Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarul létezik olyan szó,...

Magyarul létezik olyan szó, ami azt jelenti, hogy "mindenki más, aki nem magyar"? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy provokatívnak tűnik, de ez egy valódi kérdés és komolyan érdekel a téma!


Csak mert éppen olvastam egy bejegyzést a polgáriszemle.hu-n és az egyik ponton nagyon kiakadtam:


"e) A cigányság 72%-a halmozottan hátrányos apró településen, falvakban él, ahol nincs munkalehetőség, nincs infrastruktúra. Ott még a gádzsónak (gádzsó = mindenki más, aki nem cigány) is igen nehéz megélnie a szürke kilátástalan hétköznapjait, hát még a mezőgazdasághoz nem értő munkanélküli, sokgyermekes, vagyontalan cigány családnak."


///mindjárt elsírom magam, tudnám a hülye gádzsó hol tanult meg kapálni...///


Na most azt is van szerencsém tudni, hogy a zsidóknál a gój jelent valami hasonlót, miszerint "mindenki, aki nem zsidó".


Nem érezzük ezeket a dolgokat kicsit kirekesztőnek? Nem olyan ez mintha meghatároznák magukat másokkal szemben? Nem rasszista ez egy kicsit, már így önmagában, a nyelvük szerves részeként?


Miért nem volt elég csak magukat elnevezni? Mi ez az eljárás, hogy a "mindenki más, akik nem mi vagyunk" embereket bevágják egy konténerbe?


Nagyon remélem, hogy nekünk is van valami hasonló funkcióval bíró szavunk, mert a médiából úgy tájékozódtam, hogy csakis a magyarok a rasszisták és a kirekesztők, de legalábbis a zsidók és a cigányok semmiképpen.


Ha mégsem lenne ilyen szavunk, akkor az egy nagyon csúnya anomália lenne, nem?:) De még ha van is ilyen szavunk... Én nem tudok róla és nem is használja senki. Ehhez képest a cigányok vajon hányszor is gádzsóznak per nap?


2010. júl. 29. 15:18
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
86%
Sokan azt a szót használják erre, hogy JÖTTMENT.
2010. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%
nem létezik
2010. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

Magyarul nem létezik ilyen szó tudtommal.

Ennek az az oka, hogy mások a gyökerek: a cigány és a zsidó is egy jól körülírható szűk kisebbség volt a történelem folyamán (mondjuk az elmúlt ezer-kétezer évben), akárhol is éltek, más nagyobb népek között éltek, míg a magyarok meg a saját államukban éltek az elmúlt ezer évben többségként és vezető népként. A magyarok számára úgymond nem volt "szükség" ilyen szóra, mert leginkább magyarokkal voltak körülvéve, velük, a saját közegükkel érintkeztek, az volt a ritkább, ha nem magyarral, "kívülállóval" kerültek kapcsolatba. A cigányság meg zsidóság meg mindig is egy kicsi közösség volt (ebből fakadóan nagyobb összetartással is) körülvéve "kívülállókkal".

2010. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
46%

Régern nem volt divat törődni azzal,hogy magyar vagyok. Ez csak újabban divat. Magyarországon születtem,magya állampolgár vagyok, ez természetes,éppúgy,mint az ,hogy nő vagyok vagy férfi.

De az egyes népsoportokat mindig is megkülönböztették egymástól. Pl. A székelyre soha nem mondták,hogy magyar,csak azt,hogy székely. a Palóc is csak palóc volt, a faluban megkülönböztették az alvégieket a felvégiektől,a más faluból jött ember csak "gyütt" volt egy-két nemzedékig. A városinak a paraszt is csak paraszt volt, és lehet még sorolni a megkülönböztetéseket. Az,hogy mindannyian magyarok vagyunk,senkit nem érdekelt.

2010. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

15 44

köszi

2010. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Alien. = Mert itt nem ÉL ILYEN.
2010. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Én a gádzsót/gádzsit többet hallom hófehér magyaroktól, mint cigányoktól.
2010. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem, mivel a magyarok nem ilyen kirekesztő önző népség mint a cigányok vagy a zsidók. De erre a "vendégszeretetünkre" alaposan rá is faragtunk.
2010. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

"Én a gádzsót/gádzsit többet hallom hófehér magyaroktól, mint cigányoktól."


És merre élsz? Amúgy én Bp. VIII., IX., XX., XV., ahol így mozgok és az igaz, hogy a gádzsit mondogatják a fehérek (legalábbis egy réteg, egy másik réteg pedig még a csajt is kerüli!), de a gádzsót én spec. csak cigányoktól hallottam.

2010. júl. 30. 09:32
 30/31 A kérdező kommentje:

"Régern nem volt divat törődni azzal,hogy magyar vagyok."


Persze, mint ahogy régen nem volt divat törődni azzal sem, hogy olasz vagyok, vagy hogy francia... Kicsit ballib a szöveg, nem?:)


Voltam Olaszországban és tudod mit láttam? "Annyira nem törődnek vele", hogy ők most éppen olaszok, hogy egy darab amerikai állami felirattal (New York, California, ...) ellátott felsőt nem láttam az embereken, helyette láttam viszont olyat, hogy olasz feliratok díszítették Olaszországban az olasz emberek pólóit, milyen érdekes, nem? /Ez persze nálunk elképzelhetetlen, mert mi elmebetegek vagyunk, de ha már mégis véletlenül magyar a felirat, akkor csakis vmi szélsőjobboldali idézetről lehet szó...ÁÁÁÁÁáááááÁÁÁÁÁÁááááá:)/


Ehhez képest menjél ki az utcára Budapesten, mindenkin angol nyelvű feliratok - mellesleg idétlenebbnél idétlenebb jelentéssel(!!! - javaslom kattanjatok rá, jókat fogtok mulatni) -, amerikai államok, angol, amerikai lobogók, szóval elég gáz, egyértelműen látszik, hogy valami probléma van az önazonosság tudatunkkal és az ahhoz való viszonyunkkal. Látszik, hogy nem működik jól a kulturális immunrendszerünk és teljesen megfertőztek minket az idegenek:)


Komolyabbra fordítva nem az a bajom, hogy szeretjük az idegen dolgokat, persze ne legyen az, hogy ami magyar azt szeretjük, ami külföldi azt utáljuk, de az se legyen ami most van, hogy ami külföldi azért rajongunk, ami magyar, attól meg irtózunk, mert pl. "hogy néz már ki...magyar szó egy ruhán? Tök ciki!". Rajtunk kívül Európában ezt egy kulturáltabb nép sem csinálja így!


Természetesen nem azt mondom, hogy Nagy-Magyarország póló, meg "Mindent vissza!" ruleZ, ne gondolkodjunk szélsőségekben, de azért az számomra elgondolkodtató, hogy más nemzetek még véletlenül sem hordanak magukon amerikai feliratokat és zászlókat (most ezt elképzeltem egy francián...MUHAHAHA!), addig mi egyenesen viszolygunk még a gondolatától is, hogy saját nyelvű pólókat hordjunk esetleg diszkréten egy trikolorral díszítve. NEW YORK, meg CALIFORNIA, meg az angol Union Flag, az a király! De miért? Betegek vagyunk, vagy nem értem! Talán azt képzeljük, hogy az angol az vmiféle felsőbbrendű nyelv? A hülye elavult kötött szórendjével, ami a magyarból már régen kiesett (technology: 'tárgyrag')?

2010. júl. 30. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!