Minden évben minden csak többe kerül. Erre jön még az infláció és társai. Hogyan lehet így akkor évek múlva megélni?
Mi az, hogy erre jön az infláció és társai?
Az infláció pont azt jelenti, hogy drágábbak a dolgok, mint egy éve. Erre nem jön semmi.
Egyébként úgy lehet megélni, hogy a fizetések is nőni fognak. Ha neked 5 évig nem emelik a fizetésed, akkor persze megszívtad, menj máshova.
"Minden évben minden csak többe kerül. Erre jön még az infláció és társai."
NEM!!!!
Az infláció maga az, hogy minden évben minden többe kerül.
Az infláció nem egy plusz, az infláció egy KÖVETKEZMÉNYE annak, hogy többe kerültek a dolgok. AZ az infláció nagysága AMENNYIVEL többe kerültek a dolgok a következő időszakra.
Ha az összes csekked, vásárlásod 100 ezerbe került tavaly és most ha mindenből pontosan ugyanazt és ugyanannyit veszel, már 105 ezerbe kerül, akkor EBBŐL jön ki az infláció nagysága, az, hogy 5 ezerrel kerültek többe neked ugyanazok, az infláció 1,05% volt. Ha meg 100 ezer helyett 120 ezerbe kerülnek már, akkor az infláció 20% VOLT. Nem rakódik még rá az árakra, az árakból, azok emelkedéséből SZÁMOLJÁK az inflációt.
Ahogy a béremelkedésed sem jön még rá arra amennyivel megemelik a fizetésedet minden évben. Annyi a béremelkedésed amennyit emeltek rajta.
Az inflációt a bevételeid növekedésével ellensúlyozod. Az, hogy jobban élsz-e vagy rosszabbul, az pedig attól függ, hogy a béremelkedésed volt-e a nagyobb vagy az infláció.
jelenleg - az elmúlt évtizedben minden évben - az átlagos béremelkedés magasabb volt mint az infláció, vagyis az emberek (átlagosan, nem mindenki) többet tudtak venni a pénzükből amit ugyanazért a munkáért kaptak, mint előtte.
"jelenleg - az elmúlt évtizedben minden évben - az átlagos béremelkedés magasabb volt mint az infláció, vagyis az emberek (átlagosan, nem mindenki) többet tudtak venni a pénzükből amit ugyanazért a munkáért kaptak, mint előtte."
Ez így nem igaz, kedves fideszes válaszoló. A KSH által megadott fogyasztói kosár esetén jöhet ki az, hogy nagyobb volt a béremelés, mint az infláció, azt a fogyasztói kosarat azonban számtalanszor megkritizálták amiatt, hogy köze nincs az átlagember fogyasztói kosarához.
De józan paraszti ésszel is felfogható, hogy a megélhetés javulása attól függ, ki milyen lehetőségek szerint él. Egy fiatal, akinek a nulláról kellene lakáshoz jutnia, valószínűleg közel nem emelkedett annyit a fizetése, mint amennyit a lakásárak az elmúlt években, ő csak azt látja, hogy hiába spórol, sose lesz otthona. Akinek meg a saját lakása mellett van 1-2 kiadott lakása is, azt látja hogy évről-évre több bevételt tudsz beszedni az emelkedő albérlrtárak miatt.
És akkor ezt le lehet vezetni mindenféle társadalmi osztályra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!