Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Engem ledöbbentett ez az...

Engem ledöbbentett ez az idiótaság. Vélemény? (lejjebb info)

Figyelt kérdés

Szóval, indult el rendelet, miszerint azon hajléktalanok, akik az utcán alszanak, büntethetők lesznek.

A hajléktalanok azért hajléktalanok, mert nincs hol lakniuk, így nekik a csillagos (jelenleg a felhős) ég alatt van az otthonuk.

Mégis, melyik b*romarcú idióta töketlen s*ggarcú fa*szkalap az, amelyik kitalál ilyen dolgokat, hogy a HAJLÉKTALANOKAT BÜNTESSÜK?

Nem inkább be kéne őket segítő otthonokba fogadni?? Nem, büntetni kell. Mégis hogy? Pénzbüntetés? Miből fizessék.


2010. szept. 7. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg hajléktalan szálló van, ahol rengeteg hely van, még sem akarnak sokan bemenni, csak télen, gondolom ezt akarják megoldani. Bár az valóban kérdéses, hogy miből fizessék ki a büntetést, inkább normális segítséget kellene adni, normális szálláskörülményeket és munkát, de amíg egy lakhellyel rendelkező szakmás ember nem tud munkát találni, addig ők sem fognak, ez a sajnálatos valóság.
2010. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Erről az jut eszembe, hogy a gazdag egyre gazdagabb lesz, a szegény egyre szegényebb.

Mindig azt fogják szekálni, aki a legkevésbé tud ellenállni.

Ha nem tudják fizetni a pénzbüntetést, akkor megy a börtön napi tételben. Ki tudja, lehet, hogy azért hoznak ilyen rendeletet, mert hamarosan annyian kerülnek az utcára a svájcifrankos hiteleik miatt, hogy meg akarják előzni a túl nagy zsúfoltságot...

2010. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Én egyet értek a törvényjavaslattal. Elég undorító minden nap azt a bűzt belélegezni amit árasztanak a nyugati aluljáróban, csak mert oda pisilnek, nem fürdenek stb. Blahán már láttam őket nyilvánosan közösülni is, hát mélyen felháborított! Jött is rendőrség hamar. Persze köztük is vannak nagyon rendesek, pl: margitszegeten volt régen egy, és mi mindig adtunk neki egy kis aprót, mert az az ember nagyon szeretett mesélni, és imádtuk hallgatni, amit kapott mikuláskor kis csokit, még azt is nekünk akarta adni mindig. Pedig tudtuk barátnőmmel, hogy szereti a csokoládét. Ám, télen rossz volt nézni, hogy szétfagy. Szerintem a törvényjavaslat jó! Ne az utcán aludjanak az emberek. Viszont az elszállásolást is jobban meg kéne oldani.
2010. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
ok, hogy nincs otthona, de akkor sem vasúti üzemterületen belül kéne fészket rakniuk, mert egyrészt balesetveszélyes, éjjel a mozdonyvezető simán elgázolja őket, másrészt betörnek a reteszekbe, és mindent ellopnak.
2010. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem, hogy az esztétikai látszatot, és az "orrot" is zavarja az, hogy az a hajléktalan odahúgyozik, odatojik, vagy éppen csak odafekszik azt aluljáró kellős közepére.

Ugyanakkor a célszerű megoldás nem a megbírságolás lenne, hiszen mégis mit tegyen a hajléktalan, ha megbüntetik? Ha lenne pénze, nyílván nem a vasúti átjárón fetrengene -10 fokban, várva, hogy ismét nyár legyen, hogy talán ne fagyjon meg.

Erre a megoldás több olyan intézmény létesítése, ahol az ilyen emberek tetőt a fejük fölé, párnát a fejük alá, és ételt a szájuk elé kapnak. Bár ez pénz hiányában nem valósítható meg tudom.. De mégis..

2010. szept. 7. 21:38
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A hajléktalanságot nem lehet eltüntetni, a gazdasági rendszer sajátosságaiból ered a léte, ennek megváltoztatását pedig a jelen rendszer haszonélvezői nem fogják engedni.
2010. szept. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy megkell ezt akadalyozni, foleg amikor mar van szallo is, mivel ez igy nem biztonsagos, nem beszelve az eletmodjukrol!
2010. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha MINDEN EGYES hajléktalannak lenne olyan hely, ahol rendesen tudnának aludni, nem lopnák el a cuccaikat, akkor támogatnám. ÍGY NEM!
2010. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Olvasom, hogy kifogásoljátok, hogy sokan nem mennek be. Télen a szállók a nagy hidegekben tele vannak, és még így is maradnak kint. Egyébként meg azért "szeretnek" ezek az emberek "kint" élni, mert a szállón el szokták lopni a cuccaikat.
2010. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tudjunk hajléktalan és hajléktalan közt különbséget tenni.

Van, aki azért lett hajléktalan, mert teszem azt, korábban nem tanult, nem tudott a társadalomba beilleszkedni, nem volt hajlandó dolgozni, naponta az összekunyerált pénzét sörre, borra, pálinkára költeni. Ezeknek én sem adnék fedelet a fejük fölé.

De aki azért lett hajléktalan, mert a kormány eddig egyébként fantasztikus (irónia) kormányzása alatt egyszerűen egy utcaseprői állást sem kapott, holott a diploma papírja ott csüng a félig megrágott, koszos vajaskenyere alatt, ééés legalább közmunkát vállalna, ezzel javítva az ország, vagy csak város, terület, falu színvonalát, igenis kisegíteném.

És itt nem abból kell kiindulni, hogyha hajléktalan, akkor azért, mert ő neki ez mennyire jó, hiszen akármikor megeshet, hogy van ház-nincs ház, ma még internetről írunk egymásnak, holnap már nemhogy internet, de még csak betevő falat sincs.

2010. szept. 7. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!