Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak itt köztetek olyanok,...

Vannak itt köztetek olyanok, akik nem szoktatok szavazni menni, mert egyik pártra sem akartok szavazni? Ha olyan ember jön, aki kérdi, kire szavaztál, mit felelsz?

Figyelt kérdés
Pár éve betöltöttem a kort, hogy szavazhassak, de egyikkel sem vagyok kibékülve, hogy én elmenjek szavazni. Választások idején főleg az idősebb korosztály kérdi (egyrészt idősgondozó vagyok, másrészt kutyás, séták alkalmával 2-3 fős időseknél távolból hallom a témát, de van, amikor nem működik a denevérhallásom és belekerülök a sűrűjébe), hogy kire szavaztam, én meg amikor mondom, hogy nem mentem szavazni, teljesen elképednek, hogy hogy tehettem ilyet. Az sem "jó válasz", hogy egyikkel sem vagyok kibékülve. Hát akkor mit kéne mondanom, ha nem fogok hazudni, hogy voltam? Már csak azért sem, ha hasamra csapva pl Fideszt mondanék, ő meg másikra szavazott, netán még prédikálni is elkezd.
2023. febr. 22. 19:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

Szavazásra járni igenis morális kötelesség, olyan nincs hogy "jaaaaj, nincs kire"...

Ha az emberek többsége így állna hozzá, akkor egy napon oda juthatna az ország hogy egy Hitler tipusú vezető jut hatalomra, aki diktatúrát vezetne be. Szerencsére a választási részvétel Magyarországon azért eléggé magas szokott lenni.

2023. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hat ezert erdemes volt hozzaszolnod. Nem a kerdesre adtal valaszt.
2023. febr. 22. 21:09
 13/19 anonim ***** válasza:
#11: Jobb is lenne.
2023. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A car és a fosch között nem vagyok hajlandó választani... Majd ha lesz olyan jelölt, akiknek jószívvel adnám a voksom, megyek.
2023. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#12

A kérdésedet a többiek már megválaszolták, az én hosszászólásomat vedd nyugodtan dorgálásnak.

2023. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mire fel van merszed itt bárkit is dorgálni?
2023. febr. 22. 21:38
 17/19 anonim ***** válasza:

#16

Hát ha neked ez ennyire bántja a lelkedet, akkor ugord át vagy minuszold le, oszt jó van

2023. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem bánt. Idegesít. Ebben a kategóriában van további 15749 oldal, de te nem bírtad ki, hogy pont ez alá ne írj, ahova, mivel nem rád vonatkozik a kérdés, semmi hasznosat nem pötyögtél.
2023. febr. 22. 22:11
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem mindegy a szavazatom? Úgy is a fidesz nyer mindig. A legutóbbi ellenzék is elég erősnek tűnt, mégsem nyert, mert bohócot csináltak belőle. Mondjuk nem mintha Viktor nem lenne már évek óta az ország bohóca. Komolyan mondom, ott ahol ilyen nyíltan lehet cirkuszi vásárt csinálni a politikából, ott nincs mit várni. Ezért tökmindegy, hogy melyik balf*szra szavazok, az ország úgyis lefele csúszik a lejtőn. Valaki egyszer kimondta a lényeget a fideszről: nem jó, de jelenleg nincs jobb nála. Persze ilyenkor jöhet az a duma, hogy hát nekem akkor mindegy, ki irányítja az országot, lehetne akár diktatúra is, de én legalább tudom, hogy nem dőlök be a parasztvakításnak, és ha valóban diktatúra lenne (nem csak ilyen törvények, mint pl. az aktuális meleg téma), akkor igenis kiállnék ellene. De hogy most ilyen krumplizások, hatósági áras csirkefarhátak, "Orbán lopott" táblák mennek a parlamentben, komolyan az egész magyar politika egy vicc kategória. Vonulgatunk olyan dolgokért, aminek hangyányi jelentősége van, a másik meg azt sem tudja, hogyan osztja be a kis fizetését, hogy ne haljon éhen? Hagyjuk már... Ezért is költöznek el inkább a legtöbben külföldre, aki megteheti.
2023. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!