Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A PC a fontosabb, vagy a...

A PC a fontosabb, vagy a szólásszabadság?

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 23:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Lassan már akkor sem mondhatod el a véleményedet, ha azt jól megválogatott kifejezéseket használva, PC-stílusban teszed közzé (lásd: Facebook-, vagy YouTube-letiltások)...
2020. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
A kérdés provokatív, mi fontosabb az evés vagy ivás? Semmi sem ilyen egyszerűen fekete vagy fehér.
2020. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 meszike91 ***** válasza:
64%
A szólásszabadság. A pc csak ennek a korlátozására van kitalálva.
2020. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a szólásszabadság lenne.

De a mai nyugati gondolkodásmódban a PC.

A PC nálam a szocializmusra emlékeztet, amikor nem lehetett leírni az igazságot, csak célozgatni. Én akkor megtanultam a sorok között olvasni, és nagyon szomorú vagyok, hogy ma ismét szükségem van erre a tudásomra.

2020. nov. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez két külön kategória.

A szólásszabadság azt jelenti, hogy nem szankcionálhatja az állam, ha kimondod a véleményedet. Ennyi. Nem jelenti sem azt, hogy egy mások által fenntartott fórumon bárhogy viselkedhetsz, sem azt, hogy mások nem kritizálhatják a véleményedet (épp ez lenne a szólásszabadság korlátozása...), sem azt, hogy akik eddig megvették a könyveidet/zenédet, azok ne tehetnék meg, hogy mostantól nem veszik meg.

A PC valójában az, hogy próbálsz kultúremberként viselkedni. Ez nem mindenhol elvárás, van, ahol lehet azzal menőzni, hogy te csakazértse, de ha valaki azt kéri, hogy ne mondd a kerekesszékesre, hogy nyomi, az neked nem kerül semmibe.

Persze vannak túlkapásai a PC-nek is, pl. nem tetszik, hogy nem lehet kimondani, hogy "XY regényszereplőt én fehérnek képzeltem el, hiába nagyon jó ez a fekete színész", de itt valójában nem a PC-vel van baj, hanem azzal, hogy tényleg kevés a fekete filmszerep, és ők ebből választhatnak, hogy vagy lenyúlják a fehérekét, vagy maradnak mellékszereplők.

Szintén nem tetszik, hogy menstruáció témában az "emberek, akik menstruálnak" kifejezést kell használni a "nők" helyett, de ez megint a hülye törvényi szabályozás miatt van, ami gátolja, hogy a transz férfiak átműttessék magukat, szerintem egyikük se akarna menstruálni, ha nem muszáj.

2020. nov. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
A PC az személyi számítógép, ami mindenképpen fontosabb.
2020. nov. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Az emberek nem fogják fel, hogy mi a PC, ezért beszélnek róla marhaságot sokszor.

Mindent ki lehet mondani, ami igaz. A PC nagyjából két dolgot szűr, ez a provokatív beszéd, illetve a hazugságot.

2020. nov. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
A két dolognak nincs köze egymáshoz. A szólásszabadság a szabad véleménynyilvánítás olyan megkötésekell, amik a társadalmat védik (uszítás és társai). A pc annyi, ha mondasz valamit abban ne legyenek érvelési hibák. Ha akarod mondok példákat is.
2020. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egy cigányasszony 10 kölykével masírozik végig a városban, valami kegyetlen hangerővel. Megszólítja őket egy rendőr:

- Csókolom, de zajosaknak tetszenek lenni. Kié ez a sok gyerek?

- Há' kérem, ez mind a enyimé!

- Csak úgy kíváncsiságból: ki csinálta ezeket a gyerekeket?

- Há' a nagyját az apja, az apraját meg a nagyja."

2020. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
A szólásszabadság. A PC célja az, hogy ne lehessen igazat mondani, így az emberek ne tudják meg az igazságot bizonyos témákban.
2020. nov. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!