekik nem érné meg, számukra ez a lényeg, hogy figyeljenek rájuk.


aki egyenlő bánásmódot és elfogadást, toleranciát akar annak be kell illeszkednie a többség közé. nem pedig egyfolytában fontoskodni, pattogni.

2010. okt. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
A csapból is Izrael folyik. Még bölcsődés koromból két emlékem van a híradókból, az egyik Gorbacsov anyjegye a másik, hogy a palesztinok lövöldöznek Izraelben. A tévében egymást érik a holoemléknapok. Mindenütt ott vannak a zsidók és nem, nem azért tudom róluk, hogy zsidók, mert a zsidófigyelőt nézem a youtubon, hanem azért, mert minden csatornán ezzel kérkednek (miközben tilos a régi nemesi címeket felvenni). Unom őket és nem érdekelnek, mégis nap-napután az arcomba tolakodnak ezzel.
2010. okt. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

te pedig továbbra is foglakozol velük

a kérdezőnek teljesen igaza van

2010. okt. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

"Most tényleg, meg kell lennie az Izrael-ellenes adagnak ?"



Meg meg. Ám nem értem, megint hogy kerül ide a Jobbik. Hogy ők is utálják őket az az ő dolguk. Ne hozd már be minden kérdésbe mert akkor te semmivel sem vagy különb mint aki Izrealt viszi be.

2010. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Azt azért nem árt figyelembe venni a számok elemzésénél, hogy Izrael és Magyarország nem azonos súllyal van jelen a világban. Ott van ugye a permanens konfliktus az arabokkal, ami egyelőre sokkal súlyosabb mint a magyar-cigány ellentét. És tudjuk, hogy az Izraelhez kötődő zsidó etnikumnak döntő súlya van a pénzügyi világban, a médiában, a szellemi életben. Meg hát ők is gyakran felhívják magukra a figyelmet a sokak szerint erőltetett megemlékezésekkel stb. Ezért nem kell csodálkozni, hogy fokozott figyelem irányul Izraelre, de ebben persze egy adag beteges gyűlölet is benne van egyesek részéről.
2010. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Az izraeli vagyok


En a magam reszerol annak orulnek, ha le se sz@rnatok minket. Szivesebben olvasnek a GYIK-on MO ugyes-bajos dolgairol es sikereirol, mint teljesen teves Izrael-keprol. Vannak akik az izraelieket josagod oreg doktor bacsiknak kepzelik, vannak akik palesztin vertol csopogo kest a foguk kozott tarto vadaknak, es van aki karmos kezu penzt szamlalo kapzsiknak.


Az izraeliek termeszetesen egeszen masok. Altalaban es alapjaban veve derus emberek, akiknek nem kell az ami a mase, a magunket viszont verrel is megvedjuk. Ennyi.

2010. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Altalaban es alapjaban veve derus emberek, akiknek nem kell az ami a mase, a magunket viszont verrel is megvedjuk. Ennyi."


Ugyebár Lengyelországra, Magyarországra, Romániára és Manhattanra gondolsz!? Jah.. Ezek az országok több ezer éve a zsidóké!

2010. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Előző,


Igen, ezzel a józanul gondolkodó ember egyet is ért. A nagy átlaggal sosincs baj, mint ahogy a nagy átlag nem zsidó és izraeli ember sem utálja a zsidókat, vagy izraelieket. Csak amíg mind a két oldalon a hangadók vannak többen, addig ez a helyzet így is fog maradni.


Amíg minden évben holokauszt emléknap címszóval véres, kegyetlen és gusztustalan filmet kell minden évben megnézni, és négy év alatt mindenkinek sikerült belefásulnia a hullákba, viszont az indiánokra aztékokra lengyelekre, éhenhalt ukránokra a kutya sem emlékezik (hogy a magyar katonákat ne is említsük akik meghaltak) addig én nem érzem fairnak. Természetesen tudom, hogy ez nem a hétköznapi egyszerű zsidó emberek ötlete, de attól még beleégetik a retinádba, hogy ők velük milyen kegyetlen volt a világ. Igen, az volt. De több ukrán halt éhen, mert Sztálin mindenképpen exportálta a gabonát, több lengyelt lőttek agyon, több orosz végezte Szibériában egy munkatáborban (ahol nem volt ugyan gázkamra, de annál több halál a hideg és élelem hiány miatt), amíg zsidók perelik a MÁV-ot és az OTP-t Amerikából, mert pénzt akarnak, addig sajnos a csendes többségnek is meg kell küzdenie a népi ellenszenvvel.


Ugyanez a helyzet a magyar kisebbséggel is. Rengeteg cigány van, aki dolgozik, igyekszik kiemelkedni abból a közegből, de mivel ők csendesen teszik a dolgukat, senkisem figyel fel rájuk, addig azok, akik bandába verődve késelnek, segélyen élnek és BMW-vel állnak meg a munkaügyi hivatal előtt, addig nehezen lesz népi együttérzés. És itt megint a normálisok kerülnek bajba, akik szeretnének ezen felülemelkedni.


Amíg hangadók vannak, addig ez lesz. Amíg lesz utálkozó magyar, néger, fehér, zsidó, cigány, hupikék ember, addig mindig is lesz utálkozó a másik oldalon is. Sajnos, de ez a helyzet. Egyszerre kéne minden oldalon leengedni az ellenérzettet is (EGYSZERRE...) és mindenki felpofozná a saját hangadóit, akkor megoldódna ez a mesterségesen gerjesztett konfliktus. De sajnos sokaknak érdekük, hogy egymásra mutogassunk, mert addig is lehet horgászni a zavarosban. És szintén sajnos, hogy minden oldalon vannak ilyen emberek...

2010. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!