Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindent megmostok főzés/evés...

Mindent megmostok főzés/evés előtt?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy szükséges e,vagy éppen ártok vele.Hallottam olyat,hogy azért nem mos meg semmit,mert a fertőzés úgy sem mosódik le.Hát nem tudom ti hogy vagytok vele,de én még a narancsot is megmosom,mielött lehámozom,a tojást meg be se rakom a hűtőbe addig amig le nem mostam.
2011. febr. 22. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán


zöldségeket,húst megmosom,többit nem

2011. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

húst mosom, a zöldséget elrakom frissentartó dobozba a hűtőbe, csak akkor mosom meg mielőtt felhasználom.

tojást mostam egy időben, de leszoktam róla teljesen egy pár éve....azóta se volt semmi bajunk tőle.

2011. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

csak a húst.. zöldség/gyümölcs csak felhasználás előtt közvetlenül, és csak akkor ha koszos, amúgy nem.

tojást sose mostam

2011. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem, A tojást nem is szabad, kivéve, ha koszos. De a tiszta tojást csak feláztatod, a védőrétegét, és úgy jut be pont a baci a belsejébe., A hidegben is. Én különben a tojást nem teszem hűtőbe, kivéve, ha hűtőpultból származik, csak a kamrába.

A saját gyümölcsöt a fáról esszük, ha nem volt permetezve.

A boltit megmossuk, de narancsot citromot, dinnyét én nem mosom meg.Annyi kell!

Egy kis piszok kell, hogy egészséges legyél!

Vegyszer kevésbé, de én bevallom, a citromot belereszelem úgy kezelőviaszostól. Végül is, nem vagyunk betegek, ennyi minimális szennyezést el kell tudni viselni. Ha úgy van(pl. egy kiránduláson) hogy tudom hogy tiszta a kezem, akkor kezet se mosunk, csak eszünk. A városi koszt viszont kínosan szappannal lemossuk: pl. vonatozás után.

A zöldségeket viszont megmosom kétszer, hámozás után, és darabolás után. Ha földes, akkor hámozás előtt is. A föld veszélyes lehet.A másé, saját kertben felesszük az epret, málnát, paradicsomot, ami földünk tiszta.

Szerintem nem egészséges túlzásba vinni a tisztogatást, ahogyan elhagyni sem egészséges. Egyensúlyt kel találni. Az immunrendszernek dolgoznia kell: egyre viszont nem képes: vegyszermentesítésre. Így mi sokkal jobban rettegünk pl. a hypótól, mint a mikroorganizmusoktól, azok egy része a barátunk.

Olyan aranyos vagy, mint egy kis nutria. Azok mosnak meg mindent. [link]

2011. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Vízszámlád mennyi?
2011. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mosom meg a tojást, soha nem is mostam.Zöldség, gyümölcsöt fogyasztás, felhasználás előtt.
2011. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

húst,zöldséget,gyümölcsöt megmosom.A többit nem..Tojást főleg ne mosom meg,mert avval többet ártok..Az olyan gyümölcsöket sem mosom meg amit pucolni kell.Narancs,citrom..

A mogyorót,diót sem mosom meg..

2011. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel én gyomor és bélbeteg vagyok,az immunrendszerem nem túl erős,és mivel a bélbetegségemhez hozzátartozik a hasmenés,ezért mindent megmosok.
2011. febr. 22. 15:37
 9/13 anonim ***** válasza:
akkor mi a kérdés?
2011. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

lehet, hogy ha nem csinálnád ezt, akkor elmúlna a betegség. Ne haragudj meg, hogy ezt a példát hozom, de Rákosi alatt a lovakat "steril" istállóba tetették, csupa tiszta majdnemhogy csírátlanított takarmányt adtak nekik, é s mind beteg lett, fel megdöglött. Mert tönkrement a bélflórájuk a nagy tisztaságról.

Nyáron menj le falura, egyél puszta kézzel mosatlan(de tiszta, és nem vegyszeres) friss ételeket, és meglátod, két hét alatt felerősödsz!

Próbáld meg, igazat beszélek

2011. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!