Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarul létezik olyan szó,...

Magyarul létezik olyan szó, ami azt jelenti, hogy "mindenki más, aki nem magyar"? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy provokatívnak tűnik, de ez egy valódi kérdés és komolyan érdekel a téma!


Csak mert éppen olvastam egy bejegyzést a polgáriszemle.hu-n és az egyik ponton nagyon kiakadtam:


"e) A cigányság 72%-a halmozottan hátrányos apró településen, falvakban él, ahol nincs munkalehetőség, nincs infrastruktúra. Ott még a gádzsónak (gádzsó = mindenki más, aki nem cigány) is igen nehéz megélnie a szürke kilátástalan hétköznapjait, hát még a mezőgazdasághoz nem értő munkanélküli, sokgyermekes, vagyontalan cigány családnak."


///mindjárt elsírom magam, tudnám a hülye gádzsó hol tanult meg kapálni...///


Na most azt is van szerencsém tudni, hogy a zsidóknál a gój jelent valami hasonlót, miszerint "mindenki, aki nem zsidó".


Nem érezzük ezeket a dolgokat kicsit kirekesztőnek? Nem olyan ez mintha meghatároznák magukat másokkal szemben? Nem rasszista ez egy kicsit, már így önmagában, a nyelvük szerves részeként?


Miért nem volt elég csak magukat elnevezni? Mi ez az eljárás, hogy a "mindenki más, akik nem mi vagyunk" embereket bevágják egy konténerbe?


Nagyon remélem, hogy nekünk is van valami hasonló funkcióval bíró szavunk, mert a médiából úgy tájékozódtam, hogy csakis a magyarok a rasszisták és a kirekesztők, de legalábbis a zsidók és a cigányok semmiképpen.


Ha mégsem lenne ilyen szavunk, akkor az egy nagyon csúnya anomália lenne, nem?:) De még ha van is ilyen szavunk... Én nem tudok róla és nem is használja senki. Ehhez képest a cigányok vajon hányszor is gádzsóznak per nap?


2010. júl. 29. 15:18
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Hogyan is jönnek ide a jobbikosok? Vagy én kevertem őket ide? Amúgy a baloldalnak is van egy ilyen szerepet betöltő szava, sőt nem is egy: fasiszta, náci, rasszista, azaz "mindenki, aki nem baloldali". Ez annyira tipikus. De a magunkfajtát sem nagyon szoktam hallani jobbikosoktól, az inkább csak ilyen Morvai feeling:)
2010. júl. 29. 15:41
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Én azt olvastam hogy a MAGYAR szó azt jelenti hogy ˝beszélő ember˝(olyan ember aki értelmesen beszélni tud ,mert ,hogy a régiek azt hitté hogy csak ők tudnak beszélni mert a többit amit más népek beszéltek nem értették).

Egyébként a goj meg a gádzsó szavakat valószínüleg nem mostanában találták ki(sőt biztos) és a szavak régen születttek,ezért nem mondhatjuk rasszistának(engem személy szerint nem zavar hogy ők megkülönböztetik ezt),mert régen minden nép és vallás általában rasszista volt (pl.:keresztény üldözés,m˝ás népek kiírtása,vallási-keresztes háborúk.)És mint valásos zsidó körökben is mozgó ember tudom hogy ők nem használják ezt a szót((legalábis az és ismerőseim nem)legfeljebb ősi szövegekben van) és még roma ismerőseimtől,barátaimtól sem hallottam.

És egyébként ha szerinted ez baj akkor mégse lene az ha nekünk is lenne ilyen szavunk?(nem akarlak megsérteni de cseppet rasszistának tűnsz)

2010. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Szerintem magyarul egyszerűen: Nem magyar. Kész.

Egyébként olyan érdekes, hogy rengeteg népcsoportnál van az, hogy az összes többi emberre van egy külön szó (aki nem hozzájuk tartozik).

Pl. Thaiföldön a nem thaiok: Farang


Kínában a nem kínaiak: Laowai


Ha tudsz angolul akkor itt van egy kis érdekesség:


[link]

2010. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
91%

15:44-es vagyok csak lemaradt a szövegem vége


Tehát akkor a MAGYAR szó tulajdonképpen úgy rasszista ,hogy saját magát tartjy értelmesnek,beszélőnek.

2010. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
*tartja
2010. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
100%

külföldi=nem magyar


;)

2010. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Azért én Budapesten elég sűrűn hallom a gádzsót cigányoktól.. Amúgy örülök neki, hogy nincs ilyen szavunk, csak ironizáltam.


Amit a magyarról mondtál, lehetne benne valami, de csak abban az esetben, ha a feltételezett értelmesen beszélni képtelen népek jelentősen alacsonyabb kulturális szinten lettek volna a magyaroknál, mivel képtelenség azt feltételezni valakikről, hogy nem tudnak kommunikálni, miközben látom, hogy ugyanannak, vagy hasonlónak a megalkotására képesek együtt, mint mi.


Nem sértesz meg, abszolút nem vagyok rasszista, bár attól függ mit értünk alatta. Gyűlölni nem gyűlölök senkit, de senkivel nem leszek toleránsabb, mint a saját nemzetemmel:) Viszont hiszek benne, hogy nem vagyunk egyformák és nem tetszik, hogy ezt tabuként kell kezeljük. De ebbe ne menjünk bele:)

2010. júl. 29. 15:57
 18/31 A kérdező kommentje:

Köszi 15:46! Ez esetben úgy tűnik kérdésem a témában való tudatlanságomból fakadóan talán feleslegesen provokatív, az azért kiderült, hogy magyarul nincs ilyen szó és én ennek örülök.


Az, hogy a magyar mit jelent, azon pedig nem érdemes rágódni, mert a hajam égnek áll, amikor a tévében meghallom, hogy "...az iskola nem roma tanulói..." és akkor miről is beszélünk? Mit is jelent a roma? Embert, nem? Akkor az iskola nem-ember tanulói (azaz a magyar diákok)?! Szóval ez most lényegtelen...

2010. júl. 29. 16:03
 19/31 anonim ***** válasza:
76%

15:44

Már megint én írok :)

A legtöbb szót még a honfoglalás előtt jóval alkották,a magyar pedig ősi szó.Na most az nagyon régen volt tehát az emberek nem foglalkoztak ilyen problémákkal(szerintem),csak a többi népet halva annyit vontak le,hogy én értem amit én és a nemzetségem beszélünk viszont amit a többiek beszélnek nem,tehát én vagyok az értelmesen beszélő.

13 L

2010. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Kedves "már megint én írok", tetszik az elméleted:))
2010. júl. 29. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!