Mi ez a trianon mánia mindenhol?
Soha nem lesz már magyar terület, valójában soha nem is volt.
Az mind1 hogy 100 vagy 200 éves évforduló.
Minden elcsatolt területen más nemzetiségek élnek. A magyaroknak megvan a saját kis országa, éljenek ott.
#27
A számítógép a közhiedelemmel ellentétben nem magyar találmány. A legtöbben Neumann nevét hozzák fel, holott 1941-ben építette meg Konrad Zuse az első teljesen működőképes, szabadon programozható, programvezérlésű elektromechanikus számítógépet, mely kettes számrendszerben számolt. Tevékenységét nem ismerték, mert Németországban dolgozott és a felek titkolóztak.
Azt a gépet, ami a háború utáni fejlődésre hatást gyakorolt, 1946-ban helyezték üzembe Philadelphiában, ez volt az első működő programvezérlésű digitális elektronikus számítógép, az ENIAC.
Neumann, aki ezt az épülő monstrumot megtekintette -mivel egy nagy teremben fért csak el, továbbá minden algoritmushoz újra kellett kábelezni a gép egységeit-, 1944-ben javasolta, a parancsokat is a memória tárolja, innentől kezdve ezt az elvet követték-vagyis Neumannunk újra feltalált egy már létező, ámde addig ismeretlen elgondolást. Kétségkívül fontos szerepet játszott a számítógép történetében, de nem ő találta fel.
A helikopternél valószínűleg Asbóthra gondolsz, de az ő példánya nem működött, ráadásul olyan okból, amit egy honfitársa már korábban megfogalmazott.
#34
Kodályt értem, de Puskást nem annyira -talán közrejátszik, nem nézem sokba a labdarúgást-, helyette eszembe jut Hajós Alfréd. De említhetnénk Bartókot vagy Liszt Ferencet, mint neves zeneszerzőket.
Hát ha angolul arról beszélsz hogy "i am hungary" akkor visszakérdeznek hogy éhes vagy-e.
Nem nagyon tudják hogy mi ez az ország. Jól elvannak itt a kis álomvilágukban. 27# is büszkén mászkál az utcán mert azt hiszi hogy a magyarok találták fel a telefont...
Utolsó, az a baj hogy itt a haza szeretet annyi hogy minden mást gyűlölsz.
Vagyis nem magyarország a jobb, hanem minden más rosszabb...
Nem tudom mennyit jársz külföldre, de én elég sokat, és még Japánban is pl rögtön tudták hol van az országom és ki volt Kodály, ugyanis ők is átvették a Kodály módszert, és aszerint tanítanak.
Aki nem segghülye, általában tisztában van a többi nemzet értékeivel és minimális földrajzzal, éljen bárhol.
A hazaszeretet azt jelenti, hogy szereted a hazádat, nem lehúzod a többit. Ha valaki ezt kiforgatja és rosszul értelmezi, az az ő baja.
De téged sem értelek, miért húzod le az összes érdemünket és próbálod utolsó utáninak beállítani az országot. Ami a ló másik oldala.
Utolsó ez bonyolult kérdés. Ezt csak egy igazi nemzethi érzelmű tudná megválaszolni. Mert rengeteg benne az ellentmondás.
Nagyon egyszerű példa: mindig a nagymagyarkodó "náci" (nem náci csak horogkereszt van a homlokára tetoválva) magyarok szoktak ezzel jönni. Magyar találmányok, fehér felsőbbrendűség, magasabb iq stb .
És ugyanezek az emberek ordítva vergődnek, mert a zsidók uralják a facebookot, meg a médiát. És nem hagyják őket nyugodtan náculni. Konkrétan a kurucinfo is felháborodott mert a zsidó gyűlölő weboldalukat kitiltották fb-ről... (amit egy zsidó talált ki)
Azt közben elfelejtik hogy a zsidó tudósok nélkül lehet hogy az internet meg okostelefon se létezne...
Ennek a legalja a keresztényezés, hogy mi keresztény ország vagyunk pl orbán.
"Soha nem lesz már magyar terület, valójában soha nem is volt."
Hát "trianon" valóban nem volt sosem magyar terület.
Ha az elcsatolt területekre gondolsz, akkor kapj elő néhány töriatlaszt és frissítsd a tudásod. Javaslom elsősorban Felvidék vonatkozásában. Erdély jogállásáról valóban lehet vitatkozni. De Felvidék akkor is a Magyar Királyság területe volt, mikor pl. az Alföld nem. (gondolok itt a török hódoltságra).
#27:
Számítógép:
Már leírták előttem. Konrad Zuse gépe, és az Atanasoff-Berry Computer, valamint az ENIAC is ott volt Neumann előtt.
Telefon:
Bell-t tartják a feltatalálójának, bár az sem teljesen igaz, mert ő is csak Meucci alapját használta fel, aki csak pénzhiány miatt nem tudott szabadalmaztatni, bár ezt 2002-ben felülvizsgálták, így hivatalosan is Meucci a telefonkészülék feltalálója.
Telefonközpont:
Bár 1878-ban sikerült New Havenben létrehozni az első telefonközpontként szabadalmaztatott szerkezetet Puskáséknak, a valóságban már egy évvel előtte, tőlük függetlenül E.T. Holmes 1877-ben működőképesen megvalósította.
Villanykörte:
Just Sándorék, Millner Tivadarék, és Bródyék csak gyártási folyamatokat dolgoztak ki és szabadalmaztattak (bár az elsőnek köszönet a Tungsramért). A villanykörte feltalálásához és megalkotásához viszont a magyaroknak nincs köze.
Helikopter:
Raúl Pescara alkotta meg mind a hagyományos helikoptert, mind a duplarotorost. Asboth csak fejlesztgetni próbált, Kármán Tódor ötletei alapján, de nem sikerült.
Golyóstoll:
John J. Loud alkotta meg az 1880-as években. Baum az 1900-as évek elején, és Riesburg 1916-ban. Az első ami pedig sorozatgyártásba került, Lorenz alkotta, a 20-as években.
A golyóstollhoz a magyaroknak ismét csak továbbfinomítási kapcsolódása van, de semmiképp sem feltalálói. Bíró, Goy, és Meyne, akik csak három plusz dolgot, a tintajáratokat, a kapilláris rendszert és finomított tintát tettek hozzá.
C-Vitamin:
Ezt nem vitatjuk. Szent-Györgyi Albert.
Holográfia:
Ezt sem vitatjuk. Gábor Dénes.
Részecskegyorsító:
Semmi közünk hozzá. Simonyi Károly 1951-ben csak az első magyar részecskegyorsítót hozta létre, de nem magát a világon az elsőt. A részecskegyorsítót Cockcroft és Walton alkották meg kaszkádgyorsítóként 1932-ben, bár ha a katódsugárcsövet (mint alacsony (rohadt alacsony) energiájú gyorsító) figyelembe is vennénk, az akkor is Braun találmánya volt az 1890-es évekből.
Rubik kocka:
Nem vitatjuk. Rubik Ernő.
Varrógép:
A magyaroknak ismét nincs köze a feltaláláshoz. Thomas Saint megalkotta a gépet már az 1780-as években. Bár nem nagyon működött. Balthasar Krems gépe volt az első 1810-ben, ami már jól működött. Thimonnier 1829-es horgas tűs láncöltő varrógépe már eladásra is került, övé lett az első gyártásba kerülő gép. Innentől már az 1850-es években megalkotott Singer (ami lássuk be, a mai napig a varrógépek istene) féle varrógép is csak finomítás volt. Majd egyáltalán ez után 40 évvel, 1893-ban indította Csonka és Lázár a magyar Adria gyárat. Ami be is csődölt ügyesen. Csak 1930-ban indult a Csepel varrógépek gyártása, de az is csak gyártás volt, a Pfaff licenciájával.
Színes TV:
Tihanyi a hagyományos TV-készülék feltalálásához járult hozzá. Bár csak használtak az ötleteiből, a végkimenetelt nem ő alkotta meg. A színes képátvitelt viszont John Logie Baird hozta létre 1928-ban. A normál TV adás színessé tételét pedig Georges Valensi oldotta meg 1938-ban.
Első TV adás:
Szintén Baird érdeme, 1926-ban London és Glasgow között. A Mihály Dénes és a Peter Goldmark féle szabványok csak finomítások voltak.
Szintetikus vér:
Erről nincs az emlékezetemben semmi, nem akarok hülyeséget írni. Úgyhogy legyen, megadom rá a pontot.
Sakk gép:
Nem vitatjuk, Kempelen Farkas.
Villa és Kanál:
Kanalat már az őskorban használtak az emberek. A villa pedig az Ókori Görögországból, Római Birodalomból, illetve a bizánciaktól eredeztethető. De az ókori rómaiaknál már elterjedt dolog volt.
------------------------
15-ből össz-vissz 4-et találtak fel ténylegesen magyarok, ráadásul az egyiket (szintetikus vér, mert arról nincs a fejemben semmi infó) megadtam mint plusz pont, "csak úgy".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!