Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Engem ledöbbentett ez az...

Engem ledöbbentett ez az idiótaság. Vélemény? (lejjebb info)

Figyelt kérdés

Szóval, indult el rendelet, miszerint azon hajléktalanok, akik az utcán alszanak, büntethetők lesznek.

A hajléktalanok azért hajléktalanok, mert nincs hol lakniuk, így nekik a csillagos (jelenleg a felhős) ég alatt van az otthonuk.

Mégis, melyik b*romarcú idióta töketlen s*ggarcú fa*szkalap az, amelyik kitalál ilyen dolgokat, hogy a HAJLÉKTALANOKAT BÜNTESSÜK?

Nem inkább be kéne őket segítő otthonokba fogadni?? Nem, büntetni kell. Mégis hogy? Pénzbüntetés? Miből fizessék.


2010. szept. 7. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Akik a szállókra hivatkoznak, azoknak nem árt tudni, hogy a hajléktalanok kb. negyedének lenne hely, legalábbis ezt hallottam ma egy tv híradóban.


Azzal nem értek egyet, amit valaki írt, hogy a hajléktalanság szükségszerű, a gazdasági rendszerünk sajátossága. Nézz körül pl. a dél-olasz nagyvárosokban. Sehol sincs egy hajléktalan sem. Nem azért, mert olyan gazdagok, hanem azért, mert a családok nem hagyják. Működik az erőteljes szolidaritás a bajbajutottakkal, meg a keresztény erkölcs. Egyáltalán nem szükségszerű, hogy a mi fejlettségi szintünk mellett hajléktalanok legyenek tömegesen.

2010. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%

nem is valók az utcára.. piáznak rontják az ország helyzetét.


Igaza van a fidesznek.

2010. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Az ország helyzetét a kufár politikusaink rontják, nem az elesettek.
2010. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Méghogy a család! Több férfit is ismerek,akit a felesége és a bíróság tett hajléktalanná. Az asszony szeretőt tart,adósáágokat csinál,a bíróság mégis alkalmasnak találja a gyerekek nevelésére. Megítéli a fizetés 40 %-át a két gyerekre, a férjnek pedig 30-40.000.- Ft-ból kell megélnie! Ebből nem tud lakást bérelni,rezsit fizetni és még enni is. Van akit betudnak fogadni a szülei, de van,akinek nincs ilyen családtagja. Marad neki a hajléktalanság. Emiatt a munkáját is elveszti. Ezek az emberek hol és hogyan éljenek meg?

A rendelkezést én is felháborítónak tartom. Régen legalább munkásszóllók voltak,ahol eltudtak lenni,de ma a szállókon sem tudják megakadályozni a lopásokat. Pedig csak néhány zárható szekrényt kellene a szállásokon biztosítani,ahogy a munkássszállásokon is volt,és egy felügyelőt,aki vigyáz azokra. És persze elég szállót fenntartani.

Nem Nemzeti Együttműködésről papolni,nem csak a gazdagokat még gazdagabbá tenni, hanem az embereknek emberi körülményeket biztosítani! Csányi a milliárdjaiból ne a focit támogassa,hanem a rászoruló embereket. Orbánnak is fontosabbak lehetnének,mint a focisták. Ha nem lesz szükségesebb dolog az országban,akkor lehet költeni a focira is.

2010. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
én inkább úgy csinálnám h közmunkára toboznám őket, de nem pénzért hanem ruháért kajáért, úgy állhasson munkába h biztosított helyen tipli fürdeni meg borotválkozni. minden nap kapna egy adag meleg kaját meg konzervet zsemlét tisztálkodószert és ha az emberi mivoltukat visszanyerik talán a talpraállás könnyebb lenne. és persze a szállókon megfelelő körülményeket biztosítanék
2010. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22.35: Én is hallottam még régebben készült szociológiai felmérésből, hogy a magyar férfiak hajléktalanná válásának tipikus oka, hogy a volt feleségük kicsinálja őket, kirakatja a lakásból, és nincs hova menniük, többé nem tudnak talpra állni. Az olaszoknál ilyenkor tényleg azonnal jelentkeznek a szülők, vagy a tágabb család, és egyszerűen nem hagyják, hogy egy ilyen csúfság megtörténjen. De nálunk sajnos a legtöbb helyen a családi kötelékek sem ilyen erősek, egy testvér vagy netán unokatestvér sem igen érez felelősséget a rokona iránt. És sajnos az is igaz, hogy a nők gyakran kegyetlenek, visszaélnek a helyzetükkel.
2010. szept. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem okoljuk lassan a feleségeket/nőket a hajléktalanságért :D Ez kész vicc.
2010. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem aki utálkozva, gyűlölettel néz a hajléktalanokra, annak meg kellene próbálnia 1-2 hónapig az ő "életüket" élni. Persze általános jelenség, hogy akinek megvan mindene, annak a hajléktalan csak egy darab szemét, amit legszívesebben kiirtana mindenhonnan. Mindegy, hogy miért van az utcán, csak alkoholistának nézik.

Nem is csoda, ha idővel sokuk tényleg azzá is válik, mert ezt a létet nem is lehet máshogy kibírni, főleg télen.

Egyszerűen az emberekben semmi jóérzés és könyörület nincsen, hacsak nincs személyes tapasztalatuk az ügyben.

Eldönthetik, hogy amikor utálkozva nézik a náluk szerencsétlenebbeket, milyen embernek is gondolják magukat.

2010. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem,hogy a szállókon miért nincs szekrény,amibe berakják a cuccaikat?Nem hiszem,hogy ez túl nagy költség lenne...
2010. szept. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

én nem csodálkozom annyi minden más alapvető dolog nincs ebben az országban. és ezért forog már a gyomrom amikor mindenki húúú de büszke a hazájára...

mire is? hogy kiemelkedően sok az alkoholista meg a hajléktalan, hogy erre nincs megfelelő megoldás, emiatt bűzlenek és undorítóak a tömegközlekedési eszközök, aluljárók,parkok, stbstb, h tönkemegy rengeteg család olyan csóróság van, tehetetlen a rendőrségünk, szar az egészségügyünk (olyan sztorikat tudnék onnan mesélni, el se hinnétek h ilyen lehet). és utána megsegítjük a romákat aki meg nem az az bekaphatja. nem vagyok fajgyűlölő de ez a szegények bankja dolog betette a kaput nálam.

2010. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!