Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klímás fűtés családi házba...

Klímás fűtés családi házba kinek hogy vált be?

Figyelt kérdés
Jól hőszigetelt családi ház, gáz nincs, H tarifát nem adnak. Vegyes tüzelésű kazánt nem szeretnék, kémény sincsen. Eredetileg egy nyári lak volt az épület, sehogy sem fűtöttek. Maradt a klímás fűtés, viszont el nem tudom képzelni mennyire működhet. 3x16 amper van.
tegnapelőtt 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Én nem szeretem,mert nem lehet egységes szinten tartani. Mindegy mennyit megy, kihül a szoba, ahogy kikapcsolom, addig meg folyik rólunk a víz.

Kiegészítő fűtésnek használom, amikor estére picit lehül, és jólesik a meleg, de alváshoz még nem kell.

tegnapelőtt 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Kiegészítő fűtés, önmagában nem lenne elég.

A padlófűtés rengeteget javít a hőérzeten, sokkal kevesebbet kell fűteni padlófűtésnél, hogy kellemesnek érezze az ember. A klíma akkor jó ha elég a levegőt melegíteni kicsit - kora ősszel meg tavasszal. Vagy ha kicsit rá akar melegíteni az ember a lassabban mozduló padlófűtésre - mert pl. vendégek jönnek. Ha csak a klíma lenne akkor az nem lenne elég. Ráadásul állandó lenne a zaj amivel jár és folyamatosan mozogna a levegő, ami csak nyáron jó, télen nem.

tegnapelőtt 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, de a padlófűtés miatt átmeneti időben szoktam használni.

A hőmérséklet nálam szinte állandó, de azért mert új ház. Rosszul szigetelt vagy kicsit szigetelt házaknál 1-3 fokos hőingás is lehet, ami nem éppen komfortos. Az problémám, hogy a huzat hatástól hideg érzetem van.

Alapjáraton is zúg 19-20 dB-vel sokan ilyen alapzajban nem tudnak aludni. Nekem nappaliban így ez nem lenne gond.

tegnapelőtt 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bogica0616 ***** válasza:
Én szeretem, bár konvektorunk is van. Tavasszal és ősszel egy db klíma fűt két szobát esténként. Télen meg együtt megy a kettő. Nekünk bevált pedig csak egy alap 130000 Ft is készülék. Áram költségét nem tartom vészesnek.
tegnapelőtt 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
H tarifa nélkül el kell felejteni a klímás fűtést, nagyon nem éri meg. Neked vegyestüzelésű kazán kell, kéményt meg lehet építeni.
tegnapelőtt 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Bárkivel beszéltem eddig, klímás fűtést családi házban mindenki csak kiegészítésre használja. Aki meg úgy gondolta hogy ez lesz a fő fűtés, tévedett, mert fáztak mindig, így utólag bekerült egy kandalló is a nappaliba...
tegnapelőtt 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Meg panelba se jó csak a klímás fűtés nemhogy családi házba.

Rögtön hideg lesz, akárkit ismerek csak is kiegészítő fűtésnek használják.

tegnap 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

3+

A legtöbb ember aki fűtésre

Telepíttetett klímát, a legolcsóbb vackokat vette meg, azért mert olcsó volt. Az már lényegtelen volt számára, hogy amiket megvett igazából csak hűtésre alkalmas. Egy csepptálca fűtéstől nem lesz alkalmas a gép arra amire gondolják. Ezeket is fűtésre "optimalizáltnak" nevezik.

A valóban optimalizált klíma dual kompresszoros, és jóval nagyobb a kültéri egységének a hőcserélője, mint ugyan azon gyártó olcsó klímáinak. Az ilyenekkel lehetne jól fűteni, és min 1,5-2x többe kerül, mint a legolcsóbb. Aztán ezután jön a fűtő klíma, aminek kültérije megegyezik az optimalizáltéval, de beltéri egységének hőcserélője jóval nagyobb. Ára 2-3x annyi, mint a legolcsóbbnak...

tegnap 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Áhh. Max kiegészítő fűtésnek.

120m2es házunk van. 2 klíma. Nyáron a hűtésre még elmegy.

De télen felejtős. próbálkoztunk vele, de kevés. Nagyon kevés. Cserébe a villanyszámlánkat megdobta.

Úgy, hogy van egy ilyen praktikeres látvány kandallónk, fával fűtős. Vagy hogy mondjam. ( [link] nem ez, hanem ilyen)


Mi inkább alakítottunk ki egy kazánházat, csináltattunk központi fűtést.

tegnap 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Általában két dolgon úszik el a klímás fűtés:

- nem megfelelő gépet vesznek, vagyis az olcsóbb "nyári" klímával akarnak fűteni. A gép szenved a hidegebb napokon.

- megveszik ugyan a profi gépet, ami be is fűti a szobát hiszen van benne kraft, de mivel a háznak pocsék a hőszigetelése, a gép folyamatosan pörög, hogy nyomja be a meleget. Huzat van, illetve ahogy lekapcsolják a gépet mondjuk éjszakára a ház hamar kihűl.


Klímás illetve a hőszivattyús fűtések csakis szigetelt házban működnek komfortosan, ott viszont a legolcsóbban üzemeltethető megoldások. Még az áfamentes lopott fa is drágább, mint egy jól méretezett hőszivattyús rendszer. De ehhez a szigetelés nélkülözhetetlen.

tegnap 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!