Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarul létezik olyan szó,...

Magyarul létezik olyan szó, ami azt jelenti, hogy "mindenki más, aki nem magyar"? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy provokatívnak tűnik, de ez egy valódi kérdés és komolyan érdekel a téma!


Csak mert éppen olvastam egy bejegyzést a polgáriszemle.hu-n és az egyik ponton nagyon kiakadtam:


"e) A cigányság 72%-a halmozottan hátrányos apró településen, falvakban él, ahol nincs munkalehetőség, nincs infrastruktúra. Ott még a gádzsónak (gádzsó = mindenki más, aki nem cigány) is igen nehéz megélnie a szürke kilátástalan hétköznapjait, hát még a mezőgazdasághoz nem értő munkanélküli, sokgyermekes, vagyontalan cigány családnak."


///mindjárt elsírom magam, tudnám a hülye gádzsó hol tanult meg kapálni...///


Na most azt is van szerencsém tudni, hogy a zsidóknál a gój jelent valami hasonlót, miszerint "mindenki, aki nem zsidó".


Nem érezzük ezeket a dolgokat kicsit kirekesztőnek? Nem olyan ez mintha meghatároznák magukat másokkal szemben? Nem rasszista ez egy kicsit, már így önmagában, a nyelvük szerves részeként?


Miért nem volt elég csak magukat elnevezni? Mi ez az eljárás, hogy a "mindenki más, akik nem mi vagyunk" embereket bevágják egy konténerbe?


Nagyon remélem, hogy nekünk is van valami hasonló funkcióval bíró szavunk, mert a médiából úgy tájékozódtam, hogy csakis a magyarok a rasszisták és a kirekesztők, de legalábbis a zsidók és a cigányok semmiképpen.


Ha mégsem lenne ilyen szavunk, akkor az egy nagyon csúnya anomália lenne, nem?:) De még ha van is ilyen szavunk... Én nem tudok róla és nem is használja senki. Ehhez képest a cigányok vajon hányszor is gádzsóznak per nap?


2010. júl. 29. 15:18
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Bp-től kezdve, vidéken át hallottam szinte mindenhol. Cigányoktól is, de többet hallottam fehérektől. Igaz, nem sok cigánnyal vagyok beszélőviszonyban.
2010. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!