Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád hogy a hívők...

Támogatnád hogy a hívők tartsák el az egyházat az állam helyett?

Figyelt kérdés
Ha nem is teljesen, de csökkenjen a költségvetés/támogatás az egyházak felé?

2021. aug. 6. 00:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
47%

Nem értek egyet veled 24. Azok is adóznak akik gyakorolják a vallásukat. Ráadásul az egyház sok kozfeladatban is szerepet vállal.

Az nem érv hogy számodra felesleges. Ennyi erővel minden felesleges ami nem evés ivás meg egyéb materiális szükséglet. Szerintem meg az olimpia felesleges, de másokat meg valamiért érdekel, akkor tartsa el a tvnezo az olimpikonokat? Egy allamtol, ha már a bered felét leveszik (és utána minden elköltött pénzed majd' harmadát) talán elvarhato hogy támogassa a polgárok vallását is. És mi ehhez képest a középkori tized 10%...

És én befizetem emellé az egyhazadot, meg persely pénzt is. Tehát ne hidd hogy nem járulnak hozzá nagyobb mértékben a hívek.

2021. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
57%

Az adó nem arra való, hogy személyre szabott hülyeségeket finanszírozzanak belőle! Neked van igényed arra, hogy templomban hűsölj, akkor fizess érte - és ne azokkal fizettesd meg, akiket alapból nem érdekelnek a templomok. Lehet, hogy húznád az arcodat te is, ha az ajtófélfádat rugdosnám meghatározott időközönként, hogy igen is szálljál be x összeggel a több millió forintos antennám megépítésébe, javításába, újra kábelezésébe, jégtelenítésébe, villámvédelmébe és a többi! Nem, te biztos, hogy örömmel utalgatnád nekem a pénzt - és a többi rádióamatőrnek, mert ez nekik jár!

Ugyan már! Ne csinálj már magadból bohócot!

2021. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
43%

Így van utolsó.


Nem csak az a baj hogy felesleges. Ilyen alapon tényleg minden felesleges.

De káros is. Rengeteg háború, gyilkolás volt a vallások miatt.

Miért is? Mert te egy másik mesében hiszel? Mi szükség mindenféle kitalált történetre?

Már van netflix is.


Régebben az emberek nem a moziba jártak, hanem megnéztek egy kivégzést. Vagy meghallgatták a templomban a meséket a pokolról meg a sátánokról. Most meg beülnek egy horror filmre.

Nem is az isten meg a többi hülyeség érdekelte a hívőket, hanem a pokol meg a szenvedés.

2021. aug. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
67%
Véleményem szerint az államnak se a sportokat, se az egyházat nem kéne pénzzel tömnie.
2021. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek vele, részben nem, méghozzá nekem is az a problémám, amit #1 is említ, hogy akkor egy csomó más dolognál is lehetne ezt mondani, hogy én nem használom ezt vagy azt, akkor nem is fizetek adót stb.

Az biztos, hogy alaposan felülvizsgálnám, hogy melyik egyház mennyi állami támogatást kap, és azt pontosan mire fordítja. Ennek eredménye alapján valószínűleg csökkenteném az összegeket. Illetve a továbbiakban tételesen el kellene számolni a támogatásokkal, illetve eleve úgy igényelhetnék, kötött felhasználással. Pl. x összeget csak a városképi jelentőségű templom felújítására költhetnének, y összeget csak az egyházi fenntartású iskola épületének felújítására, z összeget csak rászorulók étkeztetésére, zs összeget csak világi alkalmazottak (pl. takarítónő) fizetésére stb. Épületek rezsiköltségére, papok és más egyházi személyek eltartására, liturgikus tárgyak vásárlására nem költhetnék, ezeket finanszírozzák 100%-ban a hívek.


Illetve az SZJA 1% felajánlásoknál bevezetném, hogy aki nem szeretné egyháznak felajánlani az adója 1%-át, az adhassa azt akár ugyanannak a civil szervezetnek, akiknek a másik 1%-ot is felajánlotta, akár választhasson egy második civil szervezet, alapítványt, akiknek adja.

2021. aug. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!