Miért tette tönkre a baby boomer generáció a világot?
Nekem vannak céljaim így is, pedig nem volt tökéletes a család, vallásban is volt részem böven, és nyugaton élek. Voltak lelki és mentális problémáim, de túl tudtam tenni magamat rajtuk.
Nem tudom te milyen jeleket látsz, de megoszthatnád velem, hátha én is észre veszem öket könnyebben. Szerintem sokkal emberibb az élet itt a "hanyatló" nyugaton, föleg mert nem veszek a nyakamba mondvacsinált rég megjósolt problémákat. Emellett nem felejtem el honnan indultam, és klasszisokkal jobb helyzetben vagyok mintha ott maradtam volna, és nem csak az anyagiakról beszélek. Itt is vannak nehézségek, de van kilátás és lehetöség is, tehát van ami mozgat, nem süppedek bele egy reménytelen középszerü, kilátástalan élethelyzetbe.
#22 Jó a link, jó lenne ha mindenki megismerné a tartalmát, ezért itt egy kis részlet belőle, ami szerintem nagyon fontos:
"Egy 2014-es tanulmány szerint a Nagy-Britanniában évtizedekig megfigyelhető tendencia, miszerint az alacsonyabb fokú végzettségűek között magasabb volt a vallásosak száma, mára megfordult: jelenleg az alacsonyabb fokú végzettségűek között magasabb a vallástalanok száma, és a magasabb fokú végzettségűek között magasabb a vallásosaké.[4]
A General Social Survey által végzett adatok alapján, minél tanultabb valaki, bizonyos tekintetben annál nagyobb az esélye, hogy vallásos legyen. Philip Schwadel szerint minden egyes oktatásban eltöltött évvel 15%-kal növekszik annak az esélye, hogy a személy részt vesz vallásos rendezvényeken, és 9%-kal növekszik annak az esélye, hogy rendszeresen olvassa a Bibliát.[5] Schwadel erről így nyilatkozott: "minél tanultabb vagy, annál kisebb az esélye, hogy azt mondod: nem hiszek Istenben... és annál magasabb az esélye, hogy azt mondod: hiszek egy felső hatalomban."
Bradley Wright szociológus a 2008-as Pew US Religious Landscape Survey adataiból megállapította, hogy a vallásos csoportok szignifikánsan magasabb végzettségűek, mint a vallástalanok. "Ebben az az irónia - tette hozzá -, hogy a vallástalanok a vallás elutasítását a magasabb szintű oktatással magyarázzák, holott számos vallásos csoport túltesz rajtuk végzettség terén.""
#22 Ahogy ez a mondat is igen elgondolkodtató:
"A Pew Center kutatásai alapján az USA-ban a következő arányok figyelhetők meg a végzettség és a vallási csoport tekintetében: a hinduk 77%-a rendelkezik diplomával; ezt követik az unitárius keresztények 67%-kal, a zsidók 59%-kal, az anglikánok 57%-kal, az episzkopálisok 56%-kal, a pesbiteriánusok 47%-kal. Ugyanezen kutatás alapján az ateisták 43%-a, és az agnosztikusok 42%-a rendelkezik diplomával, míg ez a szám csupán 24% azok között, akik egyikhez sem tartozónak ítélték magukat."
#23 érdekes, az USA-ban meg pont fordítva van a felmérések szerint:
"A Nature-ben 1998-ban jelent meg egy cikk Edward J. Larsontól és Larry Withamtól, amely az USA vezető tudósai körében nagyobb fokú ateizmust mutatott ki, mint a "sima" tudósok körében. A tudósok körében egyébként is nagyobb volt az ateizmus aránya, mint az átlag amerikaiak körében, és ezen kívül a felmérést összehasonlították egy 1933-as és 1914-es felméréssel. Bár itt metodológiai eltérések is vannak, de úgy tűnik, az ateizmus időben is növekszik.[12]"
#25 nincs ellentmondás, csak érdekesség. Nem ugyanaz a halmaz a "tudósok" meg a "diplomások".
Sokkal több a diplomás, mint a tudós. Ezek között is a "vezető tudósok" (mint pl. az akadémikusok nálunk) között nagyobb az ateizmus, mint a többi "sima tudós" között. Egy építészt, jogászt, bankár közgazdászt vagy bányamérnököt nem tesznek a tudósok csoportba.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!