Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támogatnád hogy a hívők...

Támogatnád hogy a hívők tartsák el az egyházat az állam helyett?

Figyelt kérdés
Ha nem is teljesen, de csökkenjen a költségvetés/támogatás az egyházak felé?

2021. aug. 6. 00:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az 1-es és a 10-es válaszoló megmondták a frankót.
2021. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%
Igen, semmi keresnivalójuk az egyházaknak az államigazgatásban. Ha rajtam múlna, egyik sem kapna egyetlen lyukas fillért sem a költségvetésből, és az adókedvezményeiktől is elbúcsúzhatnának.
2021. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek hozzá és úgy vélem te sem. Az sem biztos, hogy helyes amit írok, de a kereszténység fenntartása és támogatása külpolitikai és belpolitikai érdek is lehet. Akár országok között is megromolhat a viszony, amiért a Magyar állam hátat fordít a kereszténységnek.

De minimum rossz fényt vetne az országra nézve.


A kereszténység gyökeres része a kultúránknak is. Ezért is illő támogatni az egyházat... Vagy nem tudom. Rengeteg dologba nem látunk bele. A politikát a legtöbben, köztük én is nagyon felszínesen szemlélik. A legtöbb ember szerintem nem ért hozzá.

2021. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%
Ne kultúrázz már utolsó. A kutyát se érdekli már a vallás. Eltelt 2000 év.
2021. aug. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
Engem érdekel a vallás. Sokunknak nyújt tamaszt.
2021. aug. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
22%

Az ostoba, buta embereknek nagy támasz. Miért akarsz butaságokban hinni?

Nem hinni, hanem tudni kell.

2021. aug. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom magam butanak,sőt elég sok közöm van a tudomanyhoz. Engem sokszor megerősített abban hogy van felsőbb erő. És sosem mondott ellent neki.

Most persze megkérdezheted, hogy mit keresne itt a gyakorin bárki akinek köze van a tudomanyhoz.

Tudod amíg kényelemben elhettem én is csak úgy elvoltam magam módján vallasoskent. De szörnyű tragédia történt a családomban. Kitorolhetem a s*ggem (bocsánat) a tudással.

Az egyházon, és a hitemen, Jézuson kívül ki segítene szerinted?

Szóval mindig vannak ám olyanok akiknek kisiklik az élete, sőt önhibáján kívül, és a tudás szerint, a hús törvénye szerint nekünk ugyebár a Tajgetosz járna, mert hát kenyelmetlen idenezni, és nem éri meg kozgazdasagtanilag segiteni.

Ha mást nem is halat érezhet bárki az egyház iránt, mert rengeteg kényelmetlen problémát kezel helyettünk.

2021. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%
Teljes mértékben támogatnám. Annak árnyékában pedig még teljesebb mértékben, hogy amikor be akar menni az ember egy komolyabb temp lomba, akkor belépőre sarcolják! Tartsák fenn a templomokat is a hívők ezt az elvet szem előtt tartva - és amelyik templomoknak nem futja a felújítására, arra a jelek szerint nincs is szükség, - dőljenek csak össze! Ezt nem iróniából írtam, hanem nagyon komolyan!
2021. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

Kezdjük ott, hogy mielőtt a szocializmus államosította az egyházakat, hosszú évszázadokon az egyház vette el az emberek tulajdonát felségjogon és hajtott be 800 féle, különböző adót ugyanezen a jogcímen, - tehát ebben a tekintetben az egyik kutya, másik eb!

Ugyanakkor nem sportszerű olyan olyan pénzekből finanszírozni egy réteg hobbiját, amelyet nem erre a célra fizet be az ember. A vallás művelhető, nem létszükséglet, - én sem fizettetem ki senkivel azt, hogy a hobbim a rádióamatőrködés!

2021. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%

Meghát régebben az emberek buták voltak. Azt hitték hogy lapos a föld, meg nem tudták azt se hogy hol vannak. A vallás elmagyarázta, hogy valami direkt így teremtette. Sátánok démonok, egyéb hallucinációk.

De már tudjuk hogy a föld egy bolygó, ami az űrben lebeg. És végtelen számú hasonló van.



Ezért a vallás elavult, nincs rá szükség. Költsön rá az akit érdekel. A fidesz nagy kereszténysége is csak kampányszöveg a nyugdíjasoknak.

2021. aug. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!