Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarul létezik olyan szó,...

Magyarul létezik olyan szó, ami azt jelenti, hogy "mindenki más, aki nem magyar"? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy provokatívnak tűnik, de ez egy valódi kérdés és komolyan érdekel a téma!


Csak mert éppen olvastam egy bejegyzést a polgáriszemle.hu-n és az egyik ponton nagyon kiakadtam:


"e) A cigányság 72%-a halmozottan hátrányos apró településen, falvakban él, ahol nincs munkalehetőség, nincs infrastruktúra. Ott még a gádzsónak (gádzsó = mindenki más, aki nem cigány) is igen nehéz megélnie a szürke kilátástalan hétköznapjait, hát még a mezőgazdasághoz nem értő munkanélküli, sokgyermekes, vagyontalan cigány családnak."


///mindjárt elsírom magam, tudnám a hülye gádzsó hol tanult meg kapálni...///


Na most azt is van szerencsém tudni, hogy a zsidóknál a gój jelent valami hasonlót, miszerint "mindenki, aki nem zsidó".


Nem érezzük ezeket a dolgokat kicsit kirekesztőnek? Nem olyan ez mintha meghatároznák magukat másokkal szemben? Nem rasszista ez egy kicsit, már így önmagában, a nyelvük szerves részeként?


Miért nem volt elég csak magukat elnevezni? Mi ez az eljárás, hogy a "mindenki más, akik nem mi vagyunk" embereket bevágják egy konténerbe?


Nagyon remélem, hogy nekünk is van valami hasonló funkcióval bíró szavunk, mert a médiából úgy tájékozódtam, hogy csakis a magyarok a rasszisták és a kirekesztők, de legalábbis a zsidók és a cigányok semmiképpen.


Ha mégsem lenne ilyen szavunk, akkor az egy nagyon csúnya anomália lenne, nem?:) De még ha van is ilyen szavunk... Én nem tudok róla és nem is használja senki. Ehhez képest a cigányok vajon hányszor is gádzsóznak per nap?


2010. júl. 29. 15:18
1 2 3 4
 1/31 Voltaire ***** válasza:
50%
A széljobberek a magunkfajtát használják. Horthy alatt pedig a keresztény szó volt annak ami finom utalás volt, hogy roma/izraelita nem nagyon akad az adott vállalkozásban.
2010. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Tulajdonképpen mi két aszóból rakjuk össze ezt:


Nem magyar


:D

2010. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%
gádzsgój
2010. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%

hát igen, ez az igazi kirekesztés.

amúgy a cigányok parasztoknak is neveznek minket.


ez persze nem rasszizmus. nekik szabad.

2010. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Igaz, a magunkfajtát már hallottam, de az inkább ilyen jobbikos beszólás.


De én olyasmire gondoltam, amit nem csak egy párt szimpatizánsai használnak és nem a múlt évezredben, ott is csak utalásként. Hanem a jelenben, egy konkrét magyar szóra, ami egy magyarnak azt jelenti, hogy "mindenki más, aki nem magyar"!


Pontosan úgy, ahogy a gádzsót is politikai nézetektől függetlenül minden cigány használja, vagy ahogy a gójt is minden zsidó használja, és napjainkban is, azzal a jelentéssel, hogy "mindenki, aki nem cigány", vagy "mindenki, aki nem zsidó".

2010. júl. 29. 15:31
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére mi magasabb szinten állunk mint holmi cigányok, vagy komplexusos zsidók. Nekünk nem kell másokkal szemben meghatározni magunkat, mi magunkban is megálljuk a helyünket, így nincs szükség iylen gyalázatos szóra
2010. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem magyar:)) Oké, de tudod mi az érdekes, hogy még így se nagyon hallom:) Ha valaki nem magyar, akkor ki mondjuk, hogy mi. Pl. külföldi, arab, cigány, kínai, stb... Értitek. Nem azt mondjuk, hogy "a nemmagyar".
2010. júl. 29. 15:34
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Egy két népnek van ilyen "akik nem mi vagyunk" kifejezése (gádzsó, goj), de tudtommal nekünk nincs.
2010. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
95%
Nem igazság, az ilyenekbe miért kell belekeverni a Jobbik szimpatizánsokat? Nem minden Jobbikos hord turulmadaras nyakláncot és nem is szkinhed náczi az összes, persze van 1-2. :)
2010. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Amúgy én is arra tippelek, hogy ez vhol a kultúránkból ered. Látom ti sem nagyon tudtok ilyen szót, asszem büszke vagyok erre, szép dolog tőlünk, hogy nincs ilyen szavunk és egyben bizonyíték is arra, hogy mennyire nem igaz, hogy kirekesztőek vagyunk:)
2010. júl. 29. 15:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!