Mi a véleményetek a véleménydiktatúráról?
A szabad piaccal kell harcolni ellene.
Nem engedi a Facebook a konzervatív véleményeket, mert kaliforniai libsik vezetik a céget?
No problem, csináljon egy hasonló platformot egy konzervatív vágásúbb cég pl. a Disney, és akiknek elege van a Facebook-ból azok menjenek át a Disneybook-ra.
1/2 anonim (ma 18:08) de disney sajnos köztudottan nem konzervatív vagy csak példának hoztad fel?
olyan oldalakra gondolsz mint a magyar facebook, telegram vagy 4chan 8chan és társai?
sajnos a nagy cégek is támogatják a facebookot mivel így a reklámok több emberhez eljutnak úgyhogy ez úgy tűnik hogy visszafordíthatatlanul rossz irányba fog elmenni (vagy már el is ment)..
lehetséges hogy kormányzatilag kéne valahogy szabályozni de ez is már lehetetlen egy olyan világban ahol a facebookos cukrosbácsi nagyobb hatalommal bír mint az egyesült államok elnöke (lásd Trump letiltása és így ellehetetlenítése a közösségi médiában)
A véleménydiktatúrát a jobboldal találta ki. Ráfogta a baloldalra meg a liberálisokra, hogy ezzel tudja igazolni, hogy ő maga is véleménydiktatúrát tudjon kiépíteni.
Ha ma baloldali és liberális véleménydiktatúra lenne, akkor az ATV és a Partizán nem hívna meg jobboldali politikusokat. Véleménydiktatúra a jobboldalon van, például ellenzéki képviselőt, vagy bárkit, aki kritizálná a kormány működését, nem hívnak el egyik kormányhoz köthető tévécsatornához sem. Közmédiában, Pesti TV-ben vagy a Hír Tv-n mikor láttatok utoljára ellenzéki politikust? A választások előtt törvény szerint kötelező behívni őket kb. 5-10 percre, ennyi jár nekik 4 év alatt. Amikor Karácsonyt elhívták az M1-be, nem érdemi dolgokról kérdezték, hanem nekiestek. Érdemes összehasonlítani a Partizán műsorát, amikor elhívták Jeszit, Fürjest vagy éppen Gajdicsot. Végig elmondhatták a véleményüket, Gulyás nem tiltotta ezt meg nekik, sőt nem is fejezte ki a rosszallását. Érdemes összehasonlítani azzal a jelenettel, amikor a Hobbistába Jeszi hívta el Gulyást, lényegében nem engedték szóhoz jutni. Ott volt, de nem mondhatta el a véleményét, mert Ambrózi meg a másik két haverja azonnal elvette a szót és kinevették. A Pesti Tv-ben is csak olyan személyeket hívnak el, mint Schiffer vagy Gulyás, akikre nem lehet szavazni a választáson. És az esetükben is beléjük fojtják a szót. Kinevetik őket.
Szerintem a véleménydiktatúrát a jobboldal találta ki, majd ráfogta a baloldalra. Ez olyan, mint amikor az iskolában a rossz gyerek másra próbálja meg ráfogni a bűneit. Ha jó színész, sokan el is hiszik neki.
2/3 anonim (ma 18:11) ez is egy megközelítés, de azt is vedd figyelembe hogy ha bizonyos ideológiákkal nem kompatibilis a véleményed akkor könnyen össztűz alá kerülhetsz akár az interneten fentlévő örjöngők vagy akár idesorolhatnám a celebek, influencerek vagy szakmabeliek (pl pszichológusoknál is volt már rá példa...)
a médiáról nem is beszélve...
"A szabad piaccal kell harcolni ellene."
A szoicális médiák piaca nem olyan, mint egy hagyományos piac, hogy te ha szebb krumplikat árulsz olcsóbban, akkor hozzád mennek az emberek. Számtalan elemzés készült már erről a problémáról és a facebook/youtube/twitter monopóliumhelyzetének okáról.
Aki elsőnek "ügyesen" megcsinálta, azé lett az egész piac, a baloldal ezt bezsebelte és kiépítette rajta már a kis diktatúráját, amit még Sztálin is megirigyelne, ezzel már nincs mit kezdeni. El kell fogadni, hogy a közösségi médiák cenzúrázott, diktatórikus, politikai eszközök is másodsorban.
Hiába csinálsz másikat, az emberek nem találják meg rajta az összes ismerősüket ez pedig a növekedésben egy áthidalhatatlan akadály.
Ismerem régről, én még éltem a Kádár rendszerben is. Felismerem.
Most 30 napratiltott a face, mert azt írtam az lmbq-t promozó focista képéhez, hogy nem túl hiteles ez egy látványosan gyönyörő feleséggel készült fénykép alatt. Bélával, de akár egy szóló képpel is kicsit kompatibilesebb volna.
"Jó náculást!" - írta egy hozzászóló, és le is tiltottak. Ja, meg azon filózott még, hogy a munkahelyem vajon miért alkalamaz homofób kirekesztőt?
Gondolom, majd ott is szóba kerül. Szóval marad a suttogás, lefüggönyzött szobában.
@utolsó válaszoló
de pont az lenne a lényege a szólásszabadságnak hogy bárki bármit mondhat még akkor is ha másnak nem tetszik és ne menjen egyből a tiltás mert akkor vitára esély sincs.. vagy szerinted azt jelenti a szólásszabadság hogy bárki mondhat bármit de persze csak olyat amit szabad?
ezt valaki már szebben is megfogalmazta előttem de azért remélem hogy érted a lényeget (este van..)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!