Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ledöbbentett valami. Vettem...

Ledöbbentett valami. Vettem egy hipermarketben leértékelt darálthúst, gondoltam de jó, van 1kg darálthúsom egész korrekt áron. Majd csak itthon, mert sietnem kellett mikor vettem, főzés előtt el kezdtem olvasgatni az összetevőket?

Figyelt kérdés

Ki gondolná, hogy ha vesz darálthúst, ami ugye nyers hús, más nincs benne. Erre levan írva, hogy, ÖSSZETEVŐK:


35% marhahús

25% sertéshús

Stabilizátorok

Konyhasó

Búzakeményítő

ivóvíz

és még sorolhatnám a furcsábbnál furcsább nevű mű szarságokat...


A kérdésem az:


Manapság lehet még valahol kapni mindenféle adalékanyag mentes ételt?


Hová süllyed a világ, hogy már a nyers húst is tele nyomatják mindenféle szarral?


Elnézést a rossz fogalmazásért, de most is nagyon elfoglalt vagyok... sietnem kellett


2010. nov. 6. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon gáz:S ha még tudnád, hogy mit mivel színeznek meg:S múltkor utána kezdtem nézni a tipikus E adalékoknak, hát volt köztük trágya származék, sárga tetű kivonat, és hagy ne soroljam :S 16/L
2010. nov. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, ezért kell kerülni a tetves multikat, nehogy azt hidd már, hogy a tulajdonosaik valaha is ettek olyan szemetet, amit neked árulnak és te mosolyogva viszel haza?


ha színhúst akarsz, akkor javaslom a hentest,....


de már a hentesek közül is egy csomó kezd lealjasodni és minden sz*rt eladnak normális termékként, mert te úgyse tudod, hogy mi az..

2010. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
hát tudod ezzel is az a baj, hogy régen ilonka néni darálthúsából kevés volt a piacon, és egyből elfogyott. most a teszkóban tonnájával áll a marhahús a polcon, és mire megvenné valaki megromlik. ezért telenyomják ilyen szarokkal :(. ha pesti vagy ajánlom a "herba házat" ott van mindenféle bio cuccos
2010. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Annál a közhelyes klasszikusnál, hogy olcsó húsnak híg a leve, nem jut jobb az eszembe. 500 ft/kg (körüli) áron ilyet lehet kapni, csodák nincsenek.

Ha jó darálthúst akarsz, egy hentesnél ledaráltatsz annyi lapockát amennyi kell, de ez nyilván drágább.

Ki lehet ugyan fogni néha egész jó akciókat, de általában vagy sz@rt veszel kicsit drágán, vagy jót, nagyon drágán.

Ami nagyon jó vételnek tűnik, azt nem árt vásárlás előtt jobban megnézni, különben bele lehet szaladni ilyenekbe.

2010. nov. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én is manapság csak olyan darált húst veszek, amit előttem darál le a hentes, abból a húsból, amit én kiválasztok.

Az unokatestvérem egy ilyen baromfi cég hűtőházában dolgozik és ő mondja mindig, hogy melyik multiban nem vegyünk soha húst és azóta nem is veszek ott.Csak megbízható hentestől.

A vicc az, hogy vettem, nála múltkor füstölt májast, ami csak máj, só és fűszerek és kilója 920 ft volt, míg egy szaros párizsinak 1400-1700 ft. Inkább visszatértünk a férjemmel ezekre az ételekre.

2010. nov. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már évek óta nem veszek darált hust. Beinvesztáltam egy jó elektromos darálóba, azóta játék a darálás. Bele tudom rögtön darálni ami kell bele. pl hagyma, fokhagyma , füstölt szalonna. Az egész ugy kezdődött, hogy egy idősebb barátnőm azt mondta, hogy ő soha nem vesz darált hust, mert azt már nem lehet megmosni. Elgondolkodtam....
2010. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még a disznózsírban is van mindenféle adalék.
2010. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból semiféle húst nem veszek multinál,mindenki azt hiszi mennyivel olcsóbb mint termelőtől,vagy a normális hentesnél. Aztán főzs/sütés közben kiderül hogy az 1kilo nagyon nem egy kiló volt...:) Ráadául a fóliás szeletelt husokat folyamatosan átcimkézik,némelyik úgy néz már ki,hogy a kutyámnak sem adnám oda nemhogy én megegyem. Persze ez is olya dolog,hogyha valaki nem látott/evett még normális húst akkor nem tudja mihez viszonyítani..
2010. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleve hogy gondoltad hogy minőséget olvsón kapsz?! XD majd ha megfizetes a HÚS árát húst kapsz érte... Ez ennyire egyszerű xD
2015. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!