Ez a szemétláda mindenáron ki akarja innen űzni az Aldi-t, és a Lidl-t?
Szánalmas hogy megint megy a szájtépés, közben meg fogalmatok sincsen arról mi is van abban a javaslatban.
Elolvastam és jó!
Mi lenne ha ti is ELŐBB elolvasnátok?
Olyan, mint a tűzvédelemről szóló törvény vagy bármely modern környezetvédelmi szabályozás.
A cégeknek kell készíteniük ezentúl egy ilyen "élelmiszerhulladék-csökkentési terv "-t, abban intézkedéseket kell megfogalmazniuk arról, hogyan tervezik csökkenteni a hulladékot - ami nekik, a multinak jelent megtakarítást, mert a hulladék árát a bolt fizeti ki és nem a termelője, majd ha keletkezik mégis ilyen élelmiszerhulladék felé közelítő tétel, akkor azt el kell juttatniuk egy közös nagy állami elosztóba, ahelyett hogy a kukába kerülne és a hulladék elszállításáért kellene fizetniük ismét egy valag pénzt.
A 100 milliárdos forgalmú üzleteknél van csak kötelező beszolgáltatás és csak a 48 óránál hosszabb szavatosságú élelmiszereknél, vagyis amiknek a forgalmát azért elég jól be tudják lőni ha akarják, vagy a lejárati időhöz közeledve van lehetőségük egy leárazással akciósan eladni a vásárlóknak.
Ez a törvény nem fog hátrányt okozni a multiknak azon kívül, hogy megint valamihez kell egy felelős, megint kell egy valamilyen szabályzat és megint oda kell figyelni valamilyen előírásra.
A nagy boltokat eddig is megkeresték mindenféle segélyszervezetek és szeretnek is adományozni. Most előre kell tervet készíteniük és nem kell majd külön-külön egyezkedniük egyik másik szervezettel, hogy éppen mikor mit és hová vigyenek a multitól mert megmaradt, hanem lesz egy szervezett rendszer az elszállításra és ott majd HELYETTÜK megoldják, hogy hová kerüljön és ki egye meg.
A multik így kicsit hajtva lesznek arra, hogy vagy pontosabban tervezzék meg az árurendeléseiket vagy több legyen a leárazásuk. Összességében éppen a multiknak fog majd hosszútávon anyagilag jól jönni, mert kevesebb lesz a veszteségük amiatt, hogy a nyakukon maradt eladatlan élelmiszer és azt ki kellett dobni.
#31 "A multik így is sok adót fizetnek. A pékárúk 48 óra alatt lejárnak. Kell az ingyen élelmiszer az ukránoknak és a románoknak."
Ezért kellene megnézni ELŐBB mi van a tervezetben, mert pont a pékárúkra nem fog vonatkozni.
"Tehát te ellene vagy hogy a kidobásra váró élelmiszereket rászorulók kapják meg! Inkább menjen a kukába . Bávó. Egyébként lejárat előtt leakcióznak mindent. Csak azt kellene leadni amit még így se visz el senki és tényleg a kukában végeznék. Nem értem ez miért probléma"
Éppen az utolsó napokban akcióznak le, vagyis abban a 48 órában is el tudná még adni az áruház akciósan, ezért ez szimplán a tulajdon elkobzása.
Úgy látnám értelmét, ha az üzletnek nincs megoldása arra, hogy kinek adja le a lejárt élelmiszert, de a nagy láncoknak van ilyen programja eleve.
Vagyonelkobzás ide vagy oda, nem ettöl fognak a multik tönkre menni, így is böséges bevételük van. Ez a kérdés környezetvédelmi kérdés is, valamint segít a szociális hálónak is.
Támogatom!
"ami nekik, a multinak jelent megtakarítást, mert a hulladék árát a bolt fizeti ki és nem a termelője, majd ha keletkezik mégis ilyen élelmiszerhulladék felé közelítő tétel, akkor azt el kell juttatniuk egy közös nagy állami elosztóba, ahelyett hogy a kukába kerülne és a hulladék elszállításáért kellene fizetniük ismét egy valag pénzt."
Te nem gondolod végig, hogy mivan a tervezet mögött. Ez egyáltalán nem fog megtakarítást jelenteni a cégeknek, mert míg a kukáskocsi elvitte langyosan, a boltnak értelemszerűen hűtött kocsit kell majd használnia a kefírhez. Ami a kukáskocsiba, vagy megsemmisítőbe mehetett kb. válogatatlanul, az ebbe a központi elosztóba porciózni kell fizikailag, ami plusz munkaerőt kíván. Ami a boltba ráért hetente foglalkozni bizonyos dolgokkal itt folyamatos logisztikai rendszer fenntartását igényli. Ezek mind többletköltségek. Ezeket a költségeket vagy a vásárlókon fogják leverni, vagy mostantól mindig 10%-kal kevesebbet rendelnek be az árukból és gyakrabban fordul elő, hogy kifogyott a termék, amit venni szeretnénk, de ennek fejében a magyar beszállítók és magyar termelők is kisebb megbízásokat kapnak majd, ergó szűkül a piac.
Ettől függetlenül egyet lehet érteni az intézkedéssel, de ne csapjuk már be magunkat, hogy ez még jövedelmező is lesz a cégeknek. Nem lesz, erre pedig az az egyszerű empirikus bizonyíték, hogy nem alakult ki belőle magánvállalkozás, csak állami szerv, amelyek tipikusan veszteségesen működnek, mert működhetnek úgy, elvégre adóból vannak fenntartva, nem árbevételből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!