Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed hogy az LMP...

Mi a véleményed hogy az LMP színes bőrű embert indít polgármester jelöltnek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
7%

Beszélsz itt arról, hogy nem az tesz magyarrá, hogy mi van a papíron. Egy afrikainak lehet régen nem Magyarország volt a papíron, mint egy határon túlinak se most. Nem szeretheti ugyanúgy Magyarországot?


Ergo te ezt mondod: az tesz magyarrá, hogy milyen a bőröd színe.

2010. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
Az tesz magyarrá, hogy van e magyar identitásod. Egy olyan magyart, akinek a családja évszázadokig a szülőföldjén élt és ő maga is ott született, de a sors kegyetlen tréfája miatt ez most más országhoz tartozik, egy kalap alá veszel egy négerrel, aki az afrikai szegénység elől menekült Európába, és állampolgárságot szerzett. Szerintem ez nem fair, és akár hogy próbálod manipulálni a tényeket, amit mondtam nem változik. Abból sosem lesz magyar. Mindig kisebbségi lesz, akármi álljon a személyijében.
2010. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg szánalmas vagy. Az én egyik ősömnek német neve volt, ez bizony olyasmit jelent, hogy vagy osztrák volt, vagy német. A másik viszont nem is tudom, talán jugoszláv. Rám még sose mondta senki se azt, hogy kisebbség vagyok. Na mit szólsz? Viszont azokra, akik oltják a turbómagyarokat jogosan, rásütik a "te nem vagy magyar" jelzőt még akkor is, ha törzsgyökeres magyar. Egy német miért lehet előbb magyar, mint egy afrikai?
2010. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:

"Aztán akkor mi van ha néger? Egy kínai jobb lenne?"


jobb sokkal


de még jobb lenne ha magyar lenne

2010. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
100%

Én még senkire sem mondtam, hogy nem magyar. Csak arra aki nem magyar. Te is magyar vagy, bár annak elég rossz. Van egy általad szlováknak titulált barátom. Ott született, az az állampolgársága (bár még nem tudom kérelmezte-e a kettős állampolgárságot, azt mondta fogja), de idejárt középiskolába, ide jár egyetemre, és jobb magyar, mint te valaha leszel.


Szerintem te vagy szánalmas. Ki sem tudom fejezni mennyire.

2010. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
0%
Szóval mindenki lehet magyar, aki fehér. Értem.
2010. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:

Nem ez nem színtől függ. Identitástól. Egy Magyarországon élő sváb, vagy tóth sem lehet magyar, ha nincs magyar identitása. A magyarság nem állampolgárság, hanem egy etnikumhoz való tartozás.


"Etnikum alatt történelmileg kialakult, az összetartozás tudatával, valamint közös nyelvvel, kultúrával és hagyományokkal rendelkező népességet értünk."

[link]


Az, hogy Magyarországnak állampolgárát is magyarnak, szerencsétlen véletlen.De például attól, hogy Nagy Britanniában mindenki brit, de nem mindenki angol, mert vannak például skótok és írek is szerintem tökéletesen szimbolizálja a helyzetet.


Szóval a helyzet az, hogy fogalomzavarban szenvedsz. Ebből fakad a hülyeséged.

2010. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
*Magyarország állampolgárát is magyarnak
2010. aug. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
0%

Német szálaim vannak. Más történelem, más hagyomány van ott. Te mégis elismersz magyarnak. De egy afrikait nem. Ezt még mindig nem sikerült kimagyarázni, még így se. A definíciók a legkevésbé sem érdekelnek. Ettől még nem fogom elkezdeni szeretni az ihajjcsuhajjt. Nem szeretem Magyarország hagyományait. Mégis magyarnak tartanak, miközben az az afrikai lehet, hogy szereti.


megkímélném magunkat egy felesleges vitától:


te: ha így gondolod, menj el.

én: ezt is tervezem, ne aggódj.

2010. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
6%
A Jobbik szépen átmosta az emberek agyát.Dübörög a nacionalizmus.
2010. aug. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!